Naučte se číst. "Zelené s červeným současně" jste řekl pouze vy, nikdo jiný. 🙂
A co jsem, prosím, přečetl špatně, pane Kováři? Nějaké nedorozumění asi vzniklo mojí nepozorností v tom, na který příspěvek reaguji. Pokusím se to ujasnit.V článku jsou dva obrázky.. Ten v úvodu prostě není křižovatka. Na dalším obrázku už křižovatka je. Její řešení vámi, tedy zelené současně s červeným a pak modré, je však špatně. Už je to jasné?
Dobře, možná mate pravdu v tom že ho nebylo vidět i kdyby jeli třeba 10Km/h, ale je tady porušení a to nedodržení bezpečné vzdálenosti. Hlavně mi nepište že byla taková mlha že na sebe neviděli, to by byl zase ten první případ. Takže zákon každopádně porušili. Nevím kolik mate najeto vy. Já jako soukromá osoba mám najeto 900 000Km a podotýkám že bez nehody. Takže si myslím že o tom něco vím. Krom toho si pojišťovny nevybírám, vybírají si mne. Mám veškeré bonusy a za povinné i havarijní pojištění all risk platím 6 500Kč ročně. Jezdím Toyotou. Myslím si že to dost o mne jako o řidiči vypovídá.
Pokud stále jezdíte podle vyhlášky, tak to o vás fakt vypovídá dost...
V dopravním hlášení pořád žádají řidiče o to, aby nejezdili když je mlha na potkávací světla, pořád stejná písnička. Včera jich jelo celkem dost na takové svícení a celkem to na horách i klouzalo, ale když člověk přizpůsobil dojel domů v pohodičce.
Prosím pěkně, na jaká světla se má v mlze jezdit, když ne na potkávací?
Mně mapy.cz ukazují na panoramě toto: Odkaz
Je to naprosto luxusní železniční přejezd a nechápu co tam ta ženská vyváděla.
Podle čísla přejezdu P 1128, dobře patrného na fotu u článku, je to skutečně v ulici H. Kvapilové.
Relevantní k článku je to v tom smyslu, že je v článku použit termín "zimní čas", a to ve významu, který je chybný. Zimní čas je od středoevropského odchylný, tedy není možné je vzájemně zaměňovat.
V České republice jsou platné termíny "středoevropský čas", "letní čas" a "zimní čas". Zimní čas je zaveden zákonem č. 212/1946 Sb., o zimním čase, a letní čas zákonem č. 54/1946 Sb., o letním čase. Současná změna ze středoevropského času na letní čas se provádí na základě ustanovení zákona z roku 1946 (nikdy nebyl novelizován). Platné nařízení vlády č. 348/2021 Sb., které mimo jiné upravuje zavedení letního času v letošním roce, zavádí na základě zákona č. 54/1946 Sb. letní čas, nikoliv SELČ (SELČ není oficiální pojem, běžně se však používá).
Středoevropský čas byl v Rakousku-Uhersku zaveden koncem 19. století a Česká republika jej při svém vzniku převzala.
Shrnuli, tak v České republice jsou v současné době tři platné pojmy času, a to středoevropský, letní a zimní. Z toho jsou v současné době uplatněny dva časy, a to středoevropský a letní (což nevylučuje možnost, že vláda, např. v době krizové situace, zimní čas vyhlásí, je k tomu zmocněna). Zaměňovat pojmy "středoevropský" a "zimní" čas je zásadní chybou, neboť jsou to dva rozdílné pojmy, tedy dva rozdílné časy.
Děkuji, takhle jsem to chtěl slyšet...
Zákon č. 212/1946 Sb. je stále platný (je nutné si uvědomit, že zákon z roku 1946 může být v současné době platný a vymahatelný). Tedy, pokud někdo uvede v českém veřejném textu "zimní čas", je zcela logicky tím míněn čas uvedený v zákoně č. 212/1946 Sb.
Jak již jsem uvedl, jedná se o termín, který je součástí právního řádu České republiky. Je zcela nepodstatné, zda je v současné době vyhlášen, či nikoliv. Jedná se o platný termín. O termín, který je závazným způsobem definován. Nelze jej tedy definovat podle vlastní libovůle, jako např., že se jedná o středoevropský čas.
Není podstatné, zda je z roku 1946 nebo 2024. Podstatné je, zda se jedná o platný právní předpis. A to se jedná!
Zkusím to ještě jednou. Vysvětlete mi, bez vašich citací co je a co není platný termín, který ze současně používaných časů je ten zimní, případně mi ho tedy definujte. Já tedy ze současně používaných časů znám pouze SEČ a SELČ. To, že z hlediska legislativy může být vyhlášen ještě jiný, není ve vztahu ke článku relevantní.
Viz Odkaz 1
Zimní čas je oficiální označení, které je stále součástí právního řádu České republiky. Česká republika má v současné době tři časy, které mohou být vyhlášeny – letní, středoevropský a zimní.
Neptám se na znění zákona z roku 1946. Chci vědět, zda je zimní čas vyhlášen v současné době a pakliže ano, který to je.
Pokud se necouráte a jedete maximální možnou rychlostí, pak legálně můžete na krátkou dobu (předjetí kolony) tuto maximální povolenou rychlost překročit, abyste tohoto “jednotlivce” neblokoval a umožnil mu předjet. Ostatně na dálnici asi byste i takový vůz neviděl na poslední chvíli…
Legálně překročit nejvyšší povolenou rychlost? To jako fakt?
1
Sledujících
1
Sleduje
1
Sledujících
1
Sleduje
Ale co KDYBY hořelo,třeba za sto let?
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
A co KDYBY hořelo třeba zítra a kvůli nedodržení požárních předpisů jste tam zařval zrovna vy?