To byla tak strašná doba, že nechápu jak jsme mohli přežít. Akorát, jste pane zapoměl, že fronty se dnes stojí na ÚP pro dávky. Nejsou zubaři, každou chvíli se potraviny stahují z oběhu pro jejich závadnost. Kontrala potravin byla i v té době na vysoké ůrovni, třeba nucený úsek masa měl takové normy, že by dneska neprošly ty běžné potraviny co kupujeme. Třeba takový separát myslíte, že za socialismu byl. Zajímavé na té době bylo, že když člověk něco scháněl, tak to vždycky sehnal. O státním dluhu v té době a dneska se nemá cenu ani bavit. Takže když to shrnu, tak pád totality přinesl Čechům okrát svobodu slova a demokracii, ale ekonimicky bych to s tím luxusem nepřeháněl.
Máte pravdu, ale ne ve svobodě slova, cenzura je čím dál větší, za každou banalitu mě vypnou, nesmí se plivat na pětidemolici neboť je to útok na demokracii, ale oni mohou vše, bohužel.
Opět další článek, tvářící se jako "odborná" analýza minulého režimu. Naopak, je to trapná propaganda, využívající normálního pocitu každého člověka, že se nechce vracet ke starým věcem. Využívá jednoduchou touhu běžných lidí, že si můžou koupit "co chtějí" - třeba baseballovu čepici, a zcela opomíjející, že nový režim přináší spoustu podstatnějších prohlémů běžným lidem - nebezpečí ztráty zaměstnání, bydlení, atd. Ty jsou běžně zesměšňovány, že to byly "jistoty" minulého režimu - nesmyslné, atd. Využívá hlavně postoje mladých, kteří nepřemýšlí o podstatných věcech života, ale je pro ně důležitější, co si můžou koupit (obvykle za peníze rodičů). Pokud za "luxus" považujete život beze strachu o ekonomickou situaci rodin, pak takový luxus dnešní režim běžným lidem opravdu nepřinesl, naopak. Pokud je podle Vás luxus, co všechno si můžu koupit (což běžného, rozumného člověka po počátečním okouzlení přejde), pak ano...
Prostě je ideální být nemyslící sobec s ostrými lokty, pak je život dnes bezvadný.
Na mladého člověka velmi dobrá a přesná odpověď.
Jak může trouba, který tuto dobu nezažil, něco kritizovat. V ničem nemá pravdu, byty se stavěly hlavně pro mladé lidi, kdo chtěl, tak si na vesnici postavil dům protože stát mladým lidem pomáhal, lidé si navzájem pomáhali za protislužby a všechno šlo. Ti co chtěli být ve městech tak to měli horší, ale i tak byty pro ně byly, protože firmy si stavěly byty pro své zaměstnance. Že byla korupce s byty je věc těchto zkorumpovaných úředníků a i to se trestalo celkem dost. Výhoda byla v tom, že každý věděl, že si půjčku splatí, protože museli všichni pracovat a stát to podporoval. Po převratu v roce 89 se nepostavil jediný levný byt pro mladé lidi. Třípokojový panelákový byt, na který dostal dekret po odpracovanách 10 letech u firmy nájemce bytu, měl hodnotu cca 30 000,- Kč. Nyní se prodávají za miliony, to je hnus. Tento trouba je ještě větší trouba než ten Pávek na hradě, který si přeje aby mohli volit 16-letí puberťáci, kteří neví co mají dělat sami se sebou. Od převratu to jde pěkně do PR DE LE.
17
Sledujících
0
Sleduje
17
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
A v Senátu?
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Němcovou už nikdo nechce