Ten, kdo viděl Vinetua, ví, že Ribana říká, že mír je nejdůležitější věc na světě. Ten kdo sleduje dějiny minulého století, tak ví, že svět byl opravdu posledních 70 let stále jednou nohou v té už poslední válce. Pokud vyhrál někdo (a doufám, že o americkém prezidentovi těžko někdo může říkat, že je chcimír), kdo má mír jako svůj hlavní cíl, tak si snad na pár let zase můžeme oddechnout.
Tedy Allatra nemá s Ruskem nic společného, je to ukrajinské náboženské hnutí. Jeho vznik byl umožněn právě prosovětským ruským a ukrajinským násilným atheismem. Rusko se vrátilo k tradičnímu pravoslaví. Ukrajina zmítaná od bývalého pravoslaví k Leninem zavedené násilné katolizaci byla určitě terčem pro extremistická náboženská hnutí. Ruská a ukrajinská kultura sice mají hodně společného, například do nedávna moderní a do světa se šířící hudení styl Hardbass , Allatra je ale výhradně ukrajinská.
Tam jde hlavně o to, že Krym byl ruský od jeho vybojování generálem Suvorovem nad asijskými Tatary a Seldžuky a vrácen pod evroskou vládu od 19. století . Ukrajinský prezident Chruščov jej daroval v roce 1954 k 300-letému výročí smlouvy mezi Malou Rusí (nynější Ukrajinou) a Velkou Rusí z roku 1654 o nedělitelnosti těchto území jako jedinné Rusi. Podmínka Chruščevova daru bylo sestrvání Ukrajiny v Sovětské únii, jejímž nástupcem se stala Ruská federace. Vystoupením z tohoto seskupení ztratila bývalá Malá Rus ( od roku 1917 pojmenovaná soudruhem Leninem jako Ukrajina) právní nárok na toto teritorium. Referendum na Krymu pak ukázalo, že 98 % obyvatel chce být unovu součástí Ruska a ne Ukrajiny. Toto by se asi mělo respektovat. Pokud se toto právní hledisko nebude respektovat, pokud se k problému nebude přistupovat podobně jako k válce o dědictví bývalé Jogoslavie, kdy americká vojska donutila Srbsko vzdát se své územní celistvosti a propustit Kosovo a Černou Horu, které se staly samostatnými subjekty, nebude asi dohoda o míru možná.
1
Sledujících
1
Sleduje
1
Sledujících
1
Sleduje
Já tomu asi nerozumím. Nemá dohoda o ukončení války skončit s válkou ? Podmínky se vždy dojednávali u jednacího stolu, ne na bojišti.