Má recht. Vždyť kolik na Krymu žije Rusů a kolik Ukrajinců. Takovému území se musí dát možnost samosprávy. A když mu poskytnuta nebyla, vyhlásili na něm referendum a požádali o připojení k RF. Protože kdyby o to nepožádali, plenila by je tam ukrajinská armáda, jako plenila na Donbasu a museli by si vystačit s nějakou domobranou. No a navíc - Sevastopol je pro RF strategicky důležitý a nemohou ho přepustit vojenskému námořnictvu NATO (USA).
Vždyť si vzpomeňte, jak byli Slováci neustále nespokojení s pražskou Federální vládou. A to jim nikdo nezakazoval slovenštinu ve školách a na úřadech. A po rozdělení je mír mezi námi, i když vedení obou následnických států stojí za ....o.
Souhlasím, že česká hymna je krásná, protože popisuje krásnou zemi a není bojovná. Naším traumatem je, že jsme ji za posledních sto let 2x odevzdali okupantovi bez odporu. Možná právě proto je nyní mezi námi tolik rozených a nekompromisních internetových válečníků. Mám kamaráda v Ružomberoku. Je to historik. České presidentské volby hodnotí poněkud jinak. Je k nim daleko kritičtější. Ale o poměrech na slovenské politické scéně se vyjadřuje stejně skepticky. Jdeme špatným směrem - Čechy i Slovensko. Tím nechci říci, že jdeme na nějakou světovou stranu a že bychom měli otočit. Jak to řekl král Miroslav v té (prý komunistické) pohádce onomu ševci : "Nad nikým se nepovyšuj a před nikým se neponižuj". Čili nikoho bychom neměli posuzovat jako méně hodnotného a nikomu bychom neměli servilně lézt do pozadí.
Myslím si, že pád Ester Ledecké v Crans Montaně 21 byl větší horor. Ester byla více potlučená a přesto další den startovala v SuperG. A že z té tratě neměla ani po takovém pádu žádný strach, ukázala hned v r. 22 kdy první sjezd vyhrála a ve druhém brala stříbro. Holky v tomto sportu jsou drsňačky. Potlučený obličej je nelimituje. Jenže pro normálního smrtelníka taková zlomenina klíční kosti je prkotina, ale jak je nyní vidět, alpského lyžaře může vyřadit na celou sezonu. Modřiny v obličeji, to je jen fasáda, ale kostra, ta musí být dokonale v pořádku. Vždyť jezdí rychlostmi přes 100 km/hod.
Prostě zavedou cenzuru v médiích a zaměstnance státních institucí donutí k autocenzuře hrozbou ztráty zaměstnání. Kdysi mi moje moudrá maminka recitovala jakýsi revoluční veršík, který přejala od spolužáka ze střední školy. Asi si ho nevybavím přesně, ale bylo to nějak takto:
"Tma - tma jako v pytli, tma jako v zašitém pytli.
Hle světlo - v pytli je díra - revoluce, v ní je pokrok a síla.
Pak spravili pytel, zašili pytel a je zase tma."
Touto básničkou mi v mém dětském věku chtěla říci, že svoboda trvá vždy jen velmi - velmi krátkou dobu, než nám ji ti, co uchopí moc, zase vezmou.
Je mi zhola fuk, jak AB k Agrofertu přišel. Bylo to v době divokých devadesátek. Tehdejší ekonomové měli vytýčen úkol převést socialistický model centrálně plánované státní ekonomiky na kapitalistický model tržní ekonomiky založené na soukromém vlastnictví. Rozhodli se to provést bez zpracování právního rámce, protože by to trvalo nekonečně dlouho. Tedy na čas zhasnout a nechat ty šikovné si ze státního utrhnout, co kdo zvládne. Proto musel nakonec Klaus udělit amnestii na tuhle divokou privatizaci.
Podstatné bylo, co kdo s bývalým státním majetkem udělá. Nejhorší byli tuneláři neschopní normálního podnikání. Podstatu před krachem vytunelovali a rozprodali na součástky a podniky šly do konkurzu, lidé v nich přišli o práci - o zdroj obživy.
Ti lepší - šíbři, vědomi si toho, že starat se o podniky nikdy chtít nebudou, je obratem prodali zahraničnímu kapitálu a stržený peníz uložili na švýcarská konta. Někdy se podařilo, že část lidí s novým zahraničním vlastníkem si zachovala pracovní místo - zdroj obživy.
No a třetí možností byli opravdoví hospodáři, kteří se chtěli o získané podniky starat jako o svůj majetek, který budou chtít udržovat a rozvíjet. Tam byla zachována většina potřebných pracovních míst. Lidé zaměstnaní v těchto podnicích, když vidí, že majitel investuje do rozvoje, mají jistotu, že majitel chce, aby podnik měl budoucnost a budou tedy jisté i pracovní příležitosti.
Do které skupiny zařadíte Babiše? Já do té třetí, dle mého názoru nejlepší. Vy ostatní se rozhodněte, která kategorie je lepší pro vaši sociální bublinu.
Šándor má pravdu. Nemůže zneužít pravomoc, kterou nemá. Nicméně, zneužívala svého sexuálního vlivu na předsedu vlády. Proto bylo správné, že vláda, řízená člověkem ovlivňovaným marnivými potřebami sexuální partnerky, padla. Je tedy faktem, že přimět k demisi takového předsedu vlády musel být hlavní cíl rozumně uvažujících lidí. Že demise premiéra v našem systému znamená pád celé vlády, je otázka druhá. Trestní stíhání sexuální dominy za zneužívání pravomoci je ale v podstatě zbytečné. Snad stíhání za korupční jednání, kterého se dopouštěla, pokud by se ho podařilo prokázat.
Pamatuji z dřevních dob černobílé ČST jednu z prvních vědomostních soutěží uváděných Janem Piksou - snad se to jmenovalo "Souboj s pamětí". Soutěžícími byli většinou známí herci. Mezi nimi jednoznačně excelovali neuvěřitelnými všeobecnými znalostmi komik Jarda Štercl a právě, tehdy velmi mladá herečka, Zdena Hadrbolcová. Její široký přehled jsem obdivoval. Dnes již je v požehnaném věku, ale přeji jí, aby se z té zdravotní šlamastyky dostala.
Nechci adorovat Andreje Babiše, protože si myslím, že pro výkon úřadu presidenta republiky mu něco chybí, či spíše přebývá. Je příliš emotivní - nechá se snadno vytočit. Podstatné ale je, že ve výběru kandidátů nikdo bez chyb nebyl (a snad ani být nemohl). Do druhého kola se tedy dostal Amdrej Babiš a Petr Pavel. A můj pohled do druhého kola, který nikomu nechci vnucovat je tento.
Role presidenta je v našem systému okrajová, protože hlavní slovo má vláda a parlament. President musí tedy řešit situace, kdy vláda a parlament selžou. Chtěl bych, aby je řešil v zájmu České republiky a jejich občanů. Babiš je především byznysmen a svůj byznys orientoval na ČR. Jeho podnikatelské zájmy jsou bytostně spjaty se zájmy ČR. Pavel je především voják vyškolený v ruském (VS) a přeškolený v americkém (NATO) geopolitickém zájmu. Je zvyklý bez emocí respektovat autority a vykonávat rozkazy. Nejsem přesvědčen o tom, že americké zájmy se s českými zájmy kryjí. A on bude vykonávat to, co mu určí jeho školitelé. Na to je vycvičen a to beze zbytku splní. Pokud tedy selže náš parlamentní systém a bude nutno řešit vládní krizi, Babiš ji bude řešit vlastní hlavou s ohledem na ekonomický prospěch ČR a Pavel ji bude řešit podle instrukcí poradce delegovaného státním departmentem USA. Proto bych proti Pavlovi volil i Miroslava Kalouska. Ale jak říkám - každý nechť volí co mu hlava, či srdce velí.
Na Shiffrinové je cenný fakt, že dokáže jet na bednu v každé z disciplín, které se zúčastní. Dokáže to i Vlhová, ale ne tak často. Jezdit všechny disciplíny musí být šílený zápřah. Klobouk dolů před těmi, kteří to dokážou. Nijak jsem to nepočítal, ale jen co si v paměti vybavuji, tak žen skvělých univerzálek si vlastně pamatuji více, než univerzálních mužů. Mikaela ten Stenmarkův rekord určitě překoná.
Hm - nejsem sice žádný válečný stratég, ale své dva roky jsem si, na rozdíl od některých z mladých diskutérů, odsloužil. Válku na Ukrajině vidím tak, že je to válka USA versus RF, přičemž strana USA užívá živou sílu ukrajinských vojáků, ale strategické plánování operací je prováděno vojenskými odborníky US armády s využitím veškeré US vojenské satelitní zpravodajské sítě. Pokročilé zbraňové systémy US provenience, které lze zaměřovat dálkově, jsou řízeny obsluhami z řad US odborníků, kteří ani nemusí být přímo v dějišti operací na Ukrajině, ale mohou sedět v řídících střediscích klidně i v USA, nebo v některé z jejich mnoha základen ve světě. Na obsluhu v místě je možno použít zaškolený ukrajinský personál, který připraví systém do pohotovosti k použití. Nastavení parametrů a odpal je pak proveden podle satelitního průzkumu dálkově z řídícího střediska. Čili přímá účast armády USA (tedy NATO) na konfliktu na Ukrajině je nepochybná. Rozhodovací možnosti vlády Ukrajiny jsou velmi omezené a tak jednání o případném míru není možné bez ochoty USA k němu přistoupit. Na druhé straně RF si nemůže dovolit opustit Krym a také ponechat ruskojazyčné obyvatelstvo na jihovýchodní části Ukrajiny etnické pomstě. Dojde-li k tomu, že bude hrozit vytlačení RF ze Sevastopolu, použije veškeré prostředky, které má k dispozici a to nedopadne dobře pro celou Evropu.
Rozhodování zmíněné Karolíny Černé potvrzuje mou myšlenku, že volební průzkumy tzv. nezávislých agentur ovlivňují rozhodování voličů a tak negativně zasahují do průběhu a férovosti voleb. Paní Černá by bez zveřejňování průzkumů volila úplně jinak. Volila by podle toho, který kandidát nejvíce odpovídá jejím představám. Když si však v průzkumech přečte, že její kandidát nejspíše nemá šanci postupu do druhého kola, svůj hlas mu nedá, aby nepropadl. Její kandidát tak přichází o hlasy ovlivněné výsledky průzkumů, které mohou být a často i jsou záměrně zkreslené. V době od vyhlášení termínu voleb by měly být tyto průzkumy a jejich zveřejňování zakázány, pokud je ze svého volebního účtu nefinancuje sám kandidát v rámci své kampaně a pak by musely být tak i veřejně označeny - např. průzkum Andreje Babiše, či průzkum Danuše Nerudové apod. V případě sněmovních voleb pak volební průzkum ODS, volební průzkum ANO atd. Ať je jasné, že i tyto průzkumy jsou kampaň, která cílí na volební nálady voličů.
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
RF určitě nemá v úmyslu vyvolat válku s NATO. Může mu však být vnucena. To by měl pan generál při svém vzdělání vědět. RF jde o bytí a nebytí. Bude-li na Ukrajině prohrávat v důsledku neustálého přísunu zbraní a munice z NATO, bude nucena přistoupit k napadání zásobovacích tras. Jestliže pak dojde k otevřené válce s NATO, nezbyde RF nic jiného, než použít svůj jaderný arzenál. Konvenční válku s NATO nemůže totiž vyhrát a Putin to samozřejmě ví. Jak říkám - bude to reakce krysy zahnané do kouta. Pakliže RF zahnána do kouta nebude, ke střetu s NATO nedojde. Záleží tedy na těch kdo v NATO rozhodují a to jsou USA. Pan generál studenty jen oblbuje.
3 odpovědi