Ono to je hlavně o dnešních časových možnostech těch trenérů. Dříve byl každý většinou po 15h z práce doma a také hodně lidí bylo zaměstnáno přímo na těch vesnicích. A dnes? Za tmy odjíždí do práce třeba i více kilometrů a za tmy se z práce vrací. To pak běžte ještě trénovat děcka. Nehledě, že o víkendech mají pak případně závody, zápasy, takže rodinný život veškerý žádný.
Za mých mladých let, ten kdo se po ukončení ZDŠ nedostal na střední, tak šel do učení. Pokud je mi známo, tak dnešní učňáky bědují na nedostatek učňů. Tak výběr by měl být nepřeberný. Tady podle mě není chyba ve státě, ale především v rodičích. Pravda nebyly tehdy ÚP. A co se týče těch co ukončili střední školu a nedostali se na vysokou a dál nechtějí studovat a volí práci, tam by při současném stavu kdy si prý zaměstnavatelé stěžují, že nemohou sehnat zaměstnance neviděl problém. Problém může být v tom, že ty nabídky práce asi nebudou ve valné většině splňovat představy těch dnešních mladistvých nově nastoupivších na pracák. Také by bylo možná dobré vysvětlit těm novým uchazečům o práci na ÚP, že každý měsíc na ÚP znamená o ten měsíc pozdější nárok na starobní důchod.
Nevím jaký je to ministr zahraničí, jestli dobrý nebo špatný. Osobně mi od pohledu moc sympatický není a to umocňuje i fotka v článku. Když vidím jeho vypasované sako dopnuté sotva na jeden knoflík tak mi to přijde hodně nevkusné až trapné. Podle mě by šéf naší diplomacie by měl být jako ze škatulky. Jestli takhle chodí i zahraničí při jednáních, tak potěš koště. Já bych takhle kluka nepustil ani do tanečních.
Patřím do generace 60tých let. Pořád si kladu otázku, proč se tady a v jiných médiích objevují tyto články o tom jestli za socíku bylo lépe nebo hůře stále častěji. O čem nás mají přesvědčit? Pro autory těchto článků bych chtěl poznamenat, že lidi a zvláště ty co obě doby prožili o tom, že dnes je to vše daleko lepší než tenkrát lidi rozhodně nepřesvědčíte těmito články. Ty vedou jen k vzájemnému napadání v diskuzích a vlastně určitému rozeštvávání lidí mezi sebou. Jak se říká -za každého režimu je chleba o dvou kůrkách. Jestli by nebylo lepší se na psaní takových to článků vykašlat. Podle mě jsou úplně zbytečné. Možná by bylo pro nás co si tu "hroznou" dobu budování socialismu bylo nejlepší je úplně ignorovat a pak tady zřejmě nebudou zveřejňovány. Jak jsem napsal výše Za každého režimu je chleba o dvou kůrkách. Každá doba má své pro a proti.
Velmi necitlivý článek pane autore. Opět to už trapné a otřepané s průměrnými platy (chválím za pozn. že většina pracujících jej nemá) a průměrnými důchody u nás a v zahraničí. Srovnáváte úplně nesmyslně a jen jitříte mezigenerační vášně. Jednou se také dostanete do důchodu a pak to uvidíte jinak. Pro objektivitu vašeho srovnání by jste měl spíše srovnávat měsíční životní náklady našich a třeba těch německých důchodců vzhledem k pobíraným důchodům. Možná by to s tím "rozmazlováním" nebylo tak horké. Ale ano připouštím, že se u nás vcelku nemají důchodci zle, ale oni to mají zasloužené za celoživotní práci víte? Oni na rozdíl od nás "čekatelů" a těch mladších měli tu kliku, že se důchodu dožili v relativně ok stavu a alespoň chvíli si jej mohou užít než začnou pravidelně chodit po ordinacích lékařů. To my "čekatelé" a mladší asi tuhle vymoženost mít zřejmě nebudeme.
Na tyhle články je zbytečné reagovat. Nevím jak to měli jiní, já prožil v sociku dětství, ale měl jsem a stále mám pocit, že se spousta těch negativních věcí jak je v článku popisuje autorka brala jako normální běžná věc. Nikdo si z toho žíly netrhal. Pominuli, že je tam pár nepravd. Dnes říkat lidem co v té době, pokud už byli na světě ale hov.u říkali koko, nebo nebyli ještě vůbec na světě, je zcela zbytečné. Oni to prostě nepochopí a já jim docela rozumím. Otázkou je, jestli prožili tak bezstarostné mládí jako my tenkrát.
Bylo by dobré přestat s těmi to články o ZVS za socíku. Já ji absolvoval v letech 85-87. Kvůli studiu jsem měl odklad o dva roky, takže když jsem nastoupil, tak jsem byl mnohdy starší jak moji tzv. mazáci a supráci, ale na vojně se na to nehrálo, tam rozhodovalo "číslo" do civilu. Takže "vrabec" jak každý jiný. Měl jsem možná kliku, protože jsem celou službu v podstatě dělal svou civilní profesi. Ano je pravda, že to kolikrát byla pakárna jak od starších vojáků, tak lampasáků, kdy jste pochybovali o jejich zdravém rozumu, ale byli tam i normální chytří. Ostatně i v civilu je to stejné. A i to PŠM (politické školení mužstva) jsme měli. Nevím jak ostatní co dvouletou ZVS absolvovali, ale já a ostatní kluci okolo o tom tak tehdy nepřemýšleli a už vůbec, že nám utíkají peníze či kariéra. Pro mnohé dnešní lidi co tu dobu nezažili to je zřejmě nepochopitelné, ale bylo to tak. Když už jste tam byli tak jste dělali co se po vás chtělo, počítali kolik ještě než půjdete do civilu, těšili jste se na dovolenku nebo případný opušťák, psali dopisy domů. Hodně záleželo na kolektivu vašeho ročníku jak jste spolu drželi a případně si pomohli. A podle mě to bylo to co nás vojna naučila. Vypořádávat se v životě s různými problémy, umět si různě poradit. Zkrátka určité samostatnosti. Dnes když se volá po tom, že se mladí kluci nechtějí vzdát tzv. mama hotelů, tak co znám ze svého okolí, tak právě většina kluků po návratu z vojny se právě chtěla osamostatnit, protože jim začalo vadit Kam jdeš, kdy přijdeš, kdys včera přišel atd. A na konec. Člověk má jednu fajn vlastnost na špatné zapomíná.
Všechny tyto články o životě v dobách reálného socialismu jsou nesmysl. Ti co v té době žili na to dnes vzpomínají tak či onak. Pokud byli v té době mladí tak logicky na tu dobu budou vzpomínat s pěknými vzpomínkami. Obyčejný člověk který pracoval, byl v podstatě bez existenčních problémů. Bral život tak jak šel. Dnes něco vysvětlovat co a jak bylo a zvláště těm co tu dobu nezažili je hrozně těžké až nemožné. V každé době je chleba o dvou kůrkách. Za socíku bylo spoustu věcí dobrých a zároveň špatných. Tou pozitivní byly především sociální jistoty. Na ty dnešní pamětníci vzpomínají především. Nikdy jsem třeba tehdy neslyšel ve zprávách, že nebude na důchody. Na řeči typu, že nebyl toaletní papír, banány a pomeranče jsem už alergický. Za prvé to není až tak úplně pravda a za druhé život na těchto věcech přeci nestojí. To, že se našinec nemohl jako dnes teď sebrat a jet třeba do Vídně nebo Mnichova je pravda, ale alespoň já a pokud vím i druzí v okolí jsme to brali jako normální věc a neměli jsme pocit, že žijeme v nějakém koncentráku, prostě jsme to neřešili. Jasně dnes pro mnohé nemyslitelné. Dnes je spousta dobrých věcí které už bereme jako samozřejmost ale zároveň i těch negativních. Lidem dnes chybí trošku skromnosti a pokory. Přesto si myslím, že se v celku zas tak špatně nemáme i když často za cenu velkých stresů. Přeji pěkný víkend.
Nevím jak to mají policisti co měří emise někde vedle cesty zmáknuté, ale pokud je mi známo, tak se emise musí měřit za určitých podmínek. Jednou z nich je, že se emise musí měřit v uzavřené místnosti s odvětráváním spal plynů kde je dán i tvar a velikost trychtýře+ hadice. To asi na otevřené odstavné ploše někde u silnice nemají, takže tuším, že tím pádem tuto zkoušku mohu odmítnout a zřejmě bez jakéhokoliv postihu. U nafťáků to, že se měří venku to až tak velký problém není. Zvlášť u moderních s DPF filtrem policista ani nepotřebuje přístroje, stačí mu před měřením vytřít bílým ubrouskem kocovku výfuku a hned odhadne jak případné měření asi dopadne, ale u benzínů to, že se měří venku může měření hodně ovlivnit. Pokud se pletu tak mě klidně opravte. Něco podobného se zkoušelo už za komančů s mobilní nájezdovou rampou a na ní se u namátkově zastavených aut kontroloval tech. stav vozidel. Tenkrát tam byl nějaký problém s homologací nebo něčím podobným u té vlastní rampy a pár dobře informovaných lidí když je zastavili a chtěli jim zkontrolovat vůz odmítli na rampu najet s poukázáním na tento nedostatek a tak je raději nekontrolovali. Článek o tom tenkrát vyšel ve Světě motorů v rubrice Nad dopisy čtenářů a nějak se po té ty kontroly zrušily.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Problém na emisích mají hlavně auta s naftovými motory. A proč? Jednoduché lidi s autem jezdí většinou "kolem komína" v nízkých otáčkách a to dieselům moc nesvědčí. Díky tomu, že nafta je víceméně olej, tak se zanáší všechny ty hlouposti co se kvůli ekologii na motory za poslední roky přidaly. Ono je potřeba občas a hlavně před vlastním ME projet auto plynule cca 20km s otáčkami motoru 3,5 až 4tis otáček ( rychlost není podstatná, důležité jsou ty otáčky), a pak většina dieselů kde majitel nekašle na pravidelný servis měla projít. Není špatné jednou za rok nalít do nádrže před tankováním nějaký kvalitní čistič pal. soustavy. Také není špatné vyměnit před ME aspoň vzduchový filtr.