Učitelů rozhodně rapidně nepřibylo, spíše se narovnává jejich normál. Bohužel nyní to mají složitější díky inkluzi. Skloubit výuku pro děti "bez" a "s" handicapem. Tady další domácí příprava učitelů, musí vymyslet varianty - ať už testů, pracovních cvičení.
Jak je to s asistenty po základní či střední škole opravdu nevím.
A co se týká výchovy dětí některými rodiči - tady bych asi měla úplně mlčet. Jsou to dva typy - jedni se starají, hledají způsoby, jak vyzrát nad snahou svých dítek se ulejvat. Zkrátka "normální" rodiče. Druhý typ - vy jste špatná učitelka, to je vaše práce, my si do naší výchovy nenecháme "kecat", snažte se vy.
Ale přesto je povolání učitele krásné. Buď to dělám z lásky, nebo pro peníze.
Na dobré učitele si vzpomenu i po mnoha letech pro ně to bylo poslání. Teď vychází jen 12 děti na 1 učitele na ZŠ, takový luxus nemají téměř nikde. A na SŠ je to jen 10 žáků na učitele. A tolik volna jiné profese nemají že by nebyly tak vyčerpávající? Ale před kvalitními pedagogy smekam jen dnes je to o kvantitě to vidím ve svém okolí.
No, je vidět, že o práci učitelů nevíte vůbec nic. Zapomněla jste na přípravy hodin - vymýšlení testů, způsobu jak dětem vysvětlit látku, sem tam obětovat svůj volný čas na společnou akci mimo školu. A ty dva měsíce prázdnin také opravdu nemají. To je jen hloupá představa. Začátek prázdnin uzávěrka školního roku, kancelářské povinnosti. Konec prázdnin příprava na nový školní rok, přezkušování a "pouštění" do dalšího ročníku některých "miláčků" svých rodičů.
Pokud máte jiný názor, postavte se před skupinu dětí (někdy hodně rozcápaných) a zkuste jim do jejich hlaviček něco vštípit. Jen pro info, třeba námi milovaný tělocvik teď skoro nenávidí. 🙁
Já jim nezávidím jen že děti ubývá a učitelů rapidně přibylo. Není to chyba učitelů ale systému a na kvalitě výuky to rozhodně není vidět. A toho asistenta pak dostanou i do práce když některé dovede až k maturitě? Taky vím že vychovávat mají rodiče...
Tohle téma je často diskutované a každý na to má jiný názor. Neumím říct - co je správné a co už ne. Moje zkušenosti: také jsem se o maminku chtěla postarat až do konce... Zvládnout se to v běžném domácím prostředí dá jen do určité doby. Dokud - s mojí pomocí - se dokázala zvednout z postele a s mojí dopomocí dojít na toaletu a do sprchového koutu (pár metrů), či chvilku zůstat stát, abych ji posadila na vozíček... To je ještě dobré a to jsem zvládala. Jenže pak přijde chvíle, kdy už to není možné... Nemohla jsem odejít od její postele, protože hrozilo, že spadne a já ji nedokáži zvednout... Potřebovala polohovat, posadit a v sedu držet, umývat, umýt hlavu, přebalovat, atd... V tom momentu jsem zjistila, že to nedávám.... Zhoršení šlo velmi rychle... Byla jsem šťastná, že se o ni pak postarali v zařízení, k těmto účelům zřízeném... Byla tam 6 týdnů... zemřela...
Ano mám podobnou zkušenost ať soudí ten kdo se staral o nemocného člověka 24/7 je to fyzicky a hlavně psychicky velmi náročné.
Stačí se podívat kolem sebe, všude o prázdninách narváno, rekordní prodej zájezdů do ciziny. To je ta bída a zničená země? Situace se skutečně zlepšuje, ale dost lidem to paradoxně vadí, nebo to nechtějí vidět...
Jednoduché jsou větší rozdíly a nůžky se stále roztahují takže průměr je jenom zkreslující
Platil jsem ya 1+1 nájem 16000 se vším všudy. V lednu jsem dostal necelou pětistovku k důchodu a s ní současně oznámení o nové záloze na energii 6500. To znamená, že platím měsíčně 22500. Když připočítám 4000 na jídlo a drobné výdaje, potřeboval bych důchod 26000 (když odečtu pětistovku na přilepšenou). Takový důchod má v ČR jen 5000 lidí. Lidé, kteří vlastní "králikárny" po komunistech jsou možná ještě v plusu, ale většina důchodců by plnou valorizaci potřebovala. Ideologická zaťatost ODS při rušení superhrubé mzdy způsobuje každoroční schodek 90 mld napořád. Česko neptřebuje vyhazovat miliardy za F-35 a další zbraně. Vláda by se měla brát za mírové řešení problémů a neradovat se dětinsky za získání obstarožních leopardů.
V produktivním věku jste si měl našetřit nebo zajistit vlastní bydleni to platilo vždy jen teď se kdekdo tomu divi
Já byl teď s manželkou učitelkou na horách a pěkně si to užíval. Manželka tam opravovala písemky a chystala nové testy pro žáky, plus řešila další věci jako výměnné pobyty dětí v zahraničí, letenky a podobně. Každý den tomu věnovala tak 2 až 3 hodiny. A byla ráda, ve školní týdny to dělá po nocích. Když má za někoho suplování, a to je vlastně pořád, nedostane za to ani korunu navíc, a dovolenou si mimo prázdniny vzít nemůže. Já bych si to s ní neměnil, beru výrazně víc za mnohem pohodovější práci.
Suplování je ve školách hrazeno učitelům na 200% průměru.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Parkinsona měla i maminka žádný třes zato úplná změna osobnosti. Nepomohla ani operace hluboká mozková stimulace a poslední 2 roky upoutána na lůžku. Zemřela v 63 letech.