V tomto případě by měla přijít pomoc státu, ti lidi musí být zoufalí a budou žít ztracený život. V tomto případě by měli vypsat sbírku na pomoc lidem, kteří přišli o vše a ještě musí platit závazky po celý svůj aktivní život. Paní učitelka Ptáčková a pan režisér Klein by se měli stydět a ty peníze, co obdrželi by měli věnovat právě takovým lidem, kteří přišli úplně o vše.
Logika je taková, že stát by v tom případě suploval činnost pojišťoven, které tu jsou od toho aby lidé, kteří si platí pojistné, kolektivně sdíleli následky nenadálých události, které je můžou postihnout. Stát může pomoct elementárně - poskytnout základní pomoc, když povodeň nastane - evakuaci, dočasný azyl, základní potřeby, opravu veřejné infrastruktury. Nemůže ale suplovat činnost komerční pojišťovny a poskytnout plnění někomu, kdo si pojištění proti povodni neplatil. A pokud byl dům kvůli umístění v záplavové oblasti nepojistitelný, je to fakt, který si musel majitel při koupi pečlivě rozmyslet. Veřejná sbírka je OK, sám jsem v jedné z nich přispěl, ale kdyby stát měl platit následky chybných rozhodnutí lidí o investování do rizikových nemovitostí, nebylo by to spravedlivé.
V tomto případě by mne velice zajímalo, proč neplní pojišťovna? Každá nemovitost, spojená s hypo musí být pojištěna. Pokud ale měli proti záplavě výjimku vzhledem k umístění domu v záplavové oblasti, šli do tohoto rizika dobrovolně. Stát bohužel není od toho, aby lidem hradil škody kvůli neschopnosti ohodnotit riziko. Je to tvrdé, ale je to tak.
Třeba proto, že mohlo být ručeno jinou nemovitostí, ne tou, na kterou použili úvěr.
Na druhou stranu. Šli do hypotéky na danou nemovitost. Když bance někdo bude platit a pak přestane, banka sebere danou nemovistot, na kterou je hypotéka. Takže si banka může vzít zbytky této nemovitosti.
Věřte tomu, že banka má velmi dobře zajištěno, že o půjčené peníze nepřijde. Tato nemovitost, pokud nebyla pojištěna, nebyla ani předmětem ručení, majitel pravděpodobně ručil jinou (pojištěnou) nemovitostí. Pokud nebude hypotéku dál splácet, tak mu banka zabaví i tu nemovitost, kterou ručil - je to smutné, ale tak to je. Banka nepůjčuje peníze proto, aby je pak nedostávala nazpět.
Nepochopil jste tu myšlenku. Někdy může být výhodnější nebrat si drahou hypotéku s úrokem na předraženou nemovitost, ale platit nájem a zbývající volné peníze investovat. Pokud investujete dlouho, třeba 30 let, naspoříte si pohodlně na důchod i na nájemné v důchodu.
Myšlenka je to zajímavá, ale opomíjí fakt, že u hypotéky riskujete pouze budoucí vývoj úrokové míry, vlastnictvím bytu ale získáte jistotu, kterou vám nikdo nevezme. Kdežto investování je na tom s rizikovostí úplně jinak, tam můžete klidně o vše přijít. Pan "expert" vlastně radí "investujte=jděte do rizika + plaťte si drahý nájem". Nehledě na to, že cena nájmu cca odpovídá splátce hypotéky, takže většina lidí z rozdílu platby hypotéky/nájmu nic neušetří. Takže ve výsledku možná proděláte a ještě budete leta vrážet peníze do cizího. No, to je myšlenka hodná génia. V podstatě pouze radí lidem, ať víc riskují.
Ano mohu potvrdit, sám už ten systém v autě mám. Není to taková katastrofa jak se může zdát, prostě jeden z asistenčních systémů, které to auto má. Při překročení rychlostí zabliká a zacinká, nic víc. Jde to naštěstí vypnout ve 2 krocích na volantu. Ale ze své podstaty je to skutečně šikanózní systém, který nadělá víc škody než užitku. Příklad: Jedu v obci, kde je 50 a najednou značka 30 s dodatkovou tabulkou PO-PÁ 7-17. Bylo 19 hodin a auto mi na té značce docela prudce zpomalilo na 30 že auto za mnou do mě málem napálilo a jeho řidič na mě začal troubit. No, děkujeme EU, co jsi to zase pro naše blaho vymyslela 🙂
Fotka u článku zavádějící...až lživá. Nezbývá než si myslet že ten článek si prostě Lidl zaplatil. Obyčejná mobilní klimatizace. A ještě něco. Žádná mobilní klimatizace není tichá...zapomeňte že při ní budete spát 😄 Mobilní klimatizace je v podstatě takové šidítko které nouzově supluje profesionálně nainstalovanou klimatizaci, která má motor mimo obývaný prostor a pak může být tichá 😉
A on někdo nechtěl kupovat smartphony když byly nové a drahé? On někdo musel obhajovat proč jsou lepší a proč by si je lidi měli kupovat? Vždyť to není pravda, smartphony byly technologickou novinkou, kterou každý chtěl i přes její vysokou cenu, na rozdíl od elektroaut, jejichž přidaná hodnota je sporadická pokud nemá každý vlastní fotovoltaickou elektrárnu s přebytky energie, nemluvě o "ekologii" výroby a likvidace baterií. Elektromobilita bohužel pojem "ekologie" znásilňuje pro své účely, protože říká jednoduše že "co je elektrické, to je automaticky i ekologické".
Co znamená ten popisek u fotky "Knihkupec Vrána si přivydělával hraním na housle… Pak ale našel snazší způsob, jak přijít k penězům"? Jako kdyby autor článku ten film nikdy neviděl. Housle přece byly až posléze krycím manévrem falešného vrchního. Zápletka začíná tak, že jede na třídní sraz, nemá co na sebe, tak si vezme oblek v kterém se ženil a v dálničním motorestu, kde se zastaví, si ho host splete s vrchním a on dostane tu myšlenku. Tak nepište bláboly že si přivydělával hraním na housle než dostal nápad být falešným vrchním 😉
Ano nejsou,jen se tomu místu tak říká....jak jednoduché
Jde o to že tomuto koupališti se ani "Polské Maledivy" neříká. Tak je označován Park Gródek, vzdálený od tohoto místa asi 60km. Takže autor nás trochu tahá za nos. Viz Odkaz 1
Nějak se tam zapomíná na to, že Norris si dojel pro tvrdé pneu o 6 kol později než Verstappen - dokonce nezamířil do boxů ani hned po výjezdu safety caru, ale až o kolo později. 6 kol je v životnosti pneumatik velká výhoda - mohl pak víc tlačit a věděl, že ho pneu podrží. Takže když vyjel safety car, měl Norris hned 2 výhody naráz - zastávku zadarmo a čerstvější pneu - prostě dobrá konstalace, které využil. To ale nic neubírá z toho, že byl ve správný čas na správném místě a konečně to dokázal 🙂
Takže dopředu už kalkulovali, že si spousta lidí bude chtít ten kousek plastu za 70 Kč nechat, ať už jako "upomínkový předmět" nebo (co hůř) z důvodu, že jim nebude umožněno jeho vrácení, nebo prostě ten kelímek někde v opilosti zahodí... "Dostatečná hotovost" by byla taková, kdyby měli nachystáno tolik peněz, kolik vydali kelímků, vše ostatní byl kalkul pořadatele na mimořádný zisk🙁
Dle Českého statistického úřadu byl průměrný plat v roce 2005 19.030,- Kč. V roce 2023 42.658,- Kč
Tedy, za Octavii, jak píšete v topu, za 600 tisíc jste v roce 2005 potřeboval šetřit téměř 32 měsíců.
Nyní na Octavii za milion potřebujete 23 platů.
Když se to hodí na papír vypadá to hned jinak, že?
Za maximální Octavii RS, která stojí 1.200.000,- by jste dnes šetřil 28 měsíců, tedy jste bohatší než jste byl před 19 lety.
Správný pohled 😉 Lidi rádi brlbají, že je něco drahé a jako argument mají, že před 10 nebo 15 lety to bylo levnější. Když jsem viděl, kolik stál před 30 lety Favorit (190.000 Kč), tak jsem se vyvrátil, jak to bylo drahé vůči tehdejším mzdám (průměrná mzda 6760 Kč), takže taky 28 měsíčních platů. Jinými slovy, za stejnou dobu jste v roce 1994 našetřili na Favorita, jako dnes na Octavii RS.
Led Matrix bude ale mít určitě jen v nejvyšších verzích. Aktuálně je nemá Active, Ambition, ale ani výbava Style, která je první roky měla ve standardu. Předpokládám, že všechny tyto výbavové verze budou mít obyčejná led světla, která budou vypadat jinak. Žádná designová revoluce to nebude, což je asi dobře, čtyřková Octavia se po této stránce docela povedla, tak proč ji nějak zásadně měnit.
V ČR se na tu cenotvorbu díváme úplně jinak. Porovnáváme cenu plechovky piva v obchodě nebo nákupní cenu sudu piva s cenou čepovaného piva v restauraci a hospodského, který si dovolí namaržit si jedno pivo 20-30 korunami, už pomalu považujeme za zloděje. Když se podívám například do Rakouska, tam si v obchodě koupím plechovku piva za podobnou cenu jako u nás. Ale proč je tam pivo v restauraci tak drahé? Ono tam není v restauraci drahé jenom pivo, ale prakticky jakýkoli nápoj, včetně vody. Protože rakouský hospodský naceňuje tak, že vezme nákupní cenu nápoje a přičte k němu vždy 2,5 až 3€. To by i vysvětlovalo, proč je v Rakousku tak malý rozdíl v ceně malého a velkého piva - vždy platíte stejnou přirážku k nákupní ceně, ať si dáte malé nebo velké. V té přirážce jsou zahrnuty veškeré náklady a zisk restaurace. Protože i když hodinu sedíte u jednoho piva, nevidí tam hospodští důvod, proč by na takové vaší návštěvě měli prodělávat. Co vydělá nějaká "nálevna" kde někdo vypije 5 piv za večer s marží 10 Kč na 1 pivu? My bychom chtěli hospody, ale nechceme akceptovat jejich zisk, no tak nechme zkrachovat ty "nenažrané" hospody a pijme lahváče doma, když je to tak drahé. Pak budeme zase litovat, že už nemáme ty hospody. Nejsme taky tak trochu nenažraní, když chceme neustále hodně muziky za málo peněz?
16439
Sledujících
10
Sleduje
16439
Sledujících
10
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Fascinující, jak je ta kapela skvělá naživo, z desek se takřka nedá poslouchat.
6 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jenže co to znamená "Coldplay naživo"? Kapela hrající na half-playback (protože ty aranže, např. v Paradise, prostě čtyřčlenná kapela hrající na klasické nástroje kytara-piano-basa-bicí nemá jak zahrát), blikající náramky a ohňostroje...ne, svět už prostě není, jak býval.