Madam, to je váš názor a neberu vám ho, akceptuji jej. Nicméně, jak to vidím já, podle mě děti potřebují nastavit pravidla a osnovy toho, co se mají učit a neurčovat si je samostatně. Proč? Protože zkrátka ve svém věku (ZŠ) ještě nemohou vědět, co je důležité znát. Pak si třeba řeknou, že rozlišovat, kam patří tvrdé "y" je zbytečnost a nebudou se to učit. Pak se třeba stane, že někde napíšou větu "oni všichni, se vzdělávaly". Dávejte pozor, aby vaše volná výchova vašim dětem naopak neublížila. Vím, že to myslíte dobře... Až se dostanou později, jako dospělí do společnosti a budou se muset osamostatnit, narazí na tvrdou realitu, když zjistí, že si v práci nemohou dělat to, co oni chtějí a jakožto generace sněhových vloček, což dnešní děti bezpochyby jsou, by to nemuseli ustát!
O volné výchově tu nikdo nemluvil. Asi netušíte co to je a pletete si pojmy s dojmy.
Co se týče y/i tak velká část národa v tom má stejně guláš i když jim systém nadiktoval, že se to musí učit a kdy( možná právě proto… ). Špatně jste si dosadil podnět, pane učiteli, děti se vzdělávaly…
Ještě taková maličkost s tou výchovou… Když vezmu toho nejstaršího, tak bez jakéhokoliv problému přešel z domácího na střední školu a to rovnou na intr. Sám si sjednal brigádu v ZOO u dravců a opět žádný problém, zaměstnatelný je s ním velmi spokojen a už má smlouvu na další rok. Náraz se nekoná. Je to naprosto samostatná jednotka. Podle paní třídní gentleman. Co se týče mých ostatních čtyř dětí= tak podle okolí jsou prý velmi nadané, empatické, mají obrovský přehled a prý se nemusíme bát stáří… To samozřejmě ukáže čas…
Má srovnání, jak vypadá klasické vzdělávání a co se dítě naučí a co z toho zapomene z klasické školy a co ze sebeřízeného, opravdu nepoměr velký, z toho druhého způsobu jsou znalosti trvalé…
Mám od učeno více než 10 let na ZŠ. Ale nebojte teď už mám pouze dvě podnikání a jen pomáhám na škole mých dětí…
Madam si říkejte doma své paní a né cizí ženě, pane kolego…
Přeji hezký zbytek dne.
Tento digitální proud informací je všem dětem volně dostupný! Nebráníme jim, aby se vzdělávaly takovýmto způsobem, třeba paralelně k tomu, co slyší ode mě za "blábolení" u tabule. Dokonce je k těmto digitálním podkladům směřuji. Přesto se ve třídě většinou nenajde žák, který by takto dokázal studovat. Pokud by nechodili poslouchat to "blábolení", tak by ve virtuálním prostoru nedělali pro studium už naprosto nic. To mi věřte. Myšlenka AI a elektronického vzdělávání je hezká, ale z praxe mohu říct, že nereálná.
Nemůžu souhlasit. Mé děti a spousta jejich kamarádů neposlouchají žádné blábolení u tabule( do tohoto roku byly domškoláci, teď až na dva jsou na svobodné škole) a pomocí internetu a al se vzdělávaly velice dobře, bez nucení a vedení. Nejstarší syn se dokázal takto sám připravit na příjmačky na SŠ a dostal se na první dobrou. Teď je ve druhém ročníku na maturitním oboru. A nijak v žádném předmětu nezaostává…. Takže děti se bez toho blábolení u tabule vzdělávat budou, když jim dáte prostor a nebudete jim nic nutit a nařizovat jim, co se zrovna teď mají učit, o co se mají zajímat … Tento rok dělá přímačky druhý syn, také domškolák a také se připravuje sám, ne proto. že ho někdo nutí, ale protože ví. co chce a co proto musí on sám udělat. Takhle to funguje bez blábolení u tabule…🤔
Musím Vám oponovat. Toto se stávalo v dobách, kdy bylo zvykem dávat děti do výlučné péče matkám, a otcové byli kompletně vytěsněni. Jenže dnes je mnohem běžnější (i snadější) stýkat se s druhým rodičem, i pro sebe v životě něco dělat. Dokud byl vrcholem komunikace drátový telefon, bývali otcové maximálně na víkendový zážitek. Dnes je daleko běžnější, že jsou děti v průběžném kontaktu (internet), mohou si navzájem pomáhat a tak dále.
.
To není nic smutného, je to naopak důkaz, že se zpátky rovnají vztahy k těm správným a ne k těm náhradním.
.
Psal jsem to o vlákno vedle, uvědomte si, že maminka se může s partnerem kdykoliv rozejít, a od toho momentu jsou si s těmi dětmi zase znovu naprosto cizími lidmi! A mluvit o vydědění?!? Prokristapána, to má být naopak výjimečné, naopak máme chtít, aby hlavní vztah k sobě měl skutečný rodič se svými dětmi.
Nezlobte se, ale nemáte pravdu. I v mém okolí je více rodin, kde muž/ žena přijali děti partnera za vlastni… Dokonce znám rodinu kde ona měla tři děti, on měl tři děti a spolu mají ještě jedno…. Sžívání bylo složité, ale zvládli to a teď jsou fungující rodina jeho i její děti mají rády svého náhradního rodiče. Ani jeden z nich tedy po dětech nikdy nevyžadovali oslovení mami/ tati.Pokud chtějí můžou, pokud né oslovuji je jménem.
Je to tak jak píšete, ale to že nemají rodiče na dárek je vina státu a zaměstnavatele těch rodičů. Vedoucí ve firmě, kde tito rodiče pracují, určitě má na dárky a je dost možné, že i kouří jako fabrika. Stát má velmi účinný nástroj, jak zarazit chudobu, a tou je zvedání minimální mzdy! Stopět korun na hodinu hrubého, to je zločin státu na pracujících lidech. Když jsem jednou v životě potřeboval právníka, tak jsem musel platit 1 700 Kč za každou započatou hodinu!!! Tzn., že pětiminutový telefonát právníka mě stál 1 700 Kč, ale mzda dělníka při těžké fyzické práci je ohodnocena velmi často jen cca 150 Kč hrubého na hodinu!! Je to nehoráznost, ale politikům a jejich kamarádům to vyhovuje! Oni to tak chtějí! Je to parazitní systém a důsledkem je to, že nemají pracující lidé na dárky pro děti a často nemají i na mnoho dalších základních životních potřeb!! Vše je jen a výhradně vina politiků, nadnárodních korporací a dalších zájmových skupin!!
No, kdyby lidi za ty peníze nebyli ochotní pracovat, tak by to museli zvednout, aby někoho sehnali…
Každý dospělí člověk by měl být zodpovědný za svůj život a přičinit se o to, aby se mu dařilo, místo ukazování na všechny okolo, proč se mám špatně.
Abych se měl dobře musím na sobě neustále pracovat, dovzdělávat se, zkoušet nové věci, pokud mě stávající práce neuživí, najdu si jinou nebo si ji vytvořím, jako živnostník, začnu si budovat pasivní příjem atd atd.
1) jsem ve svém příspěvku nenašla jediné NEUCTIVÉ OZNAČENÍ (budu ráda budete li konkrétní)
2)Člověk s Alzheimerem musí mít péči 24/7.)a na tom trvám, jinak nelze péči označit jako KVALITNÍ)
Pokud chodí je nutný dohled, (může zapomenout puštěnou vodu, zapnutý vařič) pokud je upoután na lůžko je zde potřené v noci á 2-3 hod polohovat jako prevence dekubitů (to je jen ,,základ") .
3) psala jsem převážně o osobách s poruchou kognitivních funkcí. Tzn. že jsou to lidé , jejichž stav je neměnný nevratný (naopak progresivní) , PROTO jak uvádíte ,,jdou rychle dolů" a progres by se dostavil i v domácí péči , možná o týden, měsíc déle.
4)netuším v jakých zařízeních jste pracovala, já jsem měla ve své praxi vesměs zkušenosti dobré a to, že sanitářka nemluvila dobře česky neznamenalo, že nedokázala převléknout postel.
Jinak vám nepřeji nic jiného, aby vám vaše pečující děti až k vám jednou přijdou ráno k lůžku( kde jim nad ránem exkrementy z pleny pomažete vše kam dosáhnete), projevily vůli se o vás postarat.(jelikož i to je ALZHEIMER !!!)
Milá paní,
Opravdu vím co je Alzheimer a kdyby tito lidé jej po sobě, zdi a přilehlém okolí mazali své výkaly a cpali si je do pusy, tak je to ještě dobré.
Většina Lidí v domácím prostředí má péči 24/7, ale ne celá tíha je na rodině. Dělí se mezi různé pečující služby( často rodiny využívají kombinaci více služeb, od zdravotní péči přes pečovatelky až o soukromí sektor) a rodinu( málo kdy se stará jen jeden, péče je rozdělena mezi víc lidí).
Neuctivý a necitliví je celý váš příspěvek. Podle toho jak píšete je pro vás každý takový člověk jen další kus, nic víc a nic míň.
Plyn rodiny často řeší vypnutím a v celém bytě se dělají i různá jiná opatření, aby si člověk neublížil nebo nezpůsobil škody sousedům…
S tou češtinou, když vám 3/4 personálu mluví jinak než česky v četně PSS….. opravdu to není dobré.
V domácím prostředí mají tito lidé více podnětů, do spousty rodin chodí i terapeuti a snaží se aktivovat, procvičovat paměť, někde 3krát do týdne, někde 1 do týdne a ti lidé se drží déle v ,, dobrém” stavu. Nikdy v zařízení nebudete moc dát člověku takovou péči, co se týká času, laskavosti, pozornosti a tak podnětné prostředí . jako v rodině a odborníci buď docházejí do rodiny a nebo je( své rodiče) rodiny vozí za nimi…
Podle toho co píšete, vůbec netušíte, jak vypadá domácí péče. A opravdu přebalit a umýt rodiče s Alzheimerem a jejich přilehlé okolí je to nejmenší z celé péče.
Ne že bych s vašim názorem zcela nesouhlasila ALE, byla jste se někdy podívat v nějakém Alzheimer centru?
S kolika lidmi kteří (v 65-70 letech byli stále skvělými prarodiči pro vnoučata, báječnými rodiči pro své 48 leté děti a náhle během roku se změnili ne v babičku co roztomile zapomíná ale v sobeckého, arogantního i agresivního člověka, který nezřídka ani neví kdo jste), jste se setkala?
Ve své mnohaleté sociální práci jsem potkala nejednu ,,upečovanou " dceru ,které je 69 a protože cítila povinnost vrátit rodičům péči tak SAMA
24/7 pečovala o takovou matku.(která nejdřív používala argumenty jako rodinná soudržnost, laskavost, atd. později změněné na povinnost, nutnost atd)
Vím že každý (,,masírován" medii která ukazují 71 letého muže jak plave na Štěpána ve Vltavě) se domnívá ,že tak na tom bude on sám také.
To ,že nás opustí fyzická soběstačnost je jisté u každého (u někoho dříve u jiného později), ale Alzh. centra (kde ráno uvolněné lůžko se zaplní ještě večer)dokládají skutečnost, že nejlépe a nejprofesionálněji se postará zařízení plné odborníků. A věřte, že spousta rodin svěřením takového člověka do sociálního zařízení, se doslova ,,zachrání."
Můžete se pak věnovat své rodině, vnoučatům (to v případě, že nebudete pracovat do 67 let.)
Tak, že myslete na to až budete ztrácet soběstačnost nejen tu fyzickou , ale (především) tu psychickou , Do péče o takto nesoběstačné osoby se doma musí aktivně zapojit několik lidí a nesoběstačnou osobu MUSÍ OBSKAKOVAT (protože jinak to nejde).
Věřte mým slovům. stáří není tak idylické jako v Babičce B. Němcové (byť si to přejeme!)
No, pracuji nejen s těmi lidmi, které popisujete v jejich domácím prostředí. Odlehčuji rodinám, které se s láskou chtějí postarat o své rodiče až do konce doma. Nejsem jediná koho využívají na odlehčení, takže žádných 24/7 i když největší díl péče je vždy na rodině. Mám, ale i srovnání s různými zařízeními pro tyto lidi, pracovala jsem tam a rozhodně se v těchto zařízení nemají a ani se necejtí lépe a velmi, ale opravdu velmi rychle jdou dolů po umístění v domově ( v centru) a z vlastní zkušenosti musím říct že ani ta péče není lepší než doma, často je to právě naopak( hodně lidí málo personálu, někdy i nemluvícího česky). Už jen to, jak o těch lidech necitlivě mluvíte, o něčem svědčí…
Nám to štěstí, že naše děti se o nás jednou chtějí postarat…
No, pokud se dají nadané děti ve škole spočítat na jedné ruce, tak jak si tu péči představujete? Že by vznikla extra jednotřídka? A učitelé by se v ní střídali podle toho v čem jsou děti nadané? A co rodiče ti jsou mimo dění?
Každé dítě a každý člověk je v něčem nadaný, každý v něčem jiném. Takže ve třídě o 30-ti dětech máte 30 nadaných žáků… To by byla zajímavá ruka🤔
A také jste ještě doma pracovala, jako rodiče? Nákup, úklid, obstarat mladší dítě, uvařit atd. Došlo vám to alespoň, když jste povyrostla?
A to je jejich zaměstnání? Na tom vydělávali rodiče peníze?Za těmito činnostmi každý den odcházeli z domova? To asi paní tou prací nemyslela, co myslíte? Navíc tyto věci doma dělají/ li i děti ve většině domácností…
Když vaši rodiče přišli domů už nic nemuseli? Užívali si svojí zábavu?
Tak to jste musela prožít dětství hladová, nemocná a ve špíně. To je celkem s podivem,že jste přežila první rok svého života.
A to co píšete, ty rodiče dělají i v práci? Jako, že tam perou, vaří, umyjí nádobí, krmí děti, přebalují…? A nevím jak u vás, ale u nás doma jsme se na domácích pracích podíleli a podílíme všichni a často i formou hry nebo jiné zábavy. Nikdy to nebylo jen na rodičích, teď tedy na nás🤔
Paní myslela, že si domu nenosili nic na dodělání ze svých pracovišť. Pokud jste to tedy nepochopil, ale tak moc nechápavý asi nejste, jen jste si chtěl prostě kopnou a to je smutné a naneštěstí v dnešní době běžné 🤔
Vážená milá, empatická, obdivuhodná co vše zvládne, moc děkuji, že jste mi opět napsala to, co jste již 3x psala už předtím a což jsem samozřejmě jako letitý zákazník Makra věděl i předtím. Nikde (i když to tak mohlo vyznít) jsem nechtěl tvrdit, že děti do práce či firmy nepatří, jen to, že zaměstnavatel, či obchodní partner má plné právo to nepodporovat a zakázat. Mě taky syn v podnikání v mé vlastní výrobně pomáhá, ale nemusí to tolerovat mí zákazníci, ani dodavatelé včetně Makra, pokud řeknou NE, nemá tam dítě co dělat (teď už tedy má požadovanou výšku, dokud ji neměl, nikdy mě nenapadlo ho do Makra vzít, natož v nosítku či kočárku).
Kopírováno přímo z vašeho příspěvku:
,,Matka se má buď starat o dítě, nebo podnikat/pracovat. Nákup v Makru je výkon podnikání/zaměstnání a tím pádem nemá mít dítě u sebe. Děti se do práce prostě nevodí.”
To jen k tomu, že jste nikde neřekl, že děti do práce nepatří a objevilo se to tam v různých obměnách víckrát🤔
A máte pravdu v předchozím příspěvku jsem vzala vaše reakce a moje odpovědi tzn. nic nového jsem tam nepsala.
Jako kolovrátek jste Vy, proč mi tu furt omíláte nějaké kydy o Vaší rodině, které mě naprosto nezajímají a na které jsem se Vás neptal. Dá se Vás nějak zbavit, nebo jste takto otravná furt a všude?
Mluvíte o dětech v Makru, článek píše o dětech v bistru. Vzhledem k tomu, že podnikám a mám děti, tak jsem reagovala na vaši reakci, že tam nesmí děti, že by mohli v běhnout pod ještěrku…., že s miminkem jsme tam normálně chodili… to jsou asi ty kydy o mojí rodině předpokládám a vy znovu, že tam nesmí děti kvůli bezpečnosti a že je to práce a do práce se děti netahají …Odpověď: některé ženy zvládají podnikat a mít mimi u sebe…, spousta podnikatelů bere děti od útlého věku…já dětství strávila v zubní ordinaci…, my tam třeba chodíme na rodinné nákupy ne na pracovní… opět kydy z naší rodiny. Mimochodem jste mi neodpověděl na otázku:Proč děti do práce podle vás nepatří, místo toho jste začal opět nanovo, že děti kvůli bezpečnosti a tomu, že je to pracovní obchod… tak nevím, nevím, kdo je jak kolovrátek🤔🫣
Jak se mne zbavit? Hmmmm🤔 No a co zkusit nereagovat?🤔 Ona akce často vyvolá reakci…
Co se mé otravnosti týče, podle okolí jsem milá, empatická, obdivuhodná co vše zvládnu, prej jsem takové sluníčko… o otravnosti nikdo nemluvil ani přede mnou a ani za mými zády, tedy co vím🤔 Jak to máte vy s lidmi kolem sebe, jsou ve vaší přítomnosti rádi, nebo jim připadáte nudný, otravný…, jen se ptám, nic zlého v tom nehledejte.
To já taky nerozporuju, já jen říkám jediné: Makro je velkoobchod, určený pro nákup zboží na další prodej, nebo materiálu na výrobu, to, že tam nakupují lidi pro soukromé účely je jejich věc a Makro to nijak neřeší, ale oficiálně je určené pouze pro firmy a podnikatele. Tím pádem mu žádný zákoník (na rozdíl od maloobchodu) nezakazuje neumožnit vstup dětem. Pokud jsou v kočárku či šátku, tak to někde tolerují, někde ne (ale mají právo zakázat i to), pokud volně pobíhá, tak to pokud vím striktně zakazují, na což mají jako velkoobchod plné právo. Pokud dítě trpí separační úzkostí, má mít být matka na rodičovské dovolená a ne si stěžovat, že ji nevpustí do prodejny pro firmy a podnikatele.
Kde vidíte nějaké stěžování, jednoduše jsme se postarali o to, aby jsme byli co nejvíc samostatní. Vy jste jak kolovrátek. Nikde vám ani neodporuji, že děti chodící do Makra nesmí, dokonce jsem to sama zmiňovala v komentáři na který jste reagoval.
Já podnikám a co vím, tak pokud nemáte IČO, tak v makru nakupovat nemůžete a je jedno, jestli pro soukromé nebo pro další obchod či výrobu. S ičem je naopak každému jedno jestli je to pro podnikání nebo soukromé účely.
Naše děti už do Makra mohou všechny, páč už jsou skoro dospělé a těch 140 už překročily dávno… A nikdy nebyl ani problém v restauracích, cukrárnách divadlech. Patří k těm klidnějším a tišším dětem…
Pokud se matka bojí stresu dítěte z odloučení od matky, nemá při péči o dítě podnikat. To že rodiče mají své dítě ve firmě při výkonu podnikání je čistě jen jejich věc, ale pokud se jejich podnikání odehrává i na půdě jiné firmy (v tomto případě Makro) je čistě na této firmě, zda to bude či nebude tolerovat. Pokud třeba elektrikář vyřizuje korespondenci ve své kanceláři, je jeho věc, zda tam bude dítě s ním, ale v momentě kdy třeba jde k někomu do bytu vyměnit zásuvky, může majitel bytu odmítnout aby měl s sebou dítě.
A to tu někdo rozporuje?
Tak ještě jednou, s mimi v Makru, pro nás na rodinných nákupech, naše podnikání nemá s nákupem a prodejem nic společného, nikdy nikdo nic neměl a to jsme tam odnosili postupně 5 dětí.
Matka i s miminkem může podnikat a může ho mít stále u sebe, když si to zařídí a ne jen v kanceláři nebo v obchodě. U dětí ve škole učí dokonce p. uč s miminkem v šátku a to není podnikatelka.
Ať se matka bojí nebo ne, při odchodu matky v bdělém stavu vzniká separační úzkost, to je prokázané, samozřejmě záleží na tom, jak dlouho je pryč.
Zákon to nezakazuje (pokud vím, i když nějaká omezení, především kvůli bezpečnosti tam asi budou), to jsem nerozporoval, ale Makro není povinno to podporovat. Pokud by tam třeba při manipulaci se zbožím na dítě něco spadlo, nebo by ho přejeli retrakem (malé dítě je z kabiny hodně špatně vidět) tak z toho budou mít velký problém. Pokud by to bylo zakázáno v maloobchodě, šlo by o diskriminaci, ale velkoobchod je určen pro výkon povolání/podnikání a v práci není potřeba mít s sebou dítě.
Nezlobte se na mne, ale mluvila jsem o tom, že jsme tam chodili s mimi v šátku nebo ve vajíčku( autosedačce) tzn. nechodícím dítkem, které je přivázané na těle matky/otce a nebo v nákupním vozíku…, neběhá, nechodí, po ničem nechňape= nic na sebe nestáhne, nic ho nepřejede.To že lidi 140 cm( myslela jsem, že 150, asi jsem se spletla)tam nesmí kvůli bezpečnosti ,, autíčkům”, aby je nepřejeli, protože jsou špatně vidět, jsem psala paní, taky, (to, ale určitě v víte, když jste na ten příspěvek původně reagoval.) Vím to a respektuji to. S miminkem jsme nikdy problém neměli, nikomu tam nevadilo a to je to, co jsem psala( u mimi vzniká odloučením od matky, velká míra stresu a vyvolává separační úzkost a narušuje citovou vazbu) A opravdu spoustu podnikatelů od útlého věku nechává u sebe děti pomáhat, učí je, aby mohli převzít jejich firmu a co nejdříve jim být plnohodnotným parťákem.
Do Makra nesmí DĚTI do 140cm, dospělí pod 140 cm tam normálně mohou. To už by byla diskriminace. Makro je velkoobchod, pro nákup pro firmy. Matka se má buď starat o dítě, nebo podnikat/pracovat. Nákup v Makru je výkon podnikání/zaměstnání a tím pádem nemá mít dítě u sebe. Děti se do práce prostě nevodí.
Jsou matky, které zvládají podnikat i mít dítko stále u sebe. Nemáte zakázáno nikde v zákoně( aspoň o tom nevím), že dítě s vámi nemůže být v práci. Některé firmy si to tak stanoví, ale zákon vám to umožňuje. Můžete podnikat i z domova. Vím co je Makro, chodíme tam nakupovat- rodinné nákupy pro 7 lidí. Moje děti mi v práci někdy pomáhají. Kamarád studnař s vlastní firmou bral děti na pomoc do práce cca od 6-ti let, teď jeden z nich firmu přebírá. Já strávila své dětství v zubní laboratoři u mami v práci… Opravdu nechápu, proč by se děti do práce nemohly vodit, eventuálně vám pomoc pokud chtějí a už to aspoň trochu zvládnou…🤔
Pedagogickou školu??? Napsat mi paní učitelka mých dětí (i třeba předmětu matematiky) takové chyby v mailu…tak si o ní myslím své. Pokud někdo nezvládne učivo 3. třídy a neví, že slovo “plína” vážně nepatří mezi vyjmenovaná slova a píše se tudíž s měkkým “i” by neměl vzdělávat další generace…Řekla bych, že zrovna vyjmenovaná slova nemají s nějakými poruchami “dys” vůbec nic společného
Tak to se dost pletete. Něco si o tom nastudujte, jestli vám to za to stojí a možná se budete divit, konkrétně i,y a je jedno kde,s nimi souvisí hodně🤷🏻♀️ Myslet si můžete naprosto co chcete o mne i o komkoliv jiném, to je naprosto vaše věc.
Víte opravdu velká spousta učitelů nemá ve školství co dělat a to rozhodně né kvůli pravopisu, ale přístupu k dětem, zacházení s nimi nebo protože je neumí zaujmou, naučit, předat jim zkušenosti…., ale chápu, pravopis je nade vše.🤔 Učitel může být neempatický, neschopný koho cokoliv naučit, ale hlavně, že umí psát správně česky. Jé, kdyby jsme v životě všichni dělali chyby jen v pravopise, bylo by nám hej.
Pokud máte zájem můžu vám své dosažené vzdělání osobně doložit.
Přeji příjemný večer.🙋🏻♀️
5
Sledujících
2
Sleduje
5
Sledujících
2
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Tento komentář byl smazán uživatelem.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ne každé dítě je zdravé.
Pracuji s dětmi s PAS a ADHD, s mentálním postižením, tělesným handicapem a nejen s dětmi. Na některých je jejich handicap patrný na první pohled. U jiných na pohled vidíte krásnou holčičku nebo chlapce, podle vás úplně zdravé…
Aby jste dostala jakoukoliv diagnózu, musíte splnit určité podmínky a určuje ji lékař. Vždy jsou tam patrné změny ve fungování mozku. To opravdu výchovou, empatií a selským rozumem nespravíte. Takže všem těm vašim 70% nevychovanců podle vyšetření funguje odlišně mozek. Doktoři a přístroje se mýlí a jenom vy máte pravdu. Proč? Protože jste vychovala , podle vás, dobře, dvě děti? To z vás odborníka nedělá. Zdravé dítě a toto dítě( s diagnózou) je úplně jiný svět, jiná dimenze. Možná než začnete komentovat, by jste si o tom mohla něco zjistit. A nebo ještě lépe si vzít takové dítko na měsíc domů( on by asi stačil i týden), aby jste nám ukázala, jak se to dělá správně a jak mi co s nimi pracujeme a nebo je máme doma( to není můj případ) to děláme špatně.