Prezident není kvantová částice, aby mohl být na dvou místech současně. Cesta k protinožcům se jistě domlouvala již před několika měsíci a těžko ji bylo možno odvolat. Když prezident Zeman jezdil roky jenom trasu Čína, Rusko nemluvně o jeho letité absenci v OSN nebo na významných kulturních akcích ČR, nikomu z Echa 24 to nevadilo.
Pro mě je Milan Knížák typ umělce, kterých je dnes mnoho. Hledají originální výraz, koncept, diskutují o umění, ale chybí jim základní řemeslná dovednost. To je něco, čím se dnes trochu opovrhuje. Ale podívejme třeba na Neo Raucha nebo Michala Rittsteina - v tom nejlepším co udělali, byli brilantní, protože, mimo jiné, ovládali a ovládají řemeslo.
Popravdě když jsem viděl volební řeč některých kandidátů - koktali, drmolili, došlo mi, že jedině Hřib, který svůj projev přednesl se svojí typickou chladnokrevností, je přesně ten typ chlápka, kterej může úspěšně kormidlovat v dnešních politických vodách. Arogantní sebejistota, značná dávka drzosti, to jsou přesně ty vlastnosti, které dnes do křesel vynášejí mnohé politiky. Když jsem viděl jak si svého času sociální demokrati zvolili Hamáčka, říkal jsem si, to myslí vážně? A taky to podle toho dopadlo. Smiřme se s tím, že lídři nebývají příliš sympatičtí lidé. Nebo si někdo myslí, že kdyby v čele ANO stál Karel Havlíček, tak by je někdo volil?
Vyborný článek, byť pochopitelně relativně stručný. Pomíjí např.
outlaw country a umělce, kteří tento žánr povýšili do zcela nových dimenzí například Willieho Nelsona, Krise Kristoffersona nebo Dolly Parton a Emmylou Harris. Na konci také došlo k drobné chybě: Jaro je píseň Fešáků (Jindy Šťáhlavského) a Červená řeka Greenhornů
je to stejně paradox. V osmdesátých letech se tehdejší velmi pragmatická ministerská předsedkyně Margaret Thatcherová snažila zbavit všemožných bývalých kolonií, které Británii ještě zbyly. Jednalo se především o ostrovy v Karibiku, kterým se už tehdy se říkalo závislá území, nebo britské zámořské teritorium. Peníze přitékaly ve směru z Londýna, nikoli naopak a to se jí pochopitelně příliš nelíbilo. Pokoušela se tedy přiživovat všemožná referenda, v nichž by se obyvatelé vyjádřili pro samostatnost. A co se nestalo? Ti nebozí obyvatelé, drancovaní imperialistickou Británií se rozhodli, že zůstanou nadále poddanými. Aby taky ne, když jim Londýn po desítky let dorovnával ztrátový rozpočet. :-)
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Musk si ještě asi pořádně neuvědomil, že jinak se může vyjadřovat nezávislá osoba a jinak člen vlády. A nezáleží na tom, že nastupuje až v lednu. Pamatuju jakou vlnu odporu vzedmula Markéta Pekarová, když už coby předsedkyně parlamentu vyzývala Maďary, ať nevolí Orbána. Tohle se nijak neliší.