Ono totiž žádat o občanství neznamená jen podat nějaký formulář - ale i složit test z jazyka a všeobecný test o té zemi (a ten bývá opravdu těžký - ani spousta z nás Čechů bysme sami jen tak bez přípravy nesložili české všeobecné testy). Dále prokázání určité důvěryhodnosti (např. přes nějaké ručitele). A hromadu dalších papírů. Plus to stojí i celkem vysoké úřední poplatky. Takže pokud už se někdo vydá tou cestou k získání občanství, opravdu to není zadarmo, a ten člověk je asi úplný vůl, že po tom všem, co pro to udělal, odmítne zazpívat hymnu (pochybuju, že ji měl zpívat sám - jistě ji tam zpívají všichni při té ceremonii). Ten proces žádosti o občanství a jeho získání trvá kolikrát víc než půl roku až rok - a on to takhle hloupě zahodí.
Mimochodem, v Cesku neni treba nic zaspivat pri udeleni Ceskeho obcanstvi cizincum. Bez slozeni státoobčanskeho slibu, vsak, udelit statni obcanstvi nelze.
Vražda je sice neospravedlnitelná, ale ať je tento incident varováním pro ty, kteří chtějí v České republice zavést zdravotnictví amerického typu. V Americe je běžné, že místní zdravotní pojišťovny odmítají lékařské zákroky. Zajímalo by mě, kolik pacientů tam kvůli tomu zemřelo. Tytéž zdravotní pojišťovny zřejmě automaticky odmítají téměř všechny volitelné lékařské zákroky s předpokladem, že se pacienti pravděpodobně neodvolají. Nakonec je to všechno o zisku. Mimochodem, píšou, že roční plat toho šéfa bylo okolo $10M USD (240 milion CZK). To je hezké.
Vzal si s sebou dost peněz na pěkný život, vzhledem k tomu, kam se přestěhoval. Po mrtvém nikdo nechce, aby děti občas aspoň vídal a platil alimenty. Reálně hodil přes palubu bývalou rodinu, aby mohl začít bez závazků od nuly. Chladný kalkul.
Ale to nevime, kolik penez vlastne mel (ma) k dispozici. Mimochodem, tech 9 milionu zmineny v clanku je spatne prilozene do cj. Ve skutecnosti, pan jenom uzavrel smlouvu zivotniho pojisteni v hodnote 9 milionu s tim, ze by pojist'ovna vyplatila tu castku jeho rodine v pripade "jeho smrti". Ale jinak nikdo nevi, kolik usporu mel k dispozici v uctech.
“ Vyšlo také najevo, že už v lednu vybral ze své životní pojistky 375 tisíc dolarů (přes devět milionů Kč).” To je asi špatně přiloženo do češtiny. V původne angličtině píšou, že “he took out a life insurance policy of $375,000”, což znamená, že on uzavřel smlouvu životního pojištění s pojišťovnou, která by tu částku zaplatila jeho rodině. Rodina však nikdy nic z toho nečerpala.
jejich zdravotni pece je povestna pro bohate, pro chude je taky povestna, ale ponekud naopak. A pritom maji USA nejvetsi statnich vydaje do zdravotnictvi (a ty ze svych dani plati vsichni). Ze by povestna socializace ztrat a privatizace zisku?
"A pritom maji USA nejvetsi statnich vydaje do zdravotnictvi (a ty ze svych dani plati vsichni)." Souhlasim s temi nejvetsimi vydaji, ale jinak ze svych dani pracujici americane plati do statni zdravotni pojistovny (Medicare), ktera slouzi predevsim jen pro zdravotni pece duchodcu, nikoli pro danove poplatniky. Nebo spis az ti sami pracujici lide budou jednou v duchodu budou pak mit moznost cerpat z te zdr. pojist'ovny (Medicare). Jinak zatim maji moznost mit privatni zdravotni pojisteni (pres zamnestnavatele) nebo mit smlouvu primo s privatni zdrovotni pojist'ovnou pokud jsou OSVC. Ty platby pojistne budou pekne drahy, ale nemuzeme jim rikat "dane", jelikoz ty platby jsou urcene soukromym pravnickym osobam (t.j. ty privatni zdravotni pojist'ovny).
Ale ne, potíte se i v zimě, naopak v zimě na sobě máte vrstvy šatstva. V létě pot může osychat, v zimě to jde do oblečení. Navíc lidé z telých krajin jsou na teplo zvyklí, oni se nemusí potit tolik jako Evropan. U potu ztrácíte jednak vodu, potom další látky, které smrdí. Podobně jako u moči. Když hodně vypijete, je moč téměř bílá, průhledná, když pijete málo, je tmavá a daleko více smrdí. U potu podobně, velké odpařování nemusí znamenat více smradu, i potem ztrácíte různé látky, např. když se sní cibule, česnek. Pak se lidi potí v podpaží, v rozkroku, tady to není tolik o termoregulaci a cítit to je nejhůř. A pak tu jsou orgány, kde nejde jen o ten pot, ale musí se denně mýt, nechce podrobněji, asi si rozumíme. On nevadí ani tak čerstvý pot, z povrchu těla (ne kritických míst), ale ten, co se rozkládá.
Já tam spíš lehce popichoval, že takových lidí, co se pořádně umyjou - dají si sprchu - jednou týdně, je plno i u nás. V zaostalé Indii jednou týdně není nejhorší, ale u nás bych čekal, že budeme kulturnější. V té Indii jsou běžná, přímo frekventovaná, znásilnění žen a dívek. Např. jde z chýše na wc na chodník a někdo ji přitom znásilní. To je horší barbarství, než že někdo je cítit týden starým potem, proto říkám zaostalá země.
U nás bývají cítit starším potem i stavební dělníci. Nemají v práci sprchy jak někde v továtně nebo na šachtě. Ráno do práce se nemyjí, jak lidi do kanceláří. A večer po práci, leckdy dlouhé přesčasy, tak ne všude ti dělníci v hromadném ubytování mají možnost sprchy, nebo minimálně si ji často nedávají. Ti pak cítit jsou, i když ne jak bezdomovci.
No člověče, jako jo, souhlasím s většinou, co píšete, ale také je třeba vzít v úvahu, že tělo je u každého jiné. Třeba, píšete, že "lidé z telých krajin jsou na teplo zvyklí, oni se nemusí potit tolik jako Evropan.", ale znám spoustu cizinců žijících tady v Česku, kteří právě pochází z tropických krajin, a řada jich se tady v Česku pořádně potí jako prase (a nemusí to být v lete!). Na druhé straně někteří další se fakt málo potí tady v Česku zatímco ve své zemi ano když jsou tam třeba v létě. Co se týče toho manžela v článku, více informací o jeho životním stylu bohužel nemáme. Dalo by se nicméně říci, že on za to může, že tolik smrdí, neboť' čistota a hygiena je mu zřejmě jedno.
jak ovšem ví, jak často se dříve myl? Pro ni by mělo být směrodatné, že za dobu manželství se myje jednou týdně. Jak jsem psal, nemálo lidí u nás taky má sprchu jednou týdně ...
No, asi se snažila mu dát šanci za těch 40 dnů spolu, než jí to bylo jasné, že on je prostě takový jak je. To, že mnoho lidí v Česku mají sprchu jednou týdně je irrelevantni neboť' v Česku je většinou zima v roce, takže je to v pořádku, zatímco v Indii je to opačné. A když ten manžel je třeba dělník, to bude ještě hůř. Vážně pochybuji, že on má "čistou" práci v nějaké kanceláři když už smrdí tak, že je to síla.
Nerozumím. Nejdřív že se myje jednou, dvakrát za měsíc. Pak že za dobu manželství se myl - v přepočtu to vychází aspoň jednou týdně. Takže nějak věděla, že se moc nemyje, vzala si ho a nyní vadí, že se myje jednou týdně?
Jinak i v naší zemi je plno lidí, co se sprchují jednou týdně. Každodenní sprcha není záležitostí 99% populace, dosti lidem stačí ob den nebo dvakrát týdně. Ale jednou týdně není žádná výjimka. A cítit potem bývá plno lidí už po ránu, nejde jen o letní pocení se za tropických dní, i za chladnějšího rána bývají někteří lidé cítit.
"Takže nějak věděla, že se moc nemyje, vzala si ho a nyní vadí, že se myje jednou týdně?" Není to v článku, ale ona pravděpodobně poznala manžela poprvé v den svatby, neboť' v Indii ještě mají dohodnuté sňatky.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
No teda. Bylo by to legrační, kdyby se tato holka potkala s tou holkou, o níž bylo furt napsáno minulý tyden, že měla styk s 100 mužů v jeden den, na čaj lol. Ta přiznala, že je závislá na sex. Ale tato holka ve článku mi přijde, že je spíš asexualní, což by vysvětlilo, proč na sex nespěchá. Asi pan Božský bude muset take byt asexualni, aby vztah s ní fungoval.