Pane Doušo, ptáte se dobře, ale uvědomte si, že valnou část inflace způsobila Babišova vláda. Když natisknete peníze, které nejsou kryty prací, resp. přesněji užitečnou produkcí, nic nevyřešíte. Administrativní zvýšení platu (o 10%, o inflaci,..) růstu inflace jen pomáhá. Notabene za stavu, kdy státní zaměstnanec vydělává víc než soukromá sféra. Je mi blivno ze Středulů, kteří hájí zájmy jen skupiny (a hlavně svoje). Vůbec nemají páru o tom, jak přežívá firma bez odborů o pár zaměstnancích, která si na platy musí vydělat - ta nemůže natáhnout ruku.
Pokud bude žaloba hoteliérů proti jednotlivci, dobrá. Ale proti státu?, proti všem poplatníkům?? No hádejte, kde na to stát vezme, komu napaří daně??
No přece kus tomu hoteliérovi a kus jeho zákazníkům - ti pak nebudou mít zase peníze, aby přišli. Vlk se nažere a ...
Soudy jsou krásná věc a zákony ještě lepší. Virus ale nehodlá brát ohledy na lidské zákony, příroda se řídí svými vlastními. A než si lidé
stihnou naformulovat nějaký vyhovující zákon, který projde všemi čteními, senátem a prezidentem, už je příroda o dva kroky dál a ten starý
zákon je k ničemu. Ano, po bitvě je každý generál. Neexistují kdyby, ale stát se, že delta či omikron by způsobily ne 8000 lidí na ARO, ale 80 000, nezemřelo 30tisíc, ale 300 tisíc či víc, našli by se lidi, co by kritizovali, že se kontrolovalo a omezovalo málo.
Nejhorší na tom je, že se nařízení pořád měni, informace taky (jednou očkování je účinné, pak zas proti omikronu jen z 10%). Takže při
české povaze už budou opatření dodržovat jen skalní, ostatní se na ně vykašlou. Nemůžeme se s jinými národy srovnávat.
Víceméně souhlas s p. Kresem. Nedefinoval bych to ale tak, že ČNB nyslí na lidi. Ale pan Švejnar má pravdu jen pro USA, tady je jiné prostředí, především jiná kultura. Američana nenapadne opisovat, podvádět; v Česku je to celkem běžné.
Četl jsem v jednom příspěvku, že někdo zúročoval lépe než v bance. To je hezká poučka. Ale je potřeba si uvědomit, že v tomto státě žije hodně postarších lidí, kteří nemají s investováním zkušenosti a např. v 65 letech investovat do nemovitosti je dvojsečné, nemůžete pak třeba čekat několik let. Samozřejmě pouštění nekrytých peněz je špatně, zrovna tak špatně je ale inflace.
Firmy si stěžují na úvěry, OK. Tak proč ale nepoužijí podnikové obligace? Zaměstnanci zaplatí třeba jen 5%, je to levněji než v bance a zaměstnanec bude mít královský úrok. Podle mě dlouhotrvající recese je plodem nedůvěry v prostředí. Jednak kvůli stylu řízení ode zdi ke zdi a jednak kvůli defraudacím. Stát by měl zajistit pokud možno STABILNÍ prostředí, i když tvrdé.
Jistě, peníze na účtech zemi neposunou, ale peníze svěřené lidem, co je záměrně (oficiálně se vykroutí) zneužijí, posunou jen někoho.
A to taky není dobře.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Následující se netýká UFO v blízkém okolí, ale pojmu "jsme sami"
Je potřeba si vyjasnit, co znamená "nyní". Díky tomu, že čas není absolutní, má každá pohybující se soustava svůj čas.Hezky to vysvětluje Greene v Elegantní vesmír či Struktura vesmíru. Bob a Bobek konají souboj ve vlaku. Mají vystřelit jakmile se hromádka prachu ležící přesně uprostřed nich vznítí. Jeden rozhodčí je vevnitř a druhý na nástupišti.
Vlak se rozjede, rozhodčí uvnitř zapálí prach a vzápětí třesknou výstřely. Rozhodčí uvnitř zvedne bílý praporek, že souboj byl OK,ale venkovní zvedá červený, souboj nebyl fér. Z hlediska nástupiště jel světlu naproti, kdežto Bobek před světlem utíkal. Protože světlo má konstantní rychlost vůči komukoli, dorazilo k Bobovi z pohledu z nástupiště dřív, takže soubor fér nebyl. Kdo má pravdu? Ze svého pohledu oba - čas je relativní. Co je teď pro jednoho, není pro druhého. Tady jde o miliardtiny vteřiny, ale u větších rychlostí a vzdáleností ukazuje Greene,
jde vzájemně i o stovky let. Ukazuje, že přítomnost, současnost a budoucnost jsou jen iluze. Slunce nevidíme jak vypadá "teď", ale jak vypadalo před osmi minutami.