Vyhlásit nějakou koalici v den státního svátku, který připomíná obnovení české státnosti, ztracené na Bílé Hoře a znovu nabyté po dlouhém úsilí mnoha lidí, kteří riskovali nejméně uvěznění (té době říkáme Národní obrození), mně přijde vesrze nepatřičné, prostě hloupé, jasně podtržené ztrátou sebekritičnosti, což už je diagnóza.
Co je umění řešili teoretikové umění dávno před vznikem umělé inteligence. Přidržím se (volně) popisu V. V. Štecha: Umění předchází silný prožitek, někdy dosti intimní, který je každý, za určitých okolností, schopen předat dál. Štech uvádí tenhle příklad: Dělník (kopáč), který pracuje někde daleko od rodiny náhle načrtne na zapářené okno maringotky několika tahy tvář své ženy. Každý v tom jeho ženu pozná a také pocítí, jak moc mu chybí. Ve vypjaté situaci i dělník, který v galerii snad nikdy nebyl, dosáhl na to, čemu říkáme uměmí. Někteří lidé jsou schopni prožitky sdělovat častěji, dokonce je to živí, někteří tuhle schopnost spíše nemají. Na uměleckých školách se studuje řemeslo (nejen pro malování obrazů), nikoli schopnost prožitku. Ve světle uvedeného je tahle diskuse prostě o ničem.
Nemocná, když už. Nauč se skloňovat.
A má pravdu. Řidičáky od 15? To je největší hovadina co mohl kdo vymyslet.
Možná to, z určitého úhlu pohledu, taková hovadina není. Nejdříve řidičáky od 17 let, (to my jsme vám dali řidičáky od 17, (16,15) let), pak volby od 17 let (to my jsme vám dali právo volit, jste přece dospělí).
Já se zase divím, že někdo volí toho soudem uznaného lháře - velkouzenáře 25085.
Ale, no tak. V prvním týdnu po 17.11.89 bylo skartováno 20 000 svazků, všemocná StB jistě věděla, kde je Prognostický ústav a co tam dělají, stejně tak měla pod dohledem rozvědné služby. Denacifikace Německa byla spíše zastavena, než, že se nepovedla, v býv. ČSFR byla očista od minulého řežimu velmi vlažná. Neříkám, že je dobře, když se ve vysoké funkci nalézal člověk se špatnou minulostí (plyne z jeho pracovního zařazení v minulém režimu a netřeba dokazovat), kterou mu však připomínají lidé, o kterých toho mnoho nevíme. Chci ukázat hloubku toho morálního průšvihu, který sice po čase samovolně vyhasne, což ale neznamená, že stát budou řídit lidé odborně zdatní a morálně způsobilí.
Víte, pane Čermáku, s velkým sebezapřením jsen dočetl až do konce.
"Během posledních plus minus sto let zde vznikla společnost, která nejvíc posunula svět k lepšímu, a zároveň je nejvíc názorově otevřená a tolerantní. Nejméně znásilňuje lidi, kteří jsou její součástí. Západní demokracie přežily své turbulence i nehody, ale neměly žádnou fatální havárii." Vaše slova. Jestli dvě světové války nejsou "fatální havárií", pak už nevím, v co vlastně věříte. Na příkladu fotbalu je to snad pochopitelné: Ani klub Zelený, ani klub Modrý, ale dobrý fotbal je ten cíl. V Čechách je opravdu problém volby politického uskupení. Je to tím, že lidé, kterým říkáme elity, odešly po r. 1620, 1938, 1948 a 1968. Tu Bílou horu uvádím jen pro představu, že trvalo téměř 200 let, než vyrostly nové elity a začalo něco nevídaného, čemu říkáme Národní obrození. Moderní sociologie hovoří o elitách secondhandových, nebo dokonce pubertálních (dávno před nejmenovanou koaliční politickou stranou). Představitelé Evropy se zatím proslavili jen tím, že nařizují přechod na jiné zdroje energie, (který už dávno měl být), ale bez znalosti možností fyzikálních a technických způsobem, který je spíše riskantní, než šetřící životní prostředí. Důsledky zpřeházeného žebříčku hodnot, které dopadají na "obyčejné lidi" vedou ke štěpení společnosti. Nikdo z politiků nepohlédne do očí zdrceným rodičům, jejichž dítě nepřežilo teroristický útok. Nezdá se mně, že zrovna tohle posouvá svět k lepšímu. Zatím jste předvedl jen propagandu let minulých, pravda, s opačným znamémkem.
Lidstvo si naštěstí jam namířených proti sobě kope více a tím se ty jámy začnou eliminovat. Stačí, aby pár dní nefoukalo a nesvítilo slunce a všichni s umělou inteligencí budou (po rozpadu el. sítě) tak nějak ve výpadku. (Člověk bez potravy pár dní vydrží). Pak také postačí, aby někdo získal novou zkušenost, třeba z nějaké sofistikované technologie a prostě to nepověsil na internet, z lenosti, nebo s úmyslem získat výhodu. Takže zůstaneme u rozesílání nevyžádaných reklam, to snad stačí.
Mluvíte (píšete) mi z duše. Děkuji mnohokrát za příspěvek. Kdyby ten dav, ohlupovaný StBákovým marketingem, měl alespoň zlomek Vašeho rozumu.
V době 19.11. 89 - 25. 11. 89 bylo skartováno přibližně 20 000 svazků StB. Babiš si to nezařídil, nevíme jestli z hlouposti, z lenosti, nebo z jiného důvodu. Otázka zní: Kdo všechno byl členem StB, jakou zastával pozici a především, není ještě dnes politicky aktivní? Opět nevíme, ale jedno je zřejmé: marketing druhé strany funguje stejně skvěle jako ten Babišův, vytvořil také dav, jak říkáte.
"Vláda se konečně rozhodla, že je potřeba, aby lidem někdo řekl, jak se ve skutečnosti věci mají." Vaše slova pane Coufale. Chcete říci, že situace v ČR dospěla tak daleko, že lidé žijí v jakési nevědomosti a je třeba, aby rozdíl mezi skutečností a sděleními státních (např. veřejnoprávní televize a rozhlas), ale i soukromých sdělovacích prostředků někdo placený opět státem ukázal a případně vyložil, jak je to správně? Co dělají tiskoví mluvčí ministerstev a vlastně všech organizačních jednotek státu? Zatím jsem si povšiml, že pan plukovník trpí nemocí z povolání, která se projevuje vybraným slovníkem.
Milý Šašku, netuším, proč jste tohle napsal, protože to s mým příspěvkem nesouvisí. A rozhodně nepotřebuji od vás nějaké poučování, já v té době žil, neboť je mi 70 let a jsem informován výborně. Pavel je podle vás spící komunistický agent? A to ještě spí, nebo se už probudil?
1) Nemůžete mě urazit, tohle zkoušejí mladí smradi.
2) Zkuste osvěžit svou paměť, já tu dobu také velmi dobře znám
3) Pro vaši info: už se probudil.
Jak tak pročítám diskusi, připadám si jako v roce 1990, kdy se ze zločinného bolševického režimu, k němuž byla drtivá většina lidí přinejmenším loajální, najednou vylouply mraky bytostných antikomunistů, naprosto morálních lidí, kteří si s režimem nikdy nezadali a nikdy neudělali nic špatného. Až tedy na to, že lhali jak Rudé právo. Proč tady kdejaký jouda píše, že Pavel někoho zradil? Bolševický režim tenkrát padl a celá tehdejší dospělá populace se musela vyrovnat s tím, že přitakávala zločinnému režimu (někdo víc, někdo míň). Pavel nedělal nic jiného než ostatní. Pravda, je prezidentem, ale tím byl (přesvědčivě) zvolen až 33 let poté. Proč to tedy kdekdo líčí tak, jako by položil rudou knížku a druhý den šel kandidovat na prezidenta? A jestliže je to tedy tak příšerný člověk, proč proti němu nikdo neprotestoval v toce 1990, kdy měl "čerstvě převlečený kabát"?
Pane Kvapile, ocenil bych, kdybyste si o té době zjistil relevantní údaje a nepsal polopravdy jako nějaký jouda, abych užil vám srozumitelný slovník. Po r. 1971 už komunisti nikoho nepřemlouvali. Když dotyčný odmítl, dostal až o třetinu nižší plat, žádný postup a opravdu nemusel lhát, protože se ho už nikdo neptal. Společnost byla takto rozdělena, každý znal své místo a tiše přežíval. Pokud neměl rodinné vazby, někdy zkoušel uprchnout. StB po roce 1980 vybudovala rozsáhlou síť udavačů, protože se obávala revoluce zvenku. O udavačích si můžeme přečíst v Pardubicích. Po r. 1990 padlo staré křídlo s Jakešem v čele, ale kdo to chystal, kdo zůstal, kdo popvýšil, se můžeme jen dohadovat. Bylo skartováno kolem 20tis svazků a nevíme, jak se jim daří a kam zmizeli všichni ti kmenoví zaměstnanci. Z toho důvodu snad lze hovořit o pádu komunismu v Čechách, ale k občanské společnosti je pořád hodně daleko. A na sám konec: v každé mizerné bondovce se dočtete o spícím agentovi.
Tak tady máme "zabedněnce" a zdá se, že i "odbedněnce". Jenže, jsou už to všichni, nebo je ještě pár lidí mezi těmito póly? Co dělají ti ostatní? Dost možná chodí do práce, aby mohli vychovávat své děti, dali jim co nejlepší vzdělání a užívali s nimi hezké chvíle, kterých není mnoho. Tihle lidé ví, že odtajnění archivů už je živé nezastihne, řešit lze jen otázky řešitelné a zcela jistě nemají ambici cpát se do politiky. Tak z každého excesu těch, kteří to tu řídí nechytnou na první našlápnutí a řeší, jak minimalizovat škody, které klepou na dveře.
Ten Temelín vyprojektovali a vystavěli ti premianti a nadaní, kterých je ve společnosti kolem 15 procent. S tím má škola společného jen velmi málo. Neříkám, že nic, ale jen málo. Podobně třeba excelentní vědci, akademici, ale i třeba umělci nebo sportovci. Někdy je to dokonce i konvenční výuce navzdory.
Troufám si tvrdit, že střílíte od boku. Pracoval jsem nějaký čas v inženýrské firmě. A překvapivě: Ti, kteří začali studovat obor až na VŠ (gympl + VŠ) se v té firmě neprosadili. Já v tom souvislost se školním vzděláváním vidím docela značnou. A excelentní vědci? začínat s oborem ve 20 letech? Tak to aby tomu vědci zdraví sloužilo alespoň do stovky a stejně výsledky nebudou kdoví jaké. Když student prošvihne "stříbrný vítr" (škola si nevšimne), bude těm ostatním leda nosit svačinu.
Víte pane Malý, ta strašná škola, kde osnovy byly základem života, vychovala inženýry, kteří postavili takovou věc, která se jmenuje JE Temelín. Úplně od začátku (tedy od výkovku tlakové nádoby) na zelené louce. Dnes se dohadujeme, kdo provede dostavbu, když: vedle stojí funkční vzorek, dokumentace je k dispozici. Dvě české vysoké školy se po léta držely v padesátce evropských vysokých škol. No, už tam nepatří. Když dítě dělá, jen to, co ho baví, ztratí úctu k ostatním oborům, k jiné práci jiných lidí. Přestane pracovat i na sobě, což je cesta do pekel. Dnes platí, že cesta k pokroku vede přes ovládnutí dvou oborů místo jednoho. Jak to dítě nezvyklé pracovat udělá, opravdu nevím.
Už jsou skoro dvě generace od totáče...
Myslíte si, že to všechno píší geronti nad hrobem??? 😝😝😝
Pane Doležale, je to trochu jinak: Nejdříve zkuste zjistit, proč se bývalým komunistům nic nestalo. Na krátko byli uvězněni Štěpán a Polednová. Po krvi snad neprahnu, ale dva výkony trestu je nějak málo. Mezi 19.11. a 25. 11. 1989 bylo skartováno přibližně 20 000 svazků StB. Tím mnmozí smyli minulost a po bolševickém způsobu ukazují na ostatní. Tehdejší strany převzaly chování těch bývalých a pokračují v něm dodnes, což jste si již mohl za 35 let všimnout. Poznáte je snadno: za všechny problémy mohou ostatní; my děláme vše správně; polickou odpovědnost jistě cítíme, ale od rozdělané práce přece nemůžeme utéct. Tak se mladí nápodobou myšlení těch právě vládnoucích stali vzornými pokračovateli starých pořádků, aniž to tuší. A jen ti geronti nad hrobem, kterými tak pohrdáte, chápou, oč tu běží.
39
Sledujících
0
Sleduje
39
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Ano, považuji za demokratické,. abych ze svých daní nemusela živit líné nemakačenky, co mají statisíce na účtech. Sociální dávky mají být pro ty, co je skutečně potřebují a nemají jinou možnost, jak nezemřít hlady - ne pro vyčůránky, co chtějí obírat ostatní pracující, co jim ze svých daní platí jejich život.
1 odpověď
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Paní Šporková myslíte, že žadatelé o nejvyšší dávky, kteří roky nepracují, mají na účtu nějaké peníze? Oni je hned utratí a jak říká ministr: nebudeme kontrolovat za co. Takže se nic nezmění, dál budete platit jejich veselý život.