Novináři si jako vždy všímají formy, ale obsahu se skoro nikdy pořádně nevěnují. Píše se, že generální tajemník k přítomným promluvil, ale co řekl uvedeno není. To je ale nejpodstatnější, že si podal ruku s Putinem je sice hezké, ale nepodstatné. Zajímalo by mně co je na žurnalistice učí, mám dojem, že takové klišé jakože lidi nezajímají pozitivní zprávy a články mají být víceméně šokující už dlouhou dobu neplatí a lidi jich mají plné zuby.
Pokud jsou všichni poslanci zajedno, že nemají o svých platech rozhodovat, tak by neměl být žádný problém rychle schválit nový zákon, který by stanovil, že plat poslance a senátora je na úrovni průměrného platu občana v daném roce a u soudců na úrovni 1,5 násobku průměrného platu. Rychlé, srozumitelné a nafurt.
V článku je zveřejněno několik listin, ale na žádné není podpis pana Babiše. Kdyby byl skutečným agentem, tak by musely existovat doklady o tom jaké dostal úkoly a jeho zprávy jak je plnil. Nejsem jeho příznivcem, ale jako právník jsem viděl rozhodnutí několika soudů, kdy to, že byl někdo uveden v seznamu u soudu neuspělo i s přihlédnutím k tomu, že zápisy vytvářela nedůvěryhodná a podle zákona zločinecká STB v mnoha případech bez vědomí zapsaných osob. Mám dojem, že v případě pana Babiše někteří novináři a někteří občané řeší spíše antisympatie s jeho osobou více než pouhá fakta.
Je vidět, že paní redaktorka tomu co píše vůbec nerozumí. To není dohoda ministra vnitra, ale dohoda Slovenské republiky v občansko-právním sporu s Adrejem Babišem. V občansko-právních sporech soudce vždy nejdříve vyzve strany ke smírnému řešení, pokud se nedohodnou, po projednání spor rozhodne, Takže, pokud se strany dohodly, jejich rozhodnutí je právoplatné a nikdo jej nemůže zpochybňovat.
Nejsem voličem AB, ale je vidět, že paní redaktorka tomu vůbec nerozumí. To není dohoda ministra vnitra, ale dohoda Slovenského státu s AB ve věci občansko právního sporu,. V těchto sporech soudce vždy vyzve strany nejdříve ke smírnému řešení jejich sporu, pokud strany tak neučiní teprve potom po projednání rozhodne. Takže, pokud strany uzavřou smír, tak právoplatně platí to, co si strany ujednaly a nikdo nemá právo jejich dohodu zpochybňovat.
Takové články zapomínají uvést to nejpodstatnější, a to, že v USA jsou energie třetinové max. poloviční jak v EU. Když uzavřené v Americe dlouholetou smlouvu, tak je vždy výhodnější než krátkodobá. Jaké jsou ceny v Číně nevím, ale asi budou ještě nižší než ve zmiňované Americe. Takže good bay EU v globální konkurenci.
Na příkladu firmy ČEZ je vidět, že to není jen o akcionářích a jejich přání udělat co největší zisk. Stát vlastní 70% akcií, takže jeho vůle je rozhodující a pokud by uměl vše řádně zmenežovat, tak jsou minoritní vlastníci a jejich zájmy v podstatě nezajímavý. Pokud by se např. většinový vlastník rozhodl, že žádné dividendy vyplácet firma nebude a bude zisk používat pro rozvoj firmy a nechal to schválit na valné hromadě, tak jsou menšinoví akcionáři v pytli, a i kdyby se soudili jak o život, tak neuspějí. To stejné platí i o cenotvorbě a způsobu prodeje jejich produktů.
Pojišťovny se obecně chovají neseriózně, když klienta chtějí získat, tak mu hrají na housle, pokud ale požaduje plnění, pak je padouch a vytáčejí se jak hadi. Zajímavé je, že i když některý rok musí, jako v případě povodní platit, tak každý rok vykazují miliardové zisky a žádná pojišťovna zatím nezkrachovala.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Rozpočet ČT, to je sen každého podnikatele, ještě jste nic neudělali, a už máte v kapse 5,7 miliardy korun. Mimochodem náklady na mzdy ve výši 2,7 miliardy jsou úplně mimo realitu normálně fungující firmy, buď to znamená že pracovníci ČT mají všichni manažerské platy a manažeři královské platy nebo je v televizi obrovská přezaměstnanost.