No nazdar, Rusáci budou bez lihu. To tu válku mohou zabalit. :-)
Ale jo, vím, že kromě pohonných hmot pro mužiky se ethanol používá i do paliva pro rakety apod. To už v době 2. sv. války britská rozvědka dostala informaci o tom, jak se 2 němečtí vojáci v Peenemunde, kde se vyvíjely německé raketové zbraně, bavili v hospodě o tom, že "B stoff ist gut schnaps". :-)
Tak, beduíni, rychle naplnit měchy z kozí kůže, PETky, plastové barely nebo co teď používáte a poslat synky do Evropy studovat geologii, hydrologii, klimatologii... Vrtat studny, resp. zasakovací objekty pro případy jako tento...
Než z toho Mohamedovi Arabové udělali poušť, byl sever Afriky obývaný (nejznámější je Kartágo), místní zemědělci tam udržovali vegetaci a vláhu. Mohamedáni to tam zplundrovali, zemědělci, obdělávající svá políčka, pro ně byli něco podřadného a stromy posloužily jako zdroj dřeva (jednorázový). Snad se třeba sever Afriky opět zazelená.
Odkud ten člověk spadl? Mladý kluk, nezná tu dobu. Když někdo jezdil ven, zvlášť služebně, musel podávat hlášení StB. Bylo to něco "normálního", zaběhlého. Ještě na cesťácích v počátcích 90. let se psala zpráva - Byl jsem tamatam, dělal toato. I v rámci třeba okresu. O zahraničních cestách museli podávat hlášení třeba i folkaři a další. Co kdo uvedl, to už je druhá věc. Většinou asi nic, co by někomu mohlo ublížit
Dobře víte že Babišuv podvod vznikl, když rozpojil velkou firmu, vylákal dotace a pak ji spojil zpět. Úředníci podle toho postupují a nemají s tím nic společného.
Takže to vlastně legislativně bylo OK. Kdo tvořil tu legislativu? Asi je nenapadlo, že ji využije jejich budoucí politická konkurence. ;-)
Moderní stát Izrael, o jehož vznik usilovalo sionistické hnutí již od konce 19. století, se odvolává na biblickou myšlenku země izraelské, jejíž zaslíbení tvoří jeden z ústředních motivů judaismu po více než tři tisíce let. Po první světové válce ustanovila Společnost národů Britský mandát Palestina s cílem vytvořit „domovinu pro židovský lid“.[7] V roce 1947 Organizace spojených národů schválila rozdělení Mandátu Palestina na dva státy – židovský a arabský.[8] Přestože Liga arabských států tento plán odmítla, Izrael na jeho základě vyhlásil 14. května 1948 nezávislost a v následující vítězné Válce za nezávislost rozšířil své hranice nad rámec plánu OSN na rozdělení Palestiny. Od té doby trvá mezi Izraelem a sousedícími arabskými zeměmi konflikt, který vyústil v několik válek a desetiletí násilí, trvající dodnes.[9] Se dvěma sousedícími zeměmi (Egypt a Jordánsko) však Izrael už mírové smlouvy podepsal a nyní usiluje o dosažení dohod s Palestinci.[zdroj?]
Ne tak úplně. V roce 1948 se Izrael ubránil tam, kde to dokázal, ale území pod svou kontrolou rozšířil až po Šestidenní válce, kdy se Arabové otevřeně chvástali, že Izrael přestane existovat. A Izraelci jim ráno před útokem rozsekali letadla, naložená bombami a palivem, na jejich letištích. :-)
Minimálně od 16. století Židé prchali do Palestiny z evropských zemí a nacházeli tam na rozdíl od života v nich relativní svobodu a bezpečí. O tom, že by Židé odcházeli z Palestiny do Evropy, jsem dosud neslyšel, ale možná mě poučíte.
V 19. století počet Palestinců prudce narůstá. Arabského původu je asi 95 % z nich, ostatní jsou většinou Židé. celkový počet jde řádově do sta tisíců. Anglická verze Wikipedie obsahuje článek o historické demografii Palestiny.
"...že by Židé odcházeli z Palestiny do Evropy..." jsem nikde nepsal. Jen, že ta "idyla" zahrnovala i občasné pogromy v osídlených oblastech Severní Afriky a východního Středomoří. Někde jsem četl i článek, jak byla za vlády islámských fanatiků vybírána "džizja", výpalné za život nemuslimů pod nadvládou muslimů. Cílem bylo především ponížení. Ten článek jsem četl už kdysi dávno, ale teď jsem zkusmo zadal do Googla "džizja": Odkaz
Ohledně historické analogie mezi úspěšným vznikem ČSR a neúspěšným vznikem Palestiny nabízím k zamyšlení větu z období utváření našeho státu:
"21. října 1918 němečtí poslanci z českých zemí předem odmítli vznik samostatného Československa a oznámili úmysl české země rozdělit."
Děkuji za informaci. Zdá se, že Němce s Araby pojí víc, než jen přátelství Velkého Muftího s Führerem. :)
Napsal jste, "Muslimové Židy v historii většinou tolerovali, někdy i více, než křesťané, ale jen v podřazeném postavení, jako služebníky muslimů. Ne jako samostatný národ ve své zemi."
Pokud by muslimové Židy nebo jiné etnikum ve své zemi tolerovali jako samostatný národ, tak by to přece znamenalo, že ta země muslimů by přestala být muslimskou zemí tam, kde by Židé nebo jiné etnikum bylo tolerováno jako samostatný národ.
Stejně tak pokud by Palestinci obývající sever Izraele byli tolerováni jako samostatná jednotka, znamenalo by to, že severní Izrael by již nebyl součástí Izraele.
OK. Osmani/Turci po prohrané válce uznali, že ta země (Palestina) už není jejich. Stejně, jako se se ztrátou území smířili třeba Rakušané nebo po 2. s.v. Němci (Pomořansko, Východní Prusko, Alsasko-Lotrinsko). Ovšem muslimští Arabové toto nikdy nepřijali, byť se původně jednalo o pustiny, nad kterými neměli nijakou kontrolu ani pravomoc.
Tak posuďme, nakolik by jejich země ještě byla jejich zemí, kdyby v ní byl nějaký samostatný národ. To samozřejmě neplatí jen o Arabech. Když se v naší zemi osamostatnili sudetští Němci, Sudety už nebyly naší zemí.
Přiznám se, že Vám tentokrát nerozumím. Srovnáváte ukončení britské správy osmanského území s Mnichovskou dohodou 1938? Nebo s odtržením Kosova od Srbska? To si ne, v Palestině 1918-1948 neexistovalo žádné Československo ani Srbsko. Takže tentokrát Vám vskutku nerozumím, jak jste to myslel.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Kdo se diví? To se od Zelených a Levice dalo čekat už před volbami. Jen Němci byli asi nějací slepí...