A Vy víte proč byla zavřená škola? Bylo to během vyučování a nebo byla zavřena z důvodu např. ředitelského volna a holčička na to zapomněla? Ne, nevíte nic protože se o tom v článku nepíše. Není jediného svátku nebo volna během běžného týdne aby mi nazvonila děcka že jdou do školy.
jinými slovy potvrzujete jen to, co jsem psal výše. Kdyby měla telefon na učitelku, tak by ten problém jistě nenastal. Navíc - pokud by bylo ředitelské volno, svátek, tak by zde bylo selhání i rodičů.
Pěkná pràce. Osobně bych ale na střelnou zbraň nehádal. Spíš špice od krumpáče. Kdysi jsem už cosi podobného viděl. Navíc střelná zbraň není dobrý nápad. Buď balistika u registrované, nebo ještě k tomu nedovolené ozbrojovàní u neregistrované. Navíc výstřel může někdo slyšet. Podle mne to udělal někdo, kdo během posledního půl roku tady dostal pokutu.
Celkem by mě zajímala metodika této statistiky. Například jak se počítají původně ukrajinští občané bojující (ať už z donucení nebo dobrovolně) na straně Ruska? A také jistě existují i odhady počtu raněných a mrtvých vojáků Ukrajiny. Proč se nezveřejňují? Osobně bych je odhadoval na 300 000 - 400 000 (včetně civilních obětí).
Přestože má článek v zásadě pravdu, tak to uzavření míru za cenu ústupků Rusku bude v budoucnu mnohem větší problém. Celý svět uvidí, že hrubá síla a agrese se vyplatí pokud vydrží agresor dostatečně dlouho.
Navíc je zde i mnoho neznámých. Zhroutí se ukrajinská obrana? Pokud ano, dokážou Rusové postupovat a obsazovat území dostatečně rychle nebo ani oni na to nemají dost kapacit? Víme jak na tom je skutečně Rusko a ruská armáda? Pohoné hmoty, výstroj, výzbroj, munice, vojáci.... Možná by stačilo podporovat na 100% Ukrajinu jen půl roku nebo rok a vyhraje. Ono se totiž může stát, že se ne jen zhroutí ruský útok, ale i ruská armáda (jak v první světové).
Výborně. Takže ani na nacismus a Hitlera se nemůžeme dívat černobíle a musíme v rámci objektivity zdůrazňovat to, že stavěl dálnice a zajistil v podstatě plnou zaměstnanost, čímž "vyvážíme" všechna jeho zvěrstva? Protože přesně to z toho, co jste napsal, jasně plyne.
Já opravdu na zrůdné bolševické totalitě nevidím nic pozitivního. Nebo vy snad jste schopen něco konkrétního jmenovat, nebo jen teoretizujete?
Neřekl jsem, že to vyváží zvěrstva. Řekl jsem, že jsou klady i zápory. Stejně tak i tento dnešní režim má své oběti a zápory, jako i klady. Co se týká třetí říše, tak my jsme nabyli občany říše. Tedy klady rozhodně nelze posuzovat z pohledu našeho a také je třeba to zasadit do kontextu. Z pohledu Němců - prohraná první válka, velmi tvrdé mírové podmínky, nucené rozbití státú s Německým obyvatelstvem a část obyvatel i hladověla (hodně dětí), hyperinflace a ve třicátých letech velká deprese. Pak příjde někdo, kdo si dupne a najednou se to začíná zlepšovat. Dokonce, začne připojovat k Německu i další území s Němci. Tak proč by v tom neměli Němci vidět klady?
Jo, argument věkem tu už dlouho nebyl. Takže když téměř nikdo nezažil nacismus, je ipso facto nekritizovatelný? 🙂
To ani ne. Ale když jste napsal to co jste napsal a způsobem jakým jste to napsal, tak jste se v podstatě z nějaké konstruktivní debaty vyřadil sám a zároveň je evidentní, že ty své znalosti máte načtené, ale jinak o tom moc nevíte. Nic ve zlém. Já socialismus neobhajuji, ale odmítám černobílá vidění světa. Snažím se na všechny režimy dívat objektivně.
Tihle by s vámi nesouhlasili...
popraveno z politických důvodů cca. 280 osob
Zastřeleno na hranicích cca. 374 osob
Zemřelo ve vězeních a lágrech cca. 4 500 – 7 000 osob
Z politických důvodů odsouzeno v ČSR cca. 250 000 osob
Emigrovalo cca. 200 000 – 300 000 osob
Ano, já ale nemluvil o záporech (ty jsou nesporné a známé), ostatně o tom se v roce 67/68 také dost mluvilo. Jde o to, abychom zas na školách neměli propagandu. Je potřeba mít učebnice objektivní tzn. toto bylo jině společenské zřízení a vzniklo jako odpověď na vykořisťující kapitalismus 19. století a dostával se k.moci ve střední evropě po zkušenostech z velkě deprese a druhé druhé světově války a za přispění SSSR. Je také třeba říct, že v ČSR se k moci dostali demokratickou cestou a za přispění tzv. demolratických stran. Také bych připomněl, že KSČ využila určité stranické vákuum po zakázané Agrární straně, kterou zakázali tzv. demokrati s Benešem.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Někteří lidé prostě tíhnou k sebemrskačtví a druzí zas, kdo by je ještě mohl "odškodnit".