Pěstouny mohou klidně být i příbuzní. Pěstounství na přechodnou dobu je tu právě od toho, aby dítě mělo okamžitou péči jinde než v ústavu, zároveň se hledá další řešení, tedy kdo další z rodiny je případně ochoten a schopen se o dítě postarat. U tak malého dítěte to totiž znamená, že se mu vlastně ze dne na den změní život, musí odejít na rodičovskou, zanechat dosavadního zaměstnání a starat se. Přitom neví na jak dlouho, protože pokud by se otec skutečně vymanil z vlivu sekty a uspořádal si své poměry, je dost pravděpodobné, že by mu dítě vrátili.
Pěstounství také znamená, že pokud rodič není zbaven rodičovské odpovědnosti, může se nejenom s dítětem stýkat, ale i za něj rozhoduje, protože je stále zákonným zástupcem dítěte. Pěstouni by také měli umožnit styk dítěte s širší rodinou (prarodiče, sourozenci) pokud o to širší rodina stojí a nejsou to třeba asociálové, kteří by ohrožovali dítě nebo jeho výchovu. Je to velmi náročné, protože pěstouni jsou sice zodpovědní za výchovu dítěte, ale na druhou stranu na tuto výchovu mají vliv další lidé.
Konečně rozumný a praktický příspěvek k tématu diskuse.
Kdepak, část Slezska i Wroclaw připojil kolem roku 1335 Jan Lucemburský, zbytek Slezska o něco později Karel IV. Spojení trvalo do roku 1742, kdy po prohrané válce většina území připadla Prusku.
Třeba v době husitské a za Jiřího z Poděbrad bylo to spojení volnější, protože Slezsko zůstalo na straně Zikmunda, později papeže či Matyáše Korvína.
Takhle vypadá argumenty podložená diskuse. Pánové Merunko a Halamku díky.
V 18.stoleti to bylo Polsko, v 19. Francie, v 20. Německo, ti všichni chtěli dobýt Rusko,a co z toho vyplývá, že musí někdo dostat každých sto let od Rusa po ,,tlamě ",aby byl zase sto let klid, a paradoxem je že znovu tyto tři národy nejvíce vyskakuji.
Nejsem sice Polka, ale je mi známo, že Poláci si své území a svobodu vždy museli bránit právě před Němci a Ruskem.
Možná proto, že není za tím plotem pouze odkázaná na humanitární pomoc. Nicméně tohle všechno je v reálu, co by bylo kdyby...
Jediným faktem je, že se podstatně vyostřily vztahy (včetně Hamásského útoku na Izrael) až potom, co Gaza projevila zájem těžit plyn a ropu ze Středozemního moře v její suverenitě.
Nemám o tom žádné znalosti, a tak se domnívám, že všichni těžaři ropy z moře těží ve svých výsostných vodách. Gaze náleží něco takového?
Tak to mohu potvrdit. V lednu jsem byla na preventivní prohlídce, když jsem doktorce řekla, že se mi pořád motá hlava jako bych slezl z kolotoče a že mi tak nějak divně pořád brní palec na noze. Začala se smát a říkala, že to teda fakt nevím čím by to mohlo být. Udělalo mi klasické vyšetření a to bylo všechno. Hlava se mi točí pořád a palec se taky nezlepšil po tom odběru. Hlavně, že měla velkou potřebu mě nechat naočkovat. To jsem jí poděkovala a odmítla.
To může být od tuhnutí svalstva okolo páteře a mně už skoro 20 let pomáhají relaxační (uvolňovací) cviky, které mne naučili na rehabilitaci. Za 3 roky mi bude 80 let.
Názvy částí našeho státu Morava a Slezsko sice nejsou tak prastaré a po křesťanské Evropě tak známé jako název Palestina, ale dovede si představit, kdyby jejich obyvatelé nedokázali ocenit, že žít jako občané České republiky není tak zlé? Těm palestinským Arabům zřejmě chybí soudnost a my jako EU bychom je neměli finančně podporovat v bludu. Je snad Kosovo státem nezávislým na podpoře?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Na koho ten pešek padne?
1 odpověď