No, vidím, že v tom máte jasno. Jen mi povězte, kdyby vás židi vyhnali z domu který vlastníla vaše rodina po několik generací,vi by jste je určitě chválil. To že naše zahraniční politika nerespektuje charty OSN stejně jako Izrael to je podle vás v pořádku? Zdá se mi, že buď jste pod vlivem židovské propagandy, nebo nedokážete vnímat fakta. Já osobně bych se nikdy nesmířil s tím, kdybych musel opustit místo kde jsem se narodil. A určitě bych s okupanty válčil za použití všech prostředků, jak mě to učili na vojně.
Pradedeckovi komunisti všechno sebrali. Rodiče nevyrvavali nesmysly, ani já ne. Dnes už máme vše zpět i s úroky. Možná, že kdyby to taky zkusili byla by z Gazy dnes rajská zahrada.
Je vám 35, takže jste ještě “chytl” dobu, kdy hypotéka a ceny nemovitosti byly reálne… Teď už je to ale jinak. Ono se toho totiž za posledních par let hodně událo a podmínky se dost změnily 😉
Ted jsem kolaudoval. Neřekl bych, že na stavění domu byly poslední 3 roky vhodná doba.A ano za poslední rok se lecos změnilo - ceny stavebních materiálů šly dolů.
Ano, jenže to co si příroda přeje, se trosku míjí s ekonomikou, respektive s vaši teorii, ze oba musí do 35 let makat a budovat kariéru, aby mohli mít hypotéku … Pokud chtějí mít děti ( a ve finále je jedno jestli muž nebo žena s nimi zůstane doma) , tak proste jeden kariéru musí v tom výše zmiňovaném vekovem období upozadit.
V 35 stačí jedna.
Vím to.
Je mi 35.
To mate pravdu, ale to bude tak možná fungovat u muže. Od 25-35 je pro ženu věk na otěhotnění, 2 děti, to mate 6 let doma a po střídavě práce, OCR. Ta kariéra na trojnásobek platu se pak děla těžko 😉
Ono to hsitorické rozdělení rolí mezi pohlavími, nebylo nastaveno s důvodu někoho omezovat, ale jednalo se o podřízení se stavu, který si příroda přála.
Takže obdivovatel severní Koree 😀
Ve Finsku nebo Norsko funguje nápravný zařízení celkem dobře ( co se týče recidivy ) a tam se mají jak v hotelu, ten váš diktátorský rozum asi nic moc úrody nepřinese 🤘
Duveruji jen te statistice, kterou jsem si sam zfalsoval. U nás se ta recidiva z větší části také týká určitého etnika, které má české občanství, ale bez něj bychom možná byli lepší než noři i bez fesackych kriminálu.
,,Sledování recidivy se ale netýká trestanců z jiných zemí, kteří v Norsku tvoří třetinu všech vězňů."
Takže, měsíc jednoho vězně nás stojí, jako daňové poplatníky 30 000.
Pravděpodobnost, že si člověk se záznamem v rejstříku trestů najde práci s platem vyšším než 20 000,,- Kč je skoro rovna nule. Takže žádné splácení se nekoná. Proč? Protože proč by kdokoliv dobrovolně žil desítky let za částky, z kterých po stržení exekucí ani nezaplatíte bydlení. A to je celý ten kolotoč do kterého se část populace dostala.
Ano, vždy zde budou tací, kteří nebudou chtít hradit své závazky, proto máme rejstřík exekucí, a člověku s vícenásobným záznamem prostě já, jako podnikatel či firma, musím prodávat službu či věc s vědomím, že hrozí to, že nezaplatí.
Další věc, kterou český právní řád rozlišit neumí je, kdo za vznik dluhu může, a zda šlo o úmysl, nebo shodu náhod.
Je podstatný rozdíl, vzít si půjčku na dovolenou a přestat splácet, protože mě to přestalo bavit, a vzít si na úvěr pračku nebo jiné nezbytné vybavení domácnosti, pro někoho to může být i auto na dojíždění do zaměstnání, a pak, třeba vlivem nemoci, nebo shodou náhod, přijít o práci.
Systém se jednoduše snaží všechny hodit do jednoho pytle, jenže tak snadné to není. A nikoliv nadarmo se neříká že:
Kde nic není ani smrt nebere.
Zapoměl jste zmínit situaci ve které dlužník nezplací způsobenou škodu, nebo peněžitý trest. A jelikož těm lidem není co vzít nabízí se otázka jestli se v jejich případě jedna o potrestani.
Změní tito lidé své škodlivé chování, když jim ten trest může být ukradený?
Jinak souhlasím. Potřebujeme vymyslet jak je držet tavrene nikoliv ta 30j ale za 3.
1. Nemůžete nikoho nutit pracovat
Děkujeme, že jste nám řekl jak se na to zákony dívají dnes a proč to tedy nejde.
Je z toho vidět, že je potřeba zákony změnit. Nejsem právník, ale dokážu si představit trestný čin vyhýbání se splaceni dluhu. Pokud například za 12 měsíců neuhradite nic. Dostanete 6 měsíců odnětí svobody. Ve výkonu trestu se prý bere něco jako kapesné. Které nedostanete, stejně jako vše co vám bude posláno. Toto se použije na uložení dluhu. Za 6 měsíců jste venku. Po 12 měsících opakovat. Nebo tak nějak.
Hm... Takže první dítě po 35 letech?
Hezký.
Není možné vychovávat dítě v nájemním bytě?
Uznávám není to ideální, ale z článku a této diskuze mi připadá, že bez vlastnictví nemovitosti není možné žít plnohodnotný život.
Pro mladé rodiny to podle mne má navíc i řadu výhod.
Dokud nemají hypotéku, tak stále ještě můžou relativně jednoduše změnit bydliště, ať už kvůli práci nebo z rodinných důvodů.
Koneckonců i vy jste měl v 25 určitě jinné priority než v 35 nebo 45.
Jenže oni nevidí šanci mít ji za dalších deset let.
Co je na tom k nepochopení?
V článku figurovali mladí studující, nebo čerstvě nastoupivší do práce, z velkých měst. Jsou v prvním zaměstnání, takže za příštích 10 let by měly brát dvoj až trojnásobek současného příjmu. Pokud se jim povede do té doby i něco našetřit a nenechají včechny peníze na madagaskaru, nebude v 35 pořízení nemovitosti problém. To že oni to nevidí... je jim 25. Příi vší úctě, ale je jim 25 a právě vylezli ze školy.
Příslušníkům této "generace" může již být 27 let...
Problém je to, že oni nevidí ani šanci do budoucna. A já je chápu - ano, někdy okolo 2018-2019 se to zlomilo a ani střední třída na své bydlení nemá.
Někomu, kdo před 20-30 lety privatizoval za hubičku a dostal tak milionový majetek se to kecá...
Výjimkam dokonce i 28. Vážně vám pride normální fňukání o tom, že není normální nemít v 27 vlastní nemovitost?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Nemají právo a ani sílu. Jedinne co mají je vůle umírat, próze život v Rusku je asi horší než smrt. Ale jak říká klasik, cestou k vítězství není umřít za svou vlast, ale přinutit nepřítele, aby on umřel za tu svoji.