Mám rád černý humor - podle hesla "sranda musí i kdyby tě věšeli". Je mi upřímně líto lidí, kteří si nedokážou dělat srandu sami ze sebe. Je ale sakramentský rozdíl, jestli si dělám legraci z někoho při osobním setkání, kdy obě strany dokážou poznat, že je to míněno jako legrace, a tím, že někoho anonymně nápadám přes internet.
Jestli jsem to dobře pochopil, je to jen o fotkách, takže zhruba na úrovni koupě hambatého kalendáře. Nemyslím si, že tím, že je člověk zadaný utrpí nějakou oční vadu a neměl by se dívat i na jiné ženy/muže.
Co je na tom tak špatného. Rozhodující je, jestli je snaha pokračovat i dál. Kdyby moje partnerka za nějaké takovéto testování utrácela peníze, bral bych to jako důvod pro rozchod. Neměl bych chuť být s někým, kdo mi nevěří a najímá si na mě internetovou štětku.
U hospod na venkově (pokud ti není turisticky profláknutá lokalita) jsem ochoten tolerovat "šizeni" státu na daních (jestli k němu vůbec dochází). Tržby bývají tak malé, že se provozování hospody dá považovat spíš za koníček než výdělečnou činnost. I kdyby po sečtení všech příjmů a výdajů opravdu vznikla nějaká daňová povinnost a hospodský by ji díky pouze hotovostnim platbám byl schopen zatajit, jsem ochoten to brát jako přímou dotaci státu za poskytování veřejně prospěšné služby. Hospoda na vesnici nic jiného není a stát dotace poskytuje ne mnohem větší pitomosti, např. na elektromobily, kdy paradoxně chudší část obyvatelstva přispívá těm s vysokými výdělky na pořízen individuální hračky.
To je nějaká blbost, přece pak nastává dědické řízení, ve kterém se rozhodne o dědici, kterému bude patřit to (schválně píši "to", protože to může být chata, byt, dům atd.) kde jsou energie a jak a v jaké výši to dědic platit bude muset, a to i do doby, než-li by dům prodal atd. Prokáže to dědickým usnesením přece, takže jakápak povinnost zemřelého platit?
Můžu potvrdit, že fakt je to problém. Já jsem od energetiků měl klid až když jsem jim napsal, že si to klidně s tchanem mohou domluvit osobně, že za nimi zajdu s urnou.
Za mě zbraň samotná problém není a k zvýšené agresivitě nevede. Daleko horší je to s různými střílečkami na počítači a filmy a klipy pochybných tvůrců, kde je vraždění a ubližování naprosto běžné a považované za samozřejmost. To že v realitě nemá každý libovolný počet životů a game over je fakt definitivní si už dítě uvědomuje hůř.
Pokud je někdo idiot, je jedno jestli jede na normálním kole, elektrokole nebo čemkoliv jiném. Nebezpečný je jak sobě, tak i okolí. Jezdím na kole denně i v zimě (když tedy není na silnici sníh, nebo zmrazky - nejsem sebevrah), ale nemám pocit, že musím být všude první a v ci nejrychlejším tempu. Já osobně bych si jízdu na elektrokole neužil, ale nechci odsuzovat ty, kteří si ho pořídí. Problém nastává, když někdo jízdu nezvládá a preceňuje se. To bývá častěji problém elektrocyklstů, kteří se díky motoru dostávají do terénu, kam by se jinak vůbec nedostali a nemají na něj dostatečné jezdecké schopnosti. Pak nastává situace, že se jedinec ocitne na kopci s pocitem krále velehor a pak ho někde roztřískaného sbírají záchranáři.
Reálný stav dostatečný pro výpočet se návštěvou dá zjistit. Když vám prolezou stovky baráků, tak už víte, co tam je.
Jak myslíte, že pracují statici? Taky nemají na každý prd sondy do konstrukcí.
Není to reálný stav, maximálně kvalifikovaný odhad. Statici fungují podobně, to máte pravdu, jen v jejich případě se dá stav konstrukce po statické stránce posoudit o něco lépe. Když má stavba statické problémy, bývá to I vidět praskliny apod. Z čeho je konkrétně zeď a jaké má tedy parametry prostupu tepla na pohled nepoznáte. Jsem stavební inženýr, ale takovou fantazii, abych odhadl skladbu stěny naší bytovky (stavěna v zásadě svépomocí členy družstva nekdy v 50-tych letech) fakt nemám. Tu jsem zjistil, až když jsme dělali rekonstrukci.
Já Chorvaty celkem chápu. Když potřebuji vydělat např. 100.000,- může mi byl jedno, jestli za stejnou službu vydělám na 100 lidech po 1.000 nebo na 10 po 10.000. Když se mi to povede na těch 10 lidech budu mít daleko víc klidu. Riziko, že si své peníze nevydělaji asi necítí a když u nich bude méně turistů asi budou i rádi.
Zájemce o nemovitost, který má pocit, že při koupi nutně potřebuje energetický štítek, není člověk, který je schopen reálně posoudit co vlastně kupuje a má si přibrat odborníka. Energetická náročnost je jen jeden díl z celkové mozaiky stavu nemovitosti a dá se následně řešit daleko jednodušeji než případné statické závady. A to ani nezmiňuji jak kvalitně mohou být štítky zpracovány, když reálný stav budovy bez podrobného sondování a měření není možné zjistit. Štítek je pouze byrokratický výmysl v rámci současné energománie.
Je naivní si myslet, že zvýšení daně z nemovitosti by se týkalo pouze vlastníků. Ve finále by to tvrdé poznali i nájemníci, protože by se jim úměrně zvýšil nájem. Komerční nájemní bydlení není žádná charita, platí pro ni stejná pravidla, jako pro každé jiné podnikání. Prostě cena vychází z nákladů + zisk. A když by se zvedly náklady, je jednoduché odhadnout co se stane s cenou nájmu. A někde člověk bydlet potřebuje...
Zrovna zapisovatelka je dle mého názoru záležitost pohodové práce. Nedělá dle mého nic, odpovědnost nulová. Takže 20.000 není tak tragické. To berou pokladní ve stresu a s hmotnou odpovědností. A že musí mít maturitu. Tak tu už má v dnešním školství každý cvičená ....
I kdyby to byla nejpohodovější práce na světě, dělat jí můžete, jen pokud vás uživí. Tahle mzda na užívení není. Stát se bude muset rozmyslet, jestli potřebuje aby to někdo dělal a potom by měl přidat a nebo nepotřebuje a potom není co řešit.
Pro mě by bylo klíčové, jak by se stanovovala hodnota nemovitosti a jak vysoké procento by bylo žádnou jako daň. Kdyby to bylo stylem, že dům o zastavěné ploše třeba 100m² v Horních Kotěhůlkách má hodnotu milion a v centru Prahy třeba 5 milionů a procento daně z této hodnoty by bylo takové, že by to alespoň v případě těch Kotehůlek dávalo zhruba stejnou daň jako dneska, asi by mi změna až tak nevadila, jenže to je nepravděpodobné, protože ta daň stejně už teď zhruba tímhle principem funguje. Obávám se ale, že by se to dělalo spíš podle reálné hodnoty a to by bylo možná na základě nějakého posudku a daň by poskočila výrazně nahoru. Výsledek by byl zdražení bydlení vlastníkům i nájemníkům, kterým by to majitel rozpovídal do nájmu a stát by na tom stejně lépe nebyl, protože vyšší výnos by spolehlivě sežraly vyšší náklady na úředníky, kteří by kontrolovali, jestli je hodnota správně stanovena.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
To si opravdu myslí, že se Němcům za 4 roky tak moc sníží plat?
1 odpověď