To je v Česku takový nešvar, majitelům lesů se platí za kůrovcovou kalamitu, i když byli dlouhá léta upozorňováni, že smrkové monokultury jsou riziko. Ti s rozumem co pěstovali druhově a věkové diverzifikované lesy kompenzace nepotřebovali, ale od státu nic nedostali. Zemědělcům se platí kompenzace za sucho/povodně,vichr..., ale ti co pečují o svou půdu a krajinu tak jak máji a sucho, povodně, vichr...jim nezpůsobí takové škody, nebo škody nemají žádné, tak taky nic nedostanou od státu. Ale zkuste po těchhle "zemědělcích" požadovat nějaké ekostandardy...a hned jsou v ulicích. Proč nejsou vsichni pojištění? Protože soukromé pojišťovny by po nich požadovali řádnou péči, a chtěli by vidět, že "zemědělci" pro to, aby je sucho, mráz, vichr....neohrozil v takové míře, něco udělali, jinak jim nic nevyplatí. Jenomže stát zaplatí, bez toho, aby po nich cokoliv požadoval... protože oni jsou páni, pardon, chudáci,,co je překvapil mráz, povodeň, sucho, vichr....to prostě nečekali.
Myslím, že byste si měla pořádně zjistit, jak to přesně funguje. Jaká částka z vybraných pokut jde provozovateli a kolik zůstává obci. Víte, ono všechno co se napíše, nemusí být tak úplně pravda. Tím bych to asi uzavřela. Přeji pěkný, ničím nerušený večer.
A o čem byl teda ten článek? Mohla by jste mne teda poučit, když máte Vy tak dobré zdroje?
A vy nedostáváte mzdu za odvedenou práci? Nezáleží na tom, kdo ji vyplácí, ne? Proboha, jak to vůbec souvisí s tím, že někdo překročí stanovenou rychlost a je potrestaný pokutou?
Původní komentář jsem uvedla v souvislosti s tím, že si ORP shrábne výnos z pokut i z katastrů jiných obcí, které má v působnosti, na jejichž rozvoj ty peníze neposílá (například na obnovu místních komunikací). Přitom teď je ten systém již automatizován, což znamená, že to přes toho úředníka na ORP, ani nemusí jít (viz původní článek). A k tomu na plat toho úředníka dostává ORP peníze od státu, nikoliv ze svých výdělků. Což je vůči těm obcím absolutně nefér. Čtěte a neprekrucujte napsané. Původní článek popsal celý proces. A já jsem reagovala na jednu jeho část. Nikde jsem nezpochybnila udělování pokut za překročení rychlosti.
Každopádně jde o to, aby se dodržovala předepsaná rychlost a váha vozidel. Nechápu, proč se to stále řeší. Dodržuješ? Neplatíš. Řvou jen umělci, kteří i přes označení úseku měření rychlosti radarem, rychlost překračují. Dobře vám tak! A mimochodem, pokud města vybírají částky které zmiňujete, aspoň mají v rozpočtu dost na zvelebení obce.
No právě, vybírají v jiné obci ale penize do ní již nevracejí a zvelebují jen svou. Je to nefér, pokud je systém již zautomatizovaný a nejde to přes úředníka. Toho úředníka stejně platí stát.
Zase není specifikováno, zdali se jedná o děti které dosáhli věku 3 let do 31.8.,nebo i později narozené. Jakože matce dítěte naroz. třeba 20.10. končí rodičovská (včetně rodič. příspěvku), ale nárok na umístění dítěte do školky nemá? Bude i takové matce proplácet obec umístění v jiném zařízení?
V naší obci kapacita je, ale upřednostňují se starší děti z okolních obcí s výmluvou, že 2 leté deti mají jiné potřeby nežli 3 leté a oni mají své osnovy....tak nevím ...
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Wikipedie:
"V demokratickém právním státě existuje vyvážený systém tří mocí: zákonodárné, výkonné a soudní. Demokratický, svobodný systém věnuje velkou pozornost ústavním pojistkám, které omezují moc státu a zabraňují zneužití moci ve sféře lidských práv. Moc zákonodárná, moc výkonná a moc soudní jsou na sobě nezávislé, demokraticky kontrolovatelné a vzájemně vyvažované do rovnováhy. Naproti tomu vláda v totalitních režimech uplatňuje jednoty moci - neexistuje dělba na moc výkonnou, zákonodárnou a soudní."
Ještě někdo pochybuje o totalitě na Slovensku, kde jsi moc výkonná očividně uzurpuje pravomoc soudní? Smír je jen prostředek.
1 odpověď