jak ovšem ví, jak často se dříve myl? Pro ni by mělo být směrodatné, že za dobu manželství se myje jednou týdně. Jak jsem psal, nemálo lidí u nás taky má sprchu jednou týdně ...
No, asi se snažila mu dát šanci za těch 40 dnů spolu, než jí to bylo jasné, že on je prostě takový jak je. To, že mnoho lidí v Česku mají sprchu jednou týdně je irrelevantni neboť' v Česku je většinou zima v roce, takže je to v pořádku, zatímco v Indii je to opačné. A když ten manžel je třeba dělník, to bude ještě hůř. Vážně pochybuji, že on má "čistou" práci v nějaké kanceláři když už smrdí tak, že je to síla.
Nerozumím. Nejdřív že se myje jednou, dvakrát za měsíc. Pak že za dobu manželství se myl - v přepočtu to vychází aspoň jednou týdně. Takže nějak věděla, že se moc nemyje, vzala si ho a nyní vadí, že se myje jednou týdně?
Jinak i v naší zemi je plno lidí, co se sprchují jednou týdně. Každodenní sprcha není záležitostí 99% populace, dosti lidem stačí ob den nebo dvakrát týdně. Ale jednou týdně není žádná výjimka. A cítit potem bývá plno lidí už po ránu, nejde jen o letní pocení se za tropických dní, i za chladnějšího rána bývají někteří lidé cítit.
"Takže nějak věděla, že se moc nemyje, vzala si ho a nyní vadí, že se myje jednou týdně?" Není to v článku, ale ona pravděpodobně poznala manžela poprvé v den svatby, neboť' v Indii ještě mají dohodnuté sňatky.
Kdyz uz jsme u teto urovne, co se tyce letiste, a letu, atd, tak proc ne tohleto: Odkaz
Klasická česká kuchyně je stejně nezdravá jako americký fast-food. Důvod, proč jsou amíci tak tlustí je, že ve všech jídlech mají tuny rafinovaných cukrů, kukuřičného sirupu a dalších levných ale i tělo devastujících hnusů, z nichž je drtivá většina v EU zakázána/přísně regulována.
Zjednodušeně řečeno, jestliže u nás někdo ztloustne z fast-foodu, není to vina daného řetězce, je to vina daného jedince a jeho nulové znalosti balancované stravy.
To, co píšete jako důvodem, proč jsou amici tlustí, je částečně pravda. Kromě toho, také za to může i skutečnost, že americká společnost je až moc závislá na auta. Takže nakonec je to děsivá kombinace jist nezdravá jídla + jezdit všude autem. To se bohužel pomalu začíná projevovat i v Česku, nebot’ lide (především ti ve městech) více dál a dál preferují jezdit všude ve městě autem. Nemáme se tedy divit, proč i Češi začínají byt tlustí. Zaplat’ pan bůh, že není to na úrovni Amiků, aspon zatím ne.
No ani v Americe to neni bezne , samozrejme zalezi jak velky dum, mame tam nemovistost a platime 70 000 kc za 105 m2
No, zalezi spis na jednotlivy stat. Texas ma dost vysoke sazby dani nemovistosti. Velikost domu je uplne jedno nebot' jenom berou ohled na oficialni hodnotu domu (parcel + dum dohromady) a nasobi tu hodnotu sazbou. Kdyz nemovitost ma hodnotu $300,000 a sazba je 3%, rocni dan nemovitosti nebude hezka.
Řekl bych, že mu finanční úřad nic nedluží. Pokud v USA pracujete, tak ty daně musíte platit, i když občanem nejste.
Bylo by to nejspíš spravedlivé, kdyby ten pan mel nárok dostat zpatky aspoň veškeré sociální odvody, které splácel celý život americké správě sociálního zabezpečení. Ale jinak daně z příjmů platit musí každý, který pracuje v Americe bez ohledu na občanství. To samé platí i v Česku pro cizince zde pracující.
Toto mohl napsat je úplný id....
Je to naprosto nemorální daň směřující ke znehodnocení hodnoty nemovitosti.Nemá cenu se srovnávat s vyspělým západem - mají zcela jiné příjmy, V Rakousku se např. daň z nemovitosti překlápí do nákladů , tedy do činží.
Je to nemorální daň a ti co to píší jsou jen závistivci.
“ Nemá cenu se srovnávat s vyspělým západem - mají zcela jiné příjmy”…
Jako jo, to jo. Ale ceny nemovitostí v ČR jsou srovnatelné se cenami nemovitostí třeba v Americe. Jenomže tamní lide mají vyšší platy než lide tady. Koupit tedy nemovitost za takové zapadné ceny s českými platy je nesmysl.
Dítě získává občanství ČR, pokud alespoň jeden z rodičů je občanství ČR. Místo narození nerozhoduje. Stejně tak nedostane občanství dítě cizinců, které se narodí na území ČR. Občanství na základě místa narození má třeba USA, kdy každé dítě narozené na jeho území, je automaticky občanem USA.
“Stejně tak nedostane občanství dítě cizinců, které se narodí na území ČR.”
To máte pravdu. Nicméně pro takové děti narozené v Česku, je cesta k českému obcanstvi mnoho snadnější než u dospělých žadatelů. Pokud je jim méně než 15 let, složit zkoušku nemusí. Pokud jsou starší složit zkoušku take nemusí za předpoklad toho, že absolvovali aspoň 3 let v akreditované škole s výukou v české jazyce.
Neni ten test spatne? Napriklad tvrzeni, ze o obcanstvi se musi zadat osobne a je podmineno znalosti ceskeho jazyka by znamenalo, ze deti do cca peti let mozna i vic nemaji u nas ceske obcanstvi.
Tato zkouška je určena jenom cizincům, kteří už mají trvalý pobyt v Česku aspoň několik let a si přejí mít české občanství. U nich jde o udělení státního občanství.
37
Sledujících
0
Sleduje
37
Sledujících
0
Sleduje
Ale ne, potíte se i v zimě, naopak v zimě na sobě máte vrstvy šatstva. V létě pot může osychat, v zimě to jde do oblečení. Navíc lidé z telých krajin jsou na teplo zvyklí, oni se nemusí potit tolik jako Evropan. U potu ztrácíte jednak vodu, potom další látky, které smrdí. Podobně jako u moči. Když hodně vypijete, je moč téměř bílá, průhledná, když pijete málo, je tmavá a daleko více smrdí. U potu podobně, velké odpařování nemusí znamenat více smradu, i potem ztrácíte různé látky, např. když se sní cibule, česnek. Pak se lidi potí v podpaží, v rozkroku, tady to není tolik o termoregulaci a cítit to je nejhůř. A pak tu jsou orgány, kde nejde jen o ten pot, ale musí se denně mýt, nechce podrobněji, asi si rozumíme. On nevadí ani tak čerstvý pot, z povrchu těla (ne kritických míst), ale ten, co se rozkládá.
Já tam spíš lehce popichoval, že takových lidí, co se pořádně umyjou - dají si sprchu - jednou týdně, je plno i u nás. V zaostalé Indii jednou týdně není nejhorší, ale u nás bych čekal, že budeme kulturnější. V té Indii jsou běžná, přímo frekventovaná, znásilnění žen a dívek. Např. jde z chýše na wc na chodník a někdo ji přitom znásilní. To je horší barbarství, než že někdo je cítit týden starým potem, proto říkám zaostalá země.
U nás bývají cítit starším potem i stavební dělníci. Nemají v práci sprchy jak někde v továtně nebo na šachtě. Ráno do práce se nemyjí, jak lidi do kanceláří. A večer po práci, leckdy dlouhé přesčasy, tak ne všude ti dělníci v hromadném ubytování mají možnost sprchy, nebo minimálně si ji často nedávají. Ti pak cítit jsou, i když ne jak bezdomovci.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
No člověče, jako jo, souhlasím s většinou, co píšete, ale také je třeba vzít v úvahu, že tělo je u každého jiné. Třeba, píšete, že "lidé z telých krajin jsou na teplo zvyklí, oni se nemusí potit tolik jako Evropan.", ale znám spoustu cizinců žijících tady v Česku, kteří právě pochází z tropických krajin, a řada jich se tady v Česku pořádně potí jako prase (a nemusí to být v lete!). Na druhé straně někteří další se fakt málo potí tady v Česku zatímco ve své zemi ano když jsou tam třeba v létě. Co se týče toho manžela v článku, více informací o jeho životním stylu bohužel nemáme. Dalo by se nicméně říci, že on za to může, že tolik smrdí, neboť' čistota a hygiena je mu zřejmě jedno.
1 odpověď