Určité rozdíly tam vidím. Jeden vstoupil do KSČ ještě za Brežněva, druhý za Gorbačova. Jeden tam vydržel 9 let, druhý 2 roky. Jeden podepsal spolupráci StB, druhý ne. Jeden jim práskal na jiné, druhý ne. První se nedokáže ke své minulosti postavit čelem, druhý ano. První by nechal padnout Ukrajinu, druhý ne. První krade, lže, podvádí a všechno dělá jenom pro prospěch svůj a svých firem. Druhý ne. První se kamarádí s proruskými politiky, druhý s těmi proukrajinskými a prozápadními.
A to jsem ještě nezmínil, že jeden je soudem opakovaně uznaný lhář a druhý nikoliv, druhý umí česky a první nikoliv, druhý jedná slušně se svými spolupracovníky a první nikoliv, druhý je i na veřejnosti vulgární a první nikoliv...
Ale jděte, Pávek přihlášku do KSČ podal v roce 1983 a skončil v 1989. A předsedou ZO KSČ se mohl stát jen oddaný a zapálený komunista. A to v armádě něco znamenalo, přátelit se s ruskými politruky, kteří na své vyvolené dohlíželi. Zlehčují to jen ti, co to nezažili.
Občas se stal předsedou ZO KSČ i někdo, koho do toho prostě "uvrtali", když to nikdo jiný dělat nechtěl. A nebo když to dostal jako stranický rozkaz.
Dovolím si opravit jednu z informací. Westernové městečko neshořelo při natáčení Zlatokopů z Arkansasu, kteří byli uvedeni do německých kin v listopadu 1964, ale až při natáčení dalšího, podobného ale u nás dost neznámého westernu stejných tvůrců, nazvaného Černí orli ze Santa Fe. I v něm si zahráli Brad Harris a Olga Schoberová, stejně jako ve Zlatokopech.
Opravdu jde o PÁTÝ společný film Smoljaka a Svěráka? Který je tedy po Jáchymovi, Marečkovi a Samotě u lesa ten ČTVRTÝ??? A na těch dalších uvedených filmech se podílel jako scenárista jenom Svěrák. Naopak jste mohli zmínit další jejich společné filmy Trhák, Jára Cimrman ležící spící, Rozpuštěný a vypuštěný a poslední Nejistou sezónu.
Velmi podobnou zkušenost měl i Juraj Herz s filmem ... a pozdravuji vlaštovky. Je tam scéna ve sprchách, kdy si ženy myslí, že je to plynová komora a nastane panika. Pak se spustí voda. Tu samou scénu najdete i ve filmu Schindlerův seznam. Steve Spielberg si prý nechal promítnout všechny filmy, které byly o holocaustu natočeny a inspiroval se. Herz se chtěl soudit, ale na právníky v Americe neměl. Popsal to ve svých pamětech Autopsie režiséra.
OK, ale jedná se o film Zastihla mě noc z roku 1985. "Vlaštovky" natočil Jaromil Jireš už začátkem 70. let.
Pane Suchý, děkuji Vám za velice zajímavý článek, dovoluji si však s Vámi polemizovat ohledně filmu Kristián (??) s Oldřichem Novým. Je pravdou, že na dobových filmových plakátech je skutečně dlouhé "á", ovšem v samotném filmu je název "Kristian" krátce a při letošní obnovené premiéře uvádí NFA na nových plakátech název rovněž krátce. Nedohledal jsem, co ke správnosti názvu uvádí nedávno zesnulý historik Pavel Taussig, ale správně bude zřejmě "Kristian". Jinak se mějte moc hezky.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tak je to pravda nebo fikce? Autorka neuvádí jméno onoho kriminalisty (což by byla v případě pravdy minimálně slušnost a profesní standard), ani věk, hodnost nebo "rajón".