Článek o pocitech. emocích.
Žádná fakta, jen samé hodně, všechny možné výhody, malá čast území, ...
Uvádí se, že se válka dotýká cca 25 % ukrajinského území a 15 % územi drží a kontroluje Rusko. Netvrdím, že je to přesně, taky o tom nepíšu článek, nicméně to rozhodně není zanedbatelná část území. Podobně tu vyšel článek v duchu, že příjmy z ukrajinských uprchlíků prevýšily náklady na ně. Ani zde bych to doslova rozhodně nebral, ale pro osobní pohodu, že z tohoto směru nám ekonomika a životní úroveň neklesnou, to stačí. A pokud bych chtěl ostatním sdělit, že je to jinak, zjistil bych si přesvědčivé údaje. Takto je to jen snůška pocitů.
Zase diskuse, jestli rajčata, papriky, jahody či meloun patří mezi ovoce či zeleninu. Vede to jen k hádkám.
Třeba meloun je definován jako ovoce v několika právních předpisech, zejména na základě nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 1308/2013 a prováděcího nařízení Komise (EU) č. 543/2011, které stanovují obchodní normy pro čerstvé ovoce a zeleninu. Tyto předpisy zahrnují melouny jako součást kategorie čerstvého ovoce,. Na druhou stranu se v praxi může považovat za zeleninu kvůli jeho botanické klasifikaci (tykvovytý).
Tak to není úplně vhodné téna do testů a quizů.
Kavárna s pitím kávy z termosky?
Přece není problém ji udělat na místě v malém presovači, ať to má trochu kulturu.
Nosili jsme je do hor i na delší štreky.
Je to hódně přepálený titulek.
Existují kavárny pod vodou, na stromech či v gondolách visících nad hlubokým údolím. Tam se dá mluvit o extrému.
Toto je prostě ferata, kde vám dá vůdce napít z termosky.
Ono to má ale i něco do sebe.
Chtělo by to vyřešit právě tu nekontrolovatelnost souhlasu občana a praktickou nemožnost jeho odvolání. Nebylo by tak špatné mít k dospozici evidenci pro správu svého souhlasu, kde by si marketéři museli své kontakty prověřovat.
Na druhou stranu by to pak sice mohlo sloužit jako zdroj čísel, které jsou marketingově košér, ale pokud by byla anonymní...
Jenomže vázat povinosti subjektů na placené služby komerční společnosti je trochu problém.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Nechápu logiku věci. V současnosti je zápis pro všechny. Ředitel pak (pokud má to štěstí a kapacitu) přijme spádové děti a doplňuje ostatními. O přijetí následně informuje.
Dokud mu chodí všichni naráz (v rámci několika dnů), má představu, jak na tom přibližně jsou.
Problém bych viděl jedině v tom, že některé školy nemají kapacitu na svou spádovost a pak se třeba i losuje, což je smutné.
A jaké potřebné ulevování školám? Vždyť si je tam sami nabrali, tak nač si stěžují?
.
Stejně je to psáno emotivně. Pokud má rodina ukrajinský původ, ale naše státní občanství a trvalé bydliště, musí být přece posuzována stejně jako ostatní Češi.
I titulek o možné "přednosti u zápisu" je věcně divný. Evokuje představu, jak jedna část obyvatel vystoupí ze zadní části autobusu, podrží školní dveře té druhé a až je ta odbavena, jsou připuštěni k zápisu.
.
Vzhledem k tomu, že jsou pravidla, že ZŠ v Horní Hlinné bere přednostně děti z Horní Hlinné (spádové) a až poté zařazuje ty z Dolní Hlinné, Tororingotanu, Ukrajiny, Pelhřimova či Prahy. Tak za mne je to jen snaha o zviditelnění, které neprojde už proto, že se nepodaří parafovat. Ale pí Zajíčková si zahrála na hatingovou předvolební strunu.
2 odpovědi