Spáčilová tomuto seriálu přidělila neuvěřitelných 55% a to málokdy dává nějakému výtvoru nad 60%. Námětově, filmařsky a hereckými výkony naprostý odpad. Scénaristi se utrhli ze řetezu. Doufám, že nechystají další serii, to by bylo lepší raději televizi prodat a odhlásit.
A agentka STB, jejíž jedinou zábavou je mlátit disidenty, tomu dala korunu.
I když je to myšleno jako parodie, je to hodně přes čáru.
Dá se to srovnat jedině se seriálem Eliška a Damián. Retro seriál Volha byla proti tomu docela uvěřitelná super serie.
V poslední době se politické kultury dostaly dva pojmy - mlžení (to je jen obyčejné lhaní) a retroaktivita s ohýbáním zákonů, kterou posvětil i Ústavní soud. Politici často zapomínají, že důchodci, který celý život pracovali, jsou ve stáří nemocní, dají důchod nejen na předražené potraviny, ale velkou část důchodu spotřebují na léky, na stomatologickou péči (tu kvalitnější si ani nemohou dovovolit) a hlavně u těch opravdu starých na kvalitnější sociální péči (ať politici přečtou něco o kauze Slunečnice, jak to hodnotí soud). Bohužel naše vláda má jiné priority - zisk potravinářské lobby, vlastní blaho politiků (večírky a jiné benefity), armádu (předražené armádní zakázky) a zisky bank (např. poplatky za přečasně ukončené hypotéky).
To se nedá porovnávat - COOP prodejny mají malý obrat ale i vyšší náklady, prodavačky, úklid, nájmy, ztratné za neprodané a prošlé zboží.
Vietnamci jsou flexibilnější, nakupují levně zboží v akcích v supermarketech, jsou v práci od rána do večera a dobře si spočítají co lidé chtějí koupit a kolik jsou ochotní za to zaplatit.
Kilo volně vážených brambor stojí v Kauflandu, Albertu a v Penny jednotných 29,90 Kč (prané brambory po 2,5 či 5 kg, o něco málo levnější nemá smysl kupovat, dlouho nevydrží). To jsme byli a snad i jsme bramborářská země. To i banány dovezené z jižní Ameriky jsou v akci levnější. Něco "shnilého" je ve státě českém.
Tolik zlovolných komentářů proti lékařům, ostatním zdravotníkům a zdravotnickým odborům jsem dlouho nečetl. Sám jsem v práci strávil ve službách v nemocnici 4 roky, které jsem odepsal ze svého volného času. Nutil mě k tomu Zákoník práce a nízké platy v nemocnicích. Do důchodu jsem odešel v 64 letech s podlomeným zdravím. Dříve mohou skončit jen zaměstnanci silových složek státu - policisté a vojáci, kteří odchází se štědrou výsluhou. To jste všichni zapomněli na maximální nasazení nemocničních zdravotníků během covidu, kterou několik desítek ( hlavně sester) zaplatilo svými životy po nákaze v práci. Styďte se !!! A autorovi článku doporučuji, ať si alespoň jako sanitář zkusí pracovat nějaký čas v nemocnici v nočních službách.
Upozorňuji, že celá situace mohla být záměrně vyprovokována "nepřizpůsobivými občany". Dále je v provozních řádech nemocnic zákaz pořizování zvukových a obrazových záznamů. Zaměstnec nemocnice se nechová agresivně a plní patrně příkaz svého nadřizeného lékaře či vedoucího ambulance. Dotyčný pacient mohl svým chováním a stavem (zápach, infekce) ohrožovat jiné pacienty. Vedení nemocnice jednalo zkratkovitě pod tlakem veřejnosti, která nezná podrobnosti celého případu. V případě soudu má zaměstnanec velkou šanci vyhrát, pokud se nemocnice odvolává jen na obecný kodex a neexistuje jasný příkaz vedení jak v konkrétní situaci postupovat. Bohužel ochranka v nemocnici nemusí být aktuálně v daném místě přítomna a dovolat se pomoci státní policie je většinou nemožné. Podobné videozáznamy bývají zveřejňovány během demonstrací a téměř žádají lynčování policistů, kteří plní své úkoly. Následné přešetření GIPSem potvrdí správnost zásahu, ale žádná media se policistům neomluví.
Co třeba komerční televize, které několikrát přeruší film reklamami a zcela změní vyznění filmu a jeho vnímání divákem. Argument, že si komerční televize musí na sebe vydělat neberu. Jejich příjmy mnohonásobně převyšují jejich výdaje. A ve sportu mají také reklamy, zejména v době kdy se nic neděje. A pokud by televize tvrdily, že reklamami nesníží uměleckou kvalitu filmu a tím vlastně neporuší autorská práva tvůrců, tak asi filmy nemají žádnou uměleckou kvalitu a jde o mediální brak a ten by neměl mít právo na nějakou odměnu od jednotlivců, kromě provozovatelů kin a televizních společností. Ale za vším jsou peníze, vytřískat z lidí co nejvíc peněz.
Tady je nutné posuzovat oba soudy. V prvním případě pravděpodobně platba odešla a zamrzla tiskárna vydávající potvrzení o platbě; soud to správně vyhodnotil. Mezitím obchodní řetězec předal vše vymahačské firmě a už jí neinformoval o proběhlém soudu. Vymahačská firma paní 5 let otravovala s výhružkami, ta se pak ze zoufalství obrátila na právnickou kancelář a ta ji zastupovala ve sporu s obchodním řetězcem (honorář pravnické firmy může být i 50% nese totiž riziko prohraného sporu). Odškodné soud vypočte podle obratu firmy a závažnosti provinění (dokazaly se systematické praktiky vymahačské firmy), pokuta proto není jen symbolická ale i výchovná a řetězci spíše škodí medializace případu než výše pokuty a pro paní není vyhraná častka tak vysoká ( příjmy středních vrstev jsou v USA na jiné úrovni než u nás) a pět let stressu také také něco stojí.
Soudnictví v USA je na jiné úrovni než u nás. Tady se obyčejný člověk spravedlnosti nedovolá např. vymahačské firmy ČEZu; praktiky exekutorů, symbolické pokuty bulváru a podobně. Howgh...
Ještě se zapomíná na jednu věc. Opozice za podpory komunistů omítla nouzový stav a narychlo se vytvářel bezzubý pandemický zákon. Ten zcela torpédovaly soudy (s povětšinou dobře očkovanými soudci) a prakticky skoro všechna opatření podle tohoto zákona zrušily. Takže tito státní úředníci mají také na svědomí současný stav a množství mrtvých.
Bohužel varianty covidu jsou tak agresivní, že napadají i očkované lidi.
A hlasy odpíračů vakciny jsou tak hlasité, že překřičí i jinak rozumné názory a opatření. Nekázeň lidí je extrémní, stačí jet metrem a během jízdy po jezdících schodech má řada lidí nedbale nasazený respirátor a někteří ho ani nemají. Ukončení testování ve školách, řada hromadných akcí přispívá výrazně k šíření viru. Za extrémní považuji vyhrožování hygienikům, měl by to být trestný čin.
Čekají nás další desítky tisíc mrtvých lidí, řada z úmrtí je zbytečných, jen díky sobeckosti spoluobčanů.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Tady jsem nepochopil podivnou vizi autorky, že dražší přístroje mají pracovat nepřetržitě 24 hodin denně. Je to i technologicky nemožné a kde se vezme personál, který ve zdravotnictví chybí ? Navíc nejdražší přístroje což jsou magnetické rezonance, objednávají pacienty na řadě pracovišť i o víkendech. Takhle to vypadá, když takové články píše ten, který ve zdravotnictví nikdy nepracoval.