Pokud by ČT byla hrazená přímo z rozpočtu ČR, tak stejně se jedná o peníze lidí, kteří třeba za službu platit nechtějí, nehledě na fakt, že už se této platbě nebudou moct vyhnout vůbec (např. nevlastněním televize), navíc ale ani nebudou vědět na co přesně jejich peníze šly.
Další věcí je, že by se ČT stala závislou na rozpočtu vlády, tedy by byla mnohem více tendenční než dnes. Sice dnes vláda určuje sazbu, ta provázanost je až druhotná.
Financovat ČT přímo z rozpočtu tak nejde. Má být ochráncem demokracie, a ač funkci dnes neplní perfektně, tato funkce by se výrazně zhoršila. To už je lepší variantou omezit ČT na zprávy a jednání vlády a poplatky by mohly být výrazně nižší. Lidé by si platily také např. za hlášení v krizových stavech - počasí, epidemie, apod. Což už je za mě pro lidi přijatelnější, než když si někteří musí platit za Star Dance, někteří za fotbal atd. ač na dané pořady nekoukají, chápu pak jejich pocity, že je to jako by je někdo nutil si zaplatit Netflix
Děti mají chodit do školky od 3 let , ať to mají všichni stejné bez vyjímek.
Pokud dají dítě třeba od 2 let do školky z důvodu nástupu do zaměstnání, tak bych jim sebrala již rodičovský příspěvek a bude klid. Není třeba nic vymýšlet. Není možné být výdělečně činný a ještě dostávat rodičovský příspěvek nebo někteří to mají levnou hlídačku.
Výše v komentářích byla uvedena paralela s důchody. Měli by důchodci pracující na plný úvazek pobírat důchod? A případně pokud se jedná o částečný úvazek, měl by jim být důchod krácen? Stejně jako důchodci odvedli daně na svůj důchod, odvedli rodiče daně, ze kterých se platí rodičovská.
Tak to by se mělo zavést i u důchodců. Pobírají důchod a ještě u toho pracují. Je to úplně to stejný.
Neironicky velice dobrá poznámka.
Ještě nastává otázka, zda by si lidé neměli na děti a důchod šetřit a nespoléhat se na stát. Protože co di budeme, to co odvedeme stejně zpátky nedostaneme, takže na tom jsme nakonec hůř.
To nepopírám. Reagoval jsem na pana Němce, podle kterého je skutečnost, že tady něco důchodci vybudovali - plkání.
Tak ono to svým způsobem plkání je, za mě je důležité vážit si starší generace za jiné věci, než to, že “budovali”. Jejich práce nebyla za účelem budovat a připravit zemi pro další generace, ale spíš zařídit si vlastní život dobře. Jak jsem psal, kdyby se to nepostavilo v minulosti a byla by poptávka, postavilo by se to dnes, za peníze, kterými se vyjadřuje vděk od vzniku platidla. Na druhou stranu je dost možné, že v budoucnu se bude i o naší generaci mluvit jako té budovatelské, ač se tak dneska necítíme a v budoucnu toho můžeme akorát tak zneužívat pro náš prospěch. Abych to shrnul, spíš si myslím, že bychom si lidí měli vážit za věci, které udělali nad rámec jejich povinností a práce, za něco neobvyklé, za něco, za co třeba nedostali odměnu, tedy udělali to pro vyšší dobro (i kdyby za to nakonec odměnu dostali).
Jedna skupina celý život pracovala a platila si do systému " p.Kvasničko", to dnešní mladí dlouho studují, točí videa a moc pracovat se jim nechce. Na děti mají čas, chtějí si užívat ( a ono potom v 35-40 dítě vůbec nemusí mít, biologické hodiny nezastavíte ). Mladí by se měli snažit a mít děti, ona ta starší generace většinou 2-3 děti měla, takže do systému nyní platí hlavně "Husákovi děti", ovšem ti budou na všem biti nejvíce ( věk do důchodu se jim prodlužuje, peníze se jim sníží atd. .... ). I vy se dočkáte, věk nezastavíte, pak možná procitnete.
Super názor, pojďme nutit k tomu mít děti a zakázat zábavní průmysl, protože ten tu není již staletí ve formě divadla apod. Jen se změnila forma, kterou divák sleduje, to jakou to má úroveň nechci rozebírat, na to si člověk udělá názor sám. Ale daně tito tvůrci odvádí často větší než několik z nás dohromady a prosadit se není tak jednoduché.
Paní Barboro, jste asi zatím pracující, ale mezi Vámi pracujícími jsou lidé dobří i špatní. Někteří ,ale jěště špatnější. Po těch duchodcích je zatím z čeho čerpat ,protože něco vybudovali od války, ale co tu zustane po vás?
Argument “důchodci to tu vybudovali” se často opakuje a přesto je zavádějící. Ano, samozřejmě generace před námi má své zásluhy a nikdo jim je neupírá. Na druhou stranu, každá generace něco vybuduje. A co si budeme i ve předchozích generacích se objevili ti, kterým práce nevoněla. Za bývalé režimu bylo časté, že někteří bez úplatku nehli prstem, případně si k obědu dali 3 pivka a 5 rumů a do práce se už nevrátili. Tohle generalizování generací je proto úplně mimo mísu.
Ať si to fialová vláda zaplatí ze státního rozpočtu, když mají dost peněz na zbytečnosti, tak by to neměl být pro ně problém!A pokud je televize závislá na lidech,v tomto případě veřejnoprávní, nemůže to být dobrá vizitka!
Pokud by se ČT platila přímo ze státního rozpočtu, měly by vlády přímou moc nad tímto médiem. V době, kdy ČT není nezávislá pomůže jedině privatizace a kdo se na ní bude chtít koukat, ať zaplatí, případně náklady budou muset pokrýt zisky z reklam.
Příspěvek, na který reagujete je jeden z těch inteligentnějších tady, neřídí se jen pocitem, ale i fakty.
Česká televize, jako veřejné médium by mělo být názorově neutrální, což bohužel není, tedy funkci ochránce demokracie neplní. Já, ač zastánce názorů, které ČT propaguje více, v tomto sleduji zásadní problém.
Rozpočet, jaký ČT má je vyšší než u komerčních stanic a stejně nestačí. Sice vnímám pořady ČT jako kvalitnější, přesto, proč by je měl platit někdo, kdo se na ně nepodívá. Obdobně také po Vás nikdo nebude chtít 10 korun povinný příspěvek na produkci filmu, na který nepůjdete. Proč by ČT mělo platit a vysílat sportovní utkání, když to není ku prospěchu celé populace, která to platí.
Za mě by se ČT měla rozdělit na státní a privatizovanou část (pokud by stát podnikal, tak by byla akorát tendence tuto část dotovat ze státního rozpočtu a vznikla by další černá díra), kdy státní by vysílala podstatné novinky z poslanecké sněmovny, klidně i ty zprávy, ale musely by být víc neutrální a zbytek pořadů, ať jsou za platební bránou a platí si je jen zájemci.
Dneska si člověk stejně musí dělat vlastní názor na základě informací z více zdrojů a když už ani veřejné médium není nestranné, tak ztrácí svou hlavní funkci a může se stát klidně komerčním.
Nějak jsem to nepochopila. 60 druhů pečiva? A nemá to Lidl už teď? Ať už čerstvé nebo balené (veky, tousťáky, vánočky, atd.). Myslím, že se dá hravě napočítat takové číslo. Hlavně se všemi těmi týdenními specialitami.
Jen se bojím, že se večer bude vyhazovat pečivo, které se neprodalo. Takže mám nápad. Co třeba dát od 18 hodin slevu na pečivo?
Kdysi jsem brigádně pracovala v Albertu. Když jsem viděla, jak se s klidem vyhazují obří bochníky chleba, bylo mi do pláče. Existují lidi, kteří nemají co jíst. Lidi, kteří nemají moc peněz. A tady se vyhazují bochníky, jako by to bylo něco zkaženého.
Když dáte pečivo ve slevě po 18. hodině, mnoho lidí si ho půjde koupit se slevou místo za normální sazbu a obchody budou tratit víc než když se vyhodí. Smlouvy s restauracemi např. na topinky, případně potravinové banky pro opravdu potřebné by to řešily lépe
Jelikož i Senát odsouhlasil korespondenční volbu a čeká se jen na podpis prezidenta, což je de facto už podepsané (co má schvalovat a podepisovat mu určuje vláda), tak je to taktika a podvod od vládní koalice, aby se už příští rok parlamentních voleb mohlo zúčastnit, co nejvíce českých občanů žijících v zahraničí, protože ví, že od nich mají největší podporu.
Vládní koalice ví, že pokud by korespondenční volba neprošla, tak jsou v pjdeli.
Takže v tuto chvíli, kdo posílil nebo oslabil je zcela bezpředmětné.
Panebože to ne!! Pár desítek tisíc hlasů navíc. Sakra to dá vládním stranám hrozně moc procent navíc.
Líbí se mi, jak SPD bojuje za práva lidí, ale právo našinců volit ze zahraničí zpochybňují, nebo chtějí aby museli cestovat někdy i tisíce kilometrů
Nemusí mít stejný názor přeci, ale v zásadních věcech by měla být shoda. Nemyslíte? Pětidemolice je škodná!
Tak neříkám, že se všemi kroky vlády souhlasím, ale že by nastala výrazná změna oproti předchozím vládám k horšímu, to si taky nemyslím.
Nehledě na fakt, že vláda je v kontextu krajských voleb irelevantní.
Můj hlas nedostane strana hájící progresivní zelenou zničující politiku a hlavně podporující migraci
To je totiž v krajských volbách to nejdůležitější téma. Krajské volby podobně jako volby do zastupitelstev mají odrážet potřeby lidí v kraji, obcích. Nikoliv na celonárodní úrovni. Pokud budete volit stranu jen protože nějak vystupuje na národní úrovni, neznamená to, že na té krajské bude vystupovat stejně. A Vámi napsaná témata jsou celonárodního charakteru, tedy do těchto voleb irelevantní (ekologie tedy mimo těžební oblasti, v ten moment by se podpora těžby dala považovat za lokální téma)
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Ndebylo by lepší taktéžý přemýšlet, abychom měli dostek dobře vyučených lidí na manuální práci. Přece jen těchto lidí je méně než vysokoškoláků. Když už vysokoškolák, tak kvalitní a ne jen ty co prolézají jen tat tak.
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Dostatek vyučených lidí by byl, kdyby o to byl zájem. Dneska je malá poptávka po učňovských oborech a řekněme si to narovinu, často to není o dětech, ale jejich rodičích, kteří jim rozmluví učňák, protože tam přeci chodí jen hlupáci. Rozšířit většinu učňovských oborů na čtyřleté s maturitou by tak za mě mohlo výrazně pomoct.
A k druhé části, kdo je za Vás kvalitní vysokoškolák? To za mě totiž nejde úplně dobře zhodnotit. Sám jsem student VŠ a do toho pracuji. Výsledky tak nemám tak dobré jako jiní studenti, ač jsem v lepší půlce. Bude práce studenta zohledněna ve kvalitě vysokoškoláka? Do firmy byste si raději zaměstnala někoho, kdo se něco našrotí a uniká mu podstata věci, nebo někoho, kdo tomu rozumí? Dokážeme to rozlišit podle známek? A chcete někoho kdo umí výborně spolupracovat, ale neměl tak dobré výsledky, nebo někoho kdo celou školu jel jen sám na sebe a není dobrý ve spolupráci. A to už vůbec nezohledňujeme náročnost jednotlivých oborů a univerzit, což je také velice těžké k posouzení.
Posoudit tedy kvalitu vysokoškoláka za mě můžete až časem v práci, na což je již pozdě a často to ani nepoznáte.