Říká se tomu vytloukat klín klínem. Nejprve zaplatíme balík ajťákům za nefungující systém a pak jiným ajťáků ještě více, aby to napravili. Vždyť to platí stát. A to je (jak říká Horst) skvělé. No není to skvělé? Z těchto „géniů" se staly celebrity. Vybavuje se mi scéna z filmu Císařův pekař, kdy císař Rudolf II říká v alchymistické laboratoři na adresu jednoho z těchto podvodníků: „My mu nerozumíme, ale my mu věříme." Znáte opravdu nějaký dokonalý IT systém, který někde funguje? Problémy jsou nejen ve státních organizacích, ale i u soukromých bank, pojišťoven... Občas si říkám, jestli to není stejné, jako s pověstnými „kazítky". Když bude systém fungovat, nebude co opravovat a co pak bude ajťák dělat? V každém případě u nás má umělá inteligence velkou šanci vládnout, protože tolik hlupáků pohromadě hned tak někde nenajdete. Vítězství bude snadné.
Znásilnění je trestný čin. Znásilnění jazyka je beztrestné, což si můžete ověřit každý den při čtení pisálků, vydávajících se za „novináře". Příklad? Když si přečtu například že: Novinářka Daniela Novotný (omlouvám se, jestli se tak někdo jmenuje) udělala rozhovor s Meryl Streepovou, tak jsem z toho poněkud zmatený. A chápu, že v případě Petry Mojtové - Svoboda - Křivkové to pak může být složité.
Panečku, to je elektrikář na svém místě. Jak on umí vzbuzovat odpor, vytvářet napětí a ten nepřetržitý proud nesmyslů, co z něho padá. Díky těmto „odborníkům" a odborové mafii se podaří něco jedinečného ve světové ekonomice. Státní zaměstnanci budou mít větší platy než zaměstnanci v soukromém sektoru. Pokud už tomu tak není.
V čem je rozdíl? Ve Švýcarsku platíte poplatek za používání dálnice. U nás je to pokuta za to, že ji svou jízdou poškozujete. 😜
Ale vážně. Pokud by byla možnost si za tisíc korun pořídit roční známku, zní to lákavě. Trocha počtů. Je to asi 83 Kč měsíčně. Za to nekoupíte ani jeden oběd, ani krabičku cigaret, možná dvě malá piva nebo dvě limonády. Kolik zaplatí měsíčně běžný motorista jenom za benzín? 1500 - 2500 Kč? Opravdu by těch 83 Kč navíc byl problém? Asi by pak neměly smysl denní, desetidenní ani měsíční známky. A to je možná ten problém. Věci zjednodušovat znamená méně kontrolovat a co by pak úředník dělal? A tím myslím všechny od Bruselu až k nám.
Dalo by se říci klasika. Když vás na silnici zastaví igráček, tak během několika minut (aniž bychom museli předkládat nějaké doklady) má všechny informace. Kdo jsem, jestli mám řidičák a jaký, případně ho mám zadržený, jestli mám STK, jestli mám pojistku. Ale když se ožerou policajti a něco provedou, tak bude probíhat zdlouhavé a komplikované vyšetřování, bude trvat týdny než se potvrdí identifikace(?!), pak to bude prověřovat určitě vnitřní inspekce, její výsledky bude následně kontrolovat GIBS neboli Generální inspekce. Policie je stát ve státě, stejně jako armáda. Vlastní zákony, vlastní školy, vlastní soudy. A tresty? Vrána vráně oči nevyklove a stát se to může každému. Takže nějaké to pokárání, snížení platu na pár měsíců nebo převelení někam jinam. Hlavně vydržet a nepřijít o výsluhy. Takhle to vidím u nás. Že by to soudruzi z Německa měli jinak?
Pokud jakýkoliv státní úřad, instituci či jiný „orgán" vede neschopný člověk, tak jeho rezignace nic nezmění. Proč? Protože ho nahradí další neschopný člověk. Proč? Protože u vedoucích státních postů nerozhoduje kvalita a schopnost kandidáta. Tyto posty jsou rozdělovány podle zásluh, dohod a míry kluzkosti jednotlivých čekatelů. Stačí si přečíst životopisy nynějších ministrů nebo poslanců a hned je jasno. Odborníci na svých místech? Ne že by jim chyběly tituly, těch je tam jak nas... Jde o to za co jsou, odkud a kolik stály. Kolik zákonodárců má titul z Plzně? Včetně toho, jehož jméno se neříká, ale všichni ho znají. Soukromý majitel si své zaměstnance vybírá a platí podle jejich schopností a přínosu pro firmu. Pokud to nefunguje, nečeká na něčí rezignaci, ale sám situaci okamžitě řeší. Proto třeba digitální svět funguje v soukromých sférách (banky, obchody, služby), ale u státu? Takže čekat digitální revoluci od knihovníka je odvážné, i když mu kvůli tomu zřídili extra funkci. Má to holt těžký, vždyť ani neví, jaký je rozdíl mezi pirátem a Robinem Hoodem.
Jestli se hrálo v přízemí, tak pád z okna by asi nic neřešil. 😜
Asi jsem nedával ve škole pozor, protože jsem si celý život myslel, že rtuť je těžký tekutý kov, který je jedovatý i včetně výparů. Takže by si čtenáři zasloužili vysvětlení od autora příspěvku, jak se sype rtuť. Možná měl jen špatný překladač. 🤷♂️
To se to utrácí, to se to nakupuje, když to je z cizího. Nevím, jestli je pravda že opakování je matka moudrosti, ale použiju část svého příspěvku, napsaného před několika měsíci v jiné souvislosti.
Pamatuji, že v dobách historicky nedávno minulých jsme měli jako ČSSR cca 15 milionů obyvatel a chránila nás armáda cca 200 000 vojáků. Už tehdy byla pro srandu králíkům a jediný, kdo to bral vážně, byli lampasáci a hlavně politruci (političtí poradci). Dnes bych naší armádu nazval spíše domobranou. 28 000 vojáků, 14 stíhaček, 13 vrtulníků, 80 tanků nás stojí miliardy (pro příští rok 112 miliard) a pořád to je lampasákům málo. 200 generálů se válí doma s výsluhami, 200 jich je v „aktivní službě", což znamená, že jim peníze nechodí do banky, ale fasují je v kasárnách. Kdo si to nespočítal, tak jeden „aktivní" generál vychází v průměru na 1 400 vojáků. Pokud bychom započítali všechny generály, tak by byl průměr 1 generál na 700 vojáků. A to je nářez. Možná je snem těchto zelených mozků dosáhnout toho, že každý voják bude mít svého generála.
Obchod s chudobou nemá řešení pokud o tom mají rozhodovat lidé, kteří se tím živí. Problém by se dal řešit tím, že by byla provedena kontrola objektu ze stavebního úřadu a také z hygieny. Asi by nebyl problém zjistit, zda je toto místo vhodné k bydlení nebo vyklizení. A to je ten kámen úrazu. Donutit úředníka, aby konal. Čekatel na důchod s razítkem neopouští kancelář, nechodí na místa sporů, nekontroluje vydaná rozhodnutí nebo povolení, neřeší konflikty. Jeho pravým posláním je zakládat spisy, přidělovat čísla jednací, posílat výzvy, vydávat rozhodnutí, co nejvíc zamítat (pak se nemusí kontrolovat), hlavně si hlídat termíny, dodržovat pracovní dobu a je vymalováno. Amen.
Panečku, tolik slov o ničem. Ale aspoň to vyneslo skvělý honorář. Můj soukromý „neodborný" názor je, že týmová režie tu vždy byla, je a bude. Samozřejmě v týmových disciplínách, takže nejen ve Formuli 1, ale napříč sporty. Rozdíl je jen jeden. Z důvodů mě nepochopitelných je pouze ve formuli týmová režie a komunikace věc veřejná. Proč? Pokud má tým nějaké plány, varianty, pravidla, kodex chování, dohody, tak je to jejich vnitřní věc. Čistě hypoteticky, pokud bychom neměli možnost slyšet celou tuto debatu ve vysílačce a Lando by na pokyn týmu například „nezvládl" průjezd zatáčkou a „přišel" tak o první pozici a Oscar by vyhrál, probíhaly by teď všechny tyto debaty? Nebo bychom to brali jako spravedlivý výsledek závodu? Za mě osobně bych se obešel o tyto „důležité" a velmi často vypípané informace. Ne každá novinka musí znamenat pokrok.
Připomíná mi to námět hry jednoho českého génia o člověku, který „si hrozně přál mít hospodu, ale lezli mu tam lidi". No tak mají hokejovou halu, kde se nehraje hokej. Bóže, to je toho. A že to stálo 15 miliard místo pěti? To mají ještě štěstí, že jim to díky sankcím nemohl stavět Metrostav, to by bylo o dost dražší. 🏒
Argentina a Messi, Portugalsko a Ronaldo, Polsko a Lewandovski, Anglie a Kane, Francie a Mbappé... Fotbal je ale kolektivní hra, takže když to hlavní hvězdě nejde a tým je zvyklý hrát všechno na jednoho, nemůže to dopadnout dobře. A letošní Euro to opět ukázalo. I když „hvězdy" byly odvolány, nepomohlo to, zvyky jsou holt zvyky. Štěstí přeje připraveným. A když k tomu přidáme, že se Harrymu nepodařilo předvést žádný herecký výkon ve vápně, tak je titul ve správných rukách.
Jak by řekl Horst Fuchs: Jednodenní známka? No není to skvělé? Je to skvělé! Momentálně má EU 27 členů a její dva „největší a nejdůležitější" členové, my a Rakousko jsme ji zavedli jako první. A to je rovněž skvělé! Víte co to dalo práce pro ministra Blekotu a ministra Voltmetra spočítat její „výhodnou" cenu? Já osobně jsem na ní jako příležitostný uživatel dálnice čekal, ale vzhledem k její nesmyslné platnosti a rovněž nesmyslné ceně mám jasno. Pár hodin za 200 nebo 10 dní za 270, tady není co řešit. A jestli se jich v březnu fakt prodalo 104 000. tak jak to bylo dál? Když řidiči zjistili co a jak?
Svět nic neřeší, protože to je mistrovství Evropy. Prostě se jen ukázalo, že „STS Chvojkovice Brod je celkem slušnej oddíl", ale co naplat, okresní přebor je holt okresní přebor. Mít nejslabší skupinu a z devíti bodů uhrát jeden, to už samo o sobě něco vypovídá a rozhodčí za tím nejsou. Chování, vystupování a ego - tak to tady máme samé „celebrity" typu Ronalda a Messiho. Pokud jde o výkony, lepší bude to nekomentovat. Jak se hraje srdcem? Gruzie - Portugalsko 2 : 0.
Takže co se změní? Chleba levnější nebude, pár našich „hvězd" se vrátí do svých zahraničních klubů. Jejich hodnota po předvedeném výkonu klesla, takže kdo ví co je čeká. Hráči naší ligy se nemusí bát, ti mají své jisté.
Pamatuji, že se říkávalo, že situace ve sportu je odrazem situace ve státě. Že by se nám nedařilo v obojím? 🤷♂️⚽
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Zachovejme klid, slovy našich dřívějších a nynějších vůdců: „Už žádné zlé větičky, žádná nehezká slovíčka." Nebo taky: „Máme tu jasné signály, že my bědovat nebudeme." Ano, já jsem přesvědčen, že u nás se žádné dramatické zdražení nebude konat. Možná dojde i ke zlevnění. Pravda, máslo už nebude mít 250 g, ale jen 200 g. Nám to ale nevadí, na to jsme zvyklí, výrobci a prodejci nám tak šetří nejen zdraví, ale i peníze.