Mluvíte za ty, kteří si žili dobře v první republice a ne za ty, kteří dřeli na druhé za pár drobných, pokud vůbec nějakou práci měli. Nepsal byste to, kdyby vaše předchozí rodina žila právě v těchto poměrech, takže vás chápu, ale vy zase musíte chápat většinu společnosti, která neměla mnohdy ani co jíst. Jenže jak se říká, sytý hladovému nevěří a tím, že došlo ke znárodnění, dostali možnost žít lépe i ti, co kdysi živořili. Jenže vám nejde ani tak o lidi, ale o majetek, který vaším prarodičům vzali a rozdělili mezi ostatní. Dnes ho už zase nejspíš máte zpět, tak nenaříkejte a užívejte si ho, ale mějte taky ohled na to, že nejste na světě sám.
Máte pravdu, že po válce skutečně dobře nebylo. Byla bída a hlad. Ale mýlíte se v tom, že by moje rodina byla nějak extra bohatá. Ano, rodina z matčiny strany měla sice malý statek, ale nebyli to žádní kulakové. Z tátovi strany byli všechno obyčejní rolníci. Po revoluci naše rodina nedostala zpět ani vindru. Takže na ten majetek, co teď máme, si rodiče poctivě vydělali. To jen k té bohaté rodině. Dnes už skutečně nikdo žít o hladu nemusí, ale například bydlení je drahé, to rozporovat opravdu nebudu. Každopádně si plánuji na něj vydělat poctivou prací, stejně jako to dělali moji rodiče a ostatní mohou taky. Kdybych například nestudoval to co studuji, neměl bych problém se vyučit třeba elektrikářem, instalatérem či jiným řemeslníkem. A budete jistě souhlasit, že vyučit se není na dlouho, člověk si slušně vydělá a bude žádaný. Tedy pokud se dnes má někdo špatně a vše svaluje na systém, je dle mého názoru většinou buď líný nebo neschopný (výjimka jsou třeba matky samoživitelky, ale takový protipříklad najdete téměř u všeho) a nebo je největší smolař pod sluncem. A to přesně dělá socialismus/komunismus. Bere bohatým a úspěšným a rozdává jak těm co pomoc potřebují, tak těm líným a neschopným. Jenže to vše přichází s omezením svobod, jak jsem již psal. K tomu jste se ovšem nevyjádřil, takže je Vám to buď jedno nebo máte zcela jiné hodnoty než já. Demokracie je nedokonalý systém, ale je bohužel ten nejlepší, který reálně funguje.
Spískala to zrovna moje generace, která se nechala zblbnout takovými Havly a jinými disidenty a přenechala vládu bez kontroly různým živlům, kteří nejdříve co udělali, rozkradli co se dalo, do vedení státu si navrhli takové, kterým nikdy práce nevoněla a podle toho to také dopadlo. Netvrdím, že byl socialismus něco výjimečného, taky si elity dělaly, co chtěly, ale alespoň nějaké ty jistoty člověk tehdy měl. Dnešní omladinu, která bývalý režim nepoznala, se dá velice lehce oblbnout, takže navíc ještě na bývalý režim nadává, aniž by ho poznala a jedinou jistotu co dnes mladí mají, je, že většina nebude do smrti bydlet, tak jak by se na dvacáté první století slušelo nebo bude za bydlení platit tolik, že jím na nic jiného nezbude. A musí být každému jasné, že nejdražší je vždy to, čeho se nedostává, takže pokud se vůbec budou stavět byty, tak jen tolik, aby se udržela nebo ještě navýšila jejich cena. Kdysi jsme byli státem s nejlevnějším bydlením, teď už patříme mezi ty s nejdražším a určitě to dotáhneme až na příčku nejvyšší, jako je tomu dnes běžné už v mnohém. A k takovým vítězstvím nám dopomůže nejlépe naše pravice, něco jak je například Fiala a spol.
Dobrý den, asi je možné mě označit za tu omladinu, o které v komentáři mluvíte. V režimu jsem skutečně nežil, a vlastně bych ani nechtěl. Mluvíte o jistotách - zajímalo by mě jakých? Mému prastrýci vzali socialisti statek a tedy celé jeho živobytí, poslali k PTP a nakonec skončil v uranových dolech. Děda v uranových dolech taky skončil. Pokud vím, neexistovala svoboda slova. Rozhodně byste nemohl kritizovat tehdejší režim, jako dneska kritizujete Fialu. Nemohlo se svobodně cestovat. Já osobně bych nemohl ani studovat to co studuji (jaderné inženýrství), protože bych dostal špatný kádrový posudek. Že stojí dnešní doba za prd a že budu celý život makat na bydlení? Dost možná - ale mám možnost si vybrat jak a kde budu makat a jak se budu osobně dále rozvíjet. Život není jenom o materiálních hodnotách, o kterých mluvíte. Věřím, že pokud je člověk v dnešní době schopný, tak se uživí. A pokud to nepůjde u nás, prostě půjdu do zahraničí, což bych za režimu nemohl. Tak třeba Vám tento komentář osvětlí pohled dnešní "zblblé" mládeže.
🙂) 🙂) jasně, kdo má jiný názor je nenávistný a hlupák .. a vy jste chytrý milovník lidí s vaším názorovým proudem 🙂)
Promiňte, ale pokud někdo tvrdí, že Země je jiného tvaru než koule, že ve vakcínách na covid jsou čipy nebo nedej Bože že teď venku neprší a že ty povodně nezpůsobily deště ale Fiala... tak ano, takového člověka klidně názvu hlupákem a nemám s tím problém.
Něco mně to připomíná. Ve škole jsem se učila o jednom,který před osmdesáti letety také selektoval lidi. On třeba podle barvy očí,vy podle věku. Pak přijde na řadu co?
Jaká selekce? Odjakživa jsou snad lidé mladší a starší, nebo vy snad nestárnete? Tipnul bych si ale spíš, že vaše odpověď pramení z rozhořčení nad tvrzením, že by se starší lidé měli na internetu hlídat jako malé děti. Jenže on má pán pravdu. Mladí jsou tomuto vystavení odjakživa, doma i ve škole jim je většinou predkládáno, jak se na internetu chovat. To, jestli se tím řídí, je věc druhá. Jenže té nejstarší generaci to většinou nikdo nevysvětlí a potom to také tak vypadá. Ono s věkem ta moudrost nutně přijít nemusí.
17
Sledujících
0
Sleduje
17
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Považuji na nutné znovu zdůraznit, že žádná formalizace či dokonce automatizace přijímacího řízení na základě formálních znalostních požadavků vybraných učebních předmětů (jednorázové zkoušky, testu) nemůže prokázat schopnosti ke zvládnutí studia a pozdějí rozvíjení daného oboru, a tak rozhodovat i o budoucím vzdělání a uplatnění dětí. studentů. Je potřeba jim dávat šanci.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
To máte sice docela pravdu, ale ty školy mají omezené kapacity, takže se to nevyhnutelně nějak protřídit musí... neumím si úplně představit, že by se to dělalo jinak než testy.
2 odpovědi