Rekuperace, myšleno všeobecně, je zpětné získávání energie. Takže, je to řízené větrání s rekuperací tepla ( u průmyslových aplikací může být i rekuperace chladu) a tepelnou úpravou přiváděného vzduchu, ať už dohřevem, který může být teplovodní, elektrický nebo (pokud je v jednotce přímý výparník), tak i v režimu tepelného čerpadla. V létě může systém chladit přiváděný vzduch, nicméně nepleťme si to s klimatizací. Těch variant je mnoho.
Důležitá je i distribuce přiváděného vzduchu (vyústky) a stejně tak správné umístění prvků odsávacích. Dalším faktorem, a to velmi podstatným, je regulace jednotky a systému jako takového.
Digestoř musí být recirkulační, aby nedošlo k "rozházení" tlakových poměrů v domě.
Řízené větrání je o udržení vzduchového komfortu v domě.
Na toto téma by se dalo diskutovat dlouho, ale chápu, že článek je psaný pro neodbornou veřejnost.
Co je také velmi důležité je, aby byl zpracován projekt, už jen kvůli posouzení energetické náročnosti budovy a kvůli energetickému štítku který by měl být součástí kolaudace.
Ještě jedna důležitá věc - není nutné větrat trvale.
Další kapitolou je větrání vnitřních bazénů u RD, ale na to už by mi nestačila písmenka.
To jsem tak nějak ve zkratce, bez jakékoliv osnovy, napsal jako komentář.
A na závěr ještě jedna důležitá rada - udělejte si výběrové řízení a chtějte kontakty na reference.
Pana Červenku jsem doposud bral jako znalého. Pokud ale napíše, že se benzínový motor nemá točit nad 2500 otáček, tak to je slušná blbost. Ano, snažit se o plynulost provozu, brzdit motorem. To pomalé zrychlování taky není úplně na spotřebu a řídit se ukazatelem přeřazení, kdy mi u atmosférické 1.4 radí abych při 50Km/h dával pětku, když na 4 rychlostním stupni má motor 2000 otáček, je naprostá blbost.
Na brzdění motorem u těch "sekaček" zapomeňte. A pak trpí brzdy.
Opatreni nebudou fungovat dokud je obcane budou ignorovat. Proc asi funguji v Japonsku a jinych asijskych zemich. Zasluhu ma i nase vlada a mnozi politici. S takovou co tady ctu,se nebudu divit,kdyz doktori nebudou operovat ani slepaky. A proc,protoze proste nebudou nebo nebudou mit ani prostory. No az to dopadne na odpirace opatreni,pak si reknou jako uz mnozi z nich CHYBIL JSEM.
Definujte kdo a jak to ignoruje, když je vše pozavírané.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ještě dotaz na paní Matuškovou. Byla jste někdy na stavbě a kolik systémů jste zprovoznila? Nechci se chlubit, ale já cca 350 včetně přesné klimatizace a zpracování provozních řádů . Takže za těch 28 let v oboru o tom něco málo vím.
Kdyby jste chtěla, dejte si do Googlu multi AIR