Demokracie je ničena právě progresivisty, jejich cenzurou, rušením bankovních účtů za politické postoje, tlačením násilí v covidismu, diskriminací, ničením Západu energetickým sebeničením. Není ani normální hlasovat bez průkazu do boxu na ulici, není normální používat netransparentní sčítačí software napojený na internet. Nezpochybnitelné volby musí vypadat jako ty u nás - hlasuje se osobně za plentou a sčítají všechny strany dohromady, které chtějí. Takže volby v USA nebyly z tohoto pohledu nezpochybnitelné a demokracie dostala na frak právě tam.
Dále je nesmysl plácání o Trumpovi, který hodí miminko z mostu a přesto bude zvolen. Trump jistě má vlastnosti ne právě ideální. Ale když to kritici přeženou s honem na čarodějnice, můžou si za reakci voličů sami. Za prvé nikdy by to neudělal - jen tak, že by mu to přišili, jako mu přišili jiné nepravdivé "události". A stejně tak mu přišili, že poštval své stoupence do Kapitolu. To se nestalo, jeho projev předtím jsem slyšel celý. Viděl jsem videa, jak někdo zevnitř Kapitolu pustil dav dovnitř, otevřel jim dveře a ostraha jim ukazovala cestu nahoru - dovnitř se jen tak dostat nelze. I videa dnes však můžou být zfalšovaná, ale myslím, že bylo pravé, zvlášť když odmítali vydat záznam. Demokracii dnes ničí woke levice, a je to vidět i na prosazování nesmyslů typu ukončení prodeje aut na benzín/naftu v EU, aniž by jeden z 27 států vůbec jen pípl proti. Voličů se neptají už vůbec - tyhle věci s reálným dopadem na životní náklady vedou k narušování demokracie a svobody. Green Deal s demokracií slučitelný není.
Na mýdlo určitě mají. Ale jinak je to podobné situaci na kontinentu, není třeba nějak vydělovat Británii, že je na tom hůř, protože není. Vydělování Británie je z politických důvodů plivání na Brexit, ale příčinou je ve skutečnosti Green Deal, který si tam taky neodpustili a s tím zákazem spalovacích motorů je to tam jako tady taky. Když se předchozí premiérka snažila aspoň zrušit zákaz frakování plynu, aby byl do budoucna plyn ve větším množství, tak dnešní premiér to hned zařízl. Takže ta výměna a celý ten poprask (a neposkytnutí 100 dnů hájení) byla ve skutečnosti kvůli tomuhle.
Nedává žádný smysl. Navíc není nijak pochopitelné, že se na něčem tak neskutečně nerozumném shodne všech 27 států EU a že tomu ještě "předsedá" ČR. Pokud tohle vůbec má nějaký dopad na klima, tak samotná akce EU na to nebude mít tak jako tak žádný vliv. Pokud nemá, o to hůř. Geopoliticky nás to jenom potlačí dolů. Čína se raduje, že převezme dominanci světa rychleji. Možná ještě USA dostanou zase rozum, ale my žijeme v Evropě a nemůžeme s tím udělat asi nic. Nepotřebujeme přece ekonomickou sebelikvidaci. V zájmu koho toto může být?
A ještě je u toho smutné, že si pro ten obří rozvoj elektromobility současně vypínáme jaderky (Německo 24 kusů, poslední tři z toho v dubnu), likvidujeme konkurenceschopnost uhelek povolenkami, elektřina zdražuje, takže... elektřiny bude pro ta nespalovací auta dost a bude levná? Nebo bude auto jen pro vyvolené a zbytek lidí se propadne do rozvojového světa uprostřed Evropy? A proč to těch 27 zemí dělá, je tam tak hrozná vydírací mašinérie, nebo čím to je? I ti zdánlivě nezávislejší členové EU jim na tohle kývnou, proč asi?
Je to vtipné, o jak "důležité" věci její oponenti bojují. Levice v Itálii nebyla schopna nikdy vygenerovat schopnou ženu premiérku a teď bojuje s premiérkou o koncovky a členy. V normálním světě by se především bojovalo za to, aby Itálie prosperovala, neměla ty obří dluhy, co má, aby se aktivita a podnikání vyplatilo a vytvářelo zaměstnanost a tlak na růst platů. V nenormálním světě woke figurek se bojuje o koncovky 🙂, a vyčítají jí to zrovna ti, co nevygenerovali ženskou osobnost v politice, která by vyhrála volby 🙂.
O slovíčka opravdu nejde, je tu krize a je třeba zapojit vše, ab nebyla. To je podstata toho, co je třeba řešit.
Potravinová soběstačnost a porodnost jsou "krajně pravicové"? To je téměř k smíchu, těch nálepek byste měli nechat, jsou zavádějící, Meloni řekla, že jejím vzorem není fašismus, ale britský konzervativismus. Pokud tedy takto zdůrazňovat jakési hluboké kořeny před před strany, proč stejně u minulé vlády nebylo zdůrazňováno, že PD vyšla z komunistické strany? Prostě už PD komunisté nejsou, a stejně tak FdI nejsou fašisté, ani post-.
Podivná analýza, ale zřejmě v "souladu s". Hejtspíč vůči brexitu, konzervativní politice vůbec, Británii, něco podobného by se dalo najít v Rudém Právu dob diktatury KSČ.
Fakta jsou taková, že Británie má menší zadlužení, než většina velkých zemí EU. Že Brexit zemi nijak neublížil, ale ani ho dost nevyužili k deregulaci a růstu. Že premiérka nebyla položena nějakými neúspěchy, protože v politice po 45 dnech nic takového není možné (100 dnů hájení jí evidentně nedali, a tím nemyslím její kolegy, ale "finanční trhy" čili hlavní propojené korporace, které se snaží stále víc kroutit vládami).
Jediná podstatná změna Liz T. bylo povolení frakování, což v dlouhém období řeší nedostatek energií, něco, k čemu se na "Kontinentu" nikdo neodhodlal. Toto možná popudilo ekologisty woke korporací či těch, co jimi vládnou. Daně chtěla snižovat možná nešťastným způsobem, ale rozhodně to ještě neudělala a měla dostat sto dnů. Finanční trhy rozhodly nápadně rychle proti volbě členů Konz. strany a teď se budou pokoušet "vybrat" nástupce tak, aby členové neměli v posledním hlasování moc volby. Otázka, jestli se jim to povede, a jestli v případě výběru členskou základnou "pro korporace nestravitelné osoby" nebude další podobný puč - politici už nevládnou, zdá se... Uvidíme. Každopádně Británie není v horším problému než my ostatní, přes stokrát opakovaná tvrzení opačná.
I kdyby se EU rozpadla a vznikla mini-EU ve V4 nebo Trojmoří, pak nedává smysl okatě se orientovat na agresivní Moskvu až tak, že to dlouhodobým spojencům Maďarska Polákům leze na nervy. Orbán to přepískává až za hranu.
To, že EU se musí změnit, tesat do kamene. Jenže... BruseloBerlín-jádroEU toho možná nebude schopen, dělá všechno pro rozpad a nevidí, neslyší a neuvědomuje si kořeny prosperity západní Evropy.
Přitažlivá "image" nestačí, musí se stát skutečně přitažlivým systémem, jinak končí. A cesta tam vede opačným směrem než je greendealové a byrokraticko-hyperregulační blbnutí. Opačným, než kterým teď jdeme, tak trochu ve stopách ranného Putina, čili je třeba otočit k maximalizaci svobod.
Měl být dávno prodán, držet aktiva v Rusku je riskantní. Navíc držet aktiva státu v nemovitostech v zahraničí obecně ještě nad velvyslanectví není k ničemu, na kulturní akce si lze prostory pronajímat a tyto peníze daňových poplatníků najdou lepší využití, zejména v době krize. Například na zajišťování energetické bezpečnosti (třeba na zateplování státních budov u nás).
"domnívá, že nízké daně, deregulace a likvidace byrokratických překážek v podnikání porazí dlouhodobou stagnaci hospodářství a nakopnou růst."
Naopak autore všechny vlády, které se domnívají opak, že nedostatek deregulace a likvidace byrokratických překážek podnikání není tou žábou na prameni, jsou nekompetentní a to je většina vlád. Trochu nešikovné snižovat daně odshora a jen tam, ale možná šlo o kouřovou clonu něčeho jiného, kdoví.
Přesto by pokles ze 45 na 40 ani nemusel znamenat pokles příjmů státu, protože nižší daň někdy vybere víc než vyšší, nakopne aktivitu (z toho pak víc daňového základu) a taky trochu sníží úniky. Libertariánské recepty jsou jediné, které můžou dobře fungovat, desítky let se děje opak a vidíme, kam to vedlo.
Prezident, který je něco jako kladeč věnců (u nás i v Rakousku), nemůže "zemi provést úskalími covidu". Není to císař pán.
I tak je zvláštní, že Rakušané volí zrovna takhle, prý podle témat eurofederalismu, podpory imigrace atd., možná to bude úplně něčím jiným, třeba by to mohlo být osobností a uvědomováním si, že prezident je hlavně jakási tvář země navenek a s těmi tématy on sám těžko něco udělá.
"Dostaly se ke mně informace a tak jsem je řekl dál." No a proč by to jako nemělo být možné??? Žijeme snad v Putinistánu? Nikdo nebude brát jako poplach něco, co je "z agentury jedna paní povídala", je hloupé tohle vůbec stíhat, v podstatě mu tím kdosi dává prostor, nebo (pokud nemá čas) ho otravuje, aby si příště rozmyslel svobodně mluvit. Svoboda slova je základ svobodné společnosti, bez ní není nic. Takže proces: fuj. A to nejsem jeho příznivec.
"Ivermektin je antiparazitikum, které se používá jak u lidí, tak u zvířat proti parazitům, jako jsou vši nebo zákožky." To je pravda. Jen si vzpomínám na všechny ty "poplašné" (ale spíš lživé) zprávy o tom, že ivm je jen pro dobytek a že dokonce i věhlasné noviny po světě psaly "nejste přece kráva nebo kůň, abyste si dávali ivm". Ten je bezpečný a mělo by být normální, tak jako v Africe, koupit si ho i bez předpisu. O tom, že působí i na viry a specificky na covid, opravdu studie existují, viz ivmmeta.com. Takže potlačovačka těch, co se jim levné generikum nehodí, protože vakcíny potřebovaly nemít alternativu, aby mohly být schváleny v nouzovém režimu. Svobodu slova si braňme, a to pro kohokoliv, včetně Volného. I kdyby to měly být kontroverzní výroky.
To je podobné, jako kdyby v roce 1937 utíkali Němci před Hitlerovou mobilizací do ČSR a na otázku, komu patří Svitavy nebo Karlovy Vary, říkali, že oficiálně sice Československu, ale jinak Německu... Takoví si nezaslouží zachraňovat před putinskou mohylizací, jak mobilizaci vtipně nazvali Ukrajinci.
To je málo, zelení soudruzi. Nejen nevypínat, ne dvě, ale všechny tři nechat běžet, ale rozhodně ty už dřív vypnuté znovu zapínat. Mají jich dohromady 24! Nic se nemusí stavět... Tak bychom se dostali zpět na normální ceny elektřiny a to se asi nesmí, že? 🙂. Čili Habeck Robert, přízvisko "škodím jenom o trochu míň, než jsem sliboval a strašně mě to mrzí", by měl být vykoalován ven z vlády.
Taky je legrační ten pojem "konzervativní kancléřka Merkelová", tam by sedělo umírněná zelená socialistka, spíše.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Něco v článku chybí. Jestliže je koruna slabší vůči dolaru a zároveň velmi silná vůči euru, pak logicky (a to možná autor článku zapomněl promyslet) je euro slabé vůči dolaru. Jak euro, tak koruna jsou velmi slabé vůči dolaru v dlouhodobém historickém porovnání. A to znamená, že vypíchnout korunu nedává smysl. Je to problém eura i okolních měn, nikoliv specificky koruny.
A proto, jak se domnívají někteří spoludiskutující, by nepomohlo mít zavedené euro, protože i tak by byla naše měna slabá vůči dolaru. A navíc bychom ztratili další kus suverenity v měnové politice, která někdy může při recesi dost pomáhat.
1 odpověď