Určité rozdíly tam vidím. Jeden vstoupil do KSČ ještě za Brežněva, druhý za Gorbačova. Jeden tam vydržel 9 let, druhý 2 roky. Jeden podepsal spolupráci StB, druhý ne. Jeden jim práskal na jiné, druhý ne. První se nedokáže ke své minulosti postavit čelem, druhý ano. První by nechal padnout Ukrajinu, druhý ne. První krade, lže, podvádí a všechno dělá jenom pro prospěch svůj a svých firem. Druhý ne. První se kamarádí s proruskými politiky, druhý s těmi proukrajinskými a prozápadními.
Dovolím si opravit jednu z informací. Westernové městečko neshořelo při natáčení Zlatokopů z Arkansasu, kteří byli uvedeni do německých kin v listopadu 1964, ale až při natáčení dalšího, podobného ale u nás dost neznámého westernu stejných tvůrců, nazvaného Černí orli ze Santa Fe. I v něm si zahráli Brad Harris a Olga Schoberová, stejně jako ve Zlatokopech.
Opravdu jde o PÁTÝ společný film Smoljaka a Svěráka? Který je tedy po Jáchymovi, Marečkovi a Samotě u lesa ten ČTVRTÝ??? A na těch dalších uvedených filmech se podílel jako scenárista jenom Svěrák. Naopak jste mohli zmínit další jejich společné filmy Trhák, Jára Cimrman ležící spící, Rozpuštěný a vypuštěný a poslední Nejistou sezónu.
Pane Suchý, děkuji Vám za velice zajímavý článek, dovoluji si však s Vámi polemizovat ohledně filmu Kristián (??) s Oldřichem Novým. Je pravdou, že na dobových filmových plakátech je skutečně dlouhé "á", ovšem v samotném filmu je název "Kristian" krátce a při letošní obnovené premiéře uvádí NFA na nových plakátech název rovněž krátce. Nedohledal jsem, co ke správnosti názvu uvádí nedávno zesnulý historik Pavel Taussig, ale správně bude zřejmě "Kristian". Jinak se mějte moc hezky.
Celkem zbytečný článek, sepsaný teprve měsíc o tom, co byla pohádka uvedena do kin - ze kterých během několika týdnů poměrně rychle zmizela. Vše, co se v článku píše, je víceméně pravda, ale jaksi zbytečná. Jako by autorka film ani neviděla, jenom si přečetla jiné recenze na dalších serverech a recyklovala je do té své. Její zdroje tam ostatně sama uvádí. Nechci se Princezny na hrášku zastávat, ostatně jsem ji ještě neviděl a zřejmě ani neuvidím, zato se musím zastat "kritizovaných" filmových pohádek Tajemství staré bambitky, Princ Mamánek a Peklo s princeznou, které pokládám za nadprůměrné. A vedle nich i televizní O vánoční hvězdě nebo Krakonošovo tajemství.
Paní Michalíková, stejně jako nedávno u jiného filmu, i zde bych Vás rád upozornil na pár "zábavných přešlapů" ve Vašem článku.
Jednak se první díl Básníků určitě nevysílal v televizi už v roce 1982, kdy měl teprve premiéru v kinech (12.11.1982) ale až mnohem později. Pro televizi byl totiž blokován - zčásti kvůli diváckému úspěchu a zčásti kvůli nevoli schvalovacích orgánů. Do kin totiž málem neprošel, nesmělo se o něm psát a třeba v největších pražských kinech se nesměl promítat vůbec. Vím bezpečně, že v našem vesnickém kině se reprízoval v březnu 1986, nedlouho po premiéře "dvojky" a divácký zájem byl o něj díky tomu ještě větší než při premiéře. Tehdy ještě v televizi rozhodně uveden nebyl.
A druhak jste zcela opomněla poslední díl básnické série, film Jak básníci čekají na zázrak z roku 2016. Čím to, že jste jej dodnes nezaregistrovala?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tak je to pravda nebo fikce? Autorka neuvádí jméno onoho kriminalisty (což by byla v případě pravdy minimálně slušnost a profesní standard), ani věk, hodnost nebo "rajón".