Ekonomové to říkají pořád. Za špatnou rozpočtovou situaci jsou zodpovědné hlavně strany, které v nastupující krizi zrušili superhrubou mzdu. Je faktem, že její zrušení pomohlo zejména těm nejbohatším ale hlavně v krizi rozpočet přišel o stovky miliard a díky stranám jako je ANO, SPD a ODS teď místo investic platíme ročně 100 miliard jen na úrocích. Chápu, že pro mnohé byla superhrubá mzda nelogická a je to zcela legitimní názor. Když vám ale vypadne takhle obrovský příjem, musíte ho něčím nahradit a to se pořádně nestalo. STAN navrhovalo jako náhradu např. vyšší progresivní zdanění ale jsou v tom sami. Stejně tak si chtěli posvítit na obrovské zisky bank a nesmyslnou výjimkou daně na tiché víno. Jenže opozice prosazuje politiku typu všem přidáme a ještě snížíme daně. To, že pak budou schodky ročně 750 miliard a naše děti je budou splácet už je asi zase všem jedno. ODS má zase různě rozeseté své zájmy.
Proč hledáte problém na příjmové stránce? Problém je na výdajové straně. Problém jsou mandatorni výdaje. To, ze stát nevybere penize, tak to neznamená, ze ty penize zmizí z ekonomiky. Jen lidé sami o rozhodují o to, co si za ne pořídí.
To máte sice pravdu, ale bez těch dětí a mladé generace se neobejdete. Na těchto základech stojí celá republika a každá z těchto generací bude živit celou republiku, to znamená že díky nám všem funguje ekonomika. Pokud se nebude zvětšovat porodnost běžným způsobem, ale to musejí být k tomu od státu podmínky, tak se děti rodit nebudou a ekonomika jednoho dne půjde ke dnu, protože nebude mít kdo pracovat a sypat peníze do rozpočtu a živit staré generace na důchodech. Řekl bych že je to něco jako v přírodě potravinový řetězec ! Ještě dodám že myslím porodnost u běžné populace, nikoliv u nepřizpůsobivých, kteří jenom díky státu berou, ale pro stát nevydělají ani korunu !
tak se změní důchodový systém....zavedou se individuální účty. případně, že děti budou část své mzdy odvádět svým rodičům.....prostě se bude muset změnit důchodový systém stejně jako se mění společnost
No já teda nvm ale mi auto zamknout nejde, pokud je klíč ve voze. Dokonce rozpozná i pokud vezu 2 klíče (např. na dovolenou), pokud je 1 venku a 1 třeba v kufru tak se zamkne, ale pokud mám třeba jenom klíč v batohu který odložím do kufru s tím že jsem odemykal jenom kufr, tak při jeho zaklapnutí se kufr sám znovu otevře a nezamkne.
Mám teda O3 po FL, tak je možné že to u každého auta jinak.
mám octavii 4 3,5 roku a zacalo me to ted zlobit. oba klice. klic ve vnitr a auto se zamkne.....jeste ze funguje apka. takze auto si otevru pres mobil.
Především by se mělo změnit vnímání lidí, že se na důchod čeká jako na jakousi dovolenou, odměnu za to, že se jedinec uráčil v životě pracovat. Státní důchod má být pojistka před chudobou na ulici, ale lidé by měli být motivováni a vnímat, že normální je pracovat. I na venkově před sto lety lidé pracovali - tak, jak jim zdraví umožnilo. Ale nikdy nesedli se založenýma rukama, jen protože by si mysleli, že věk je zásluha.
.
Bylo by fajn, kdyby se znovu začalo navracet vědomí, že normální je pracovat, že normální je mít děti, které zajišťují budoucnost, a že stát svým sociálním a důchodovým systémem pomáhá těm, kteří mají zejména závažné zdravotní problémy. Těm by měl naopak umět pomoci víc, než to zvládá dnes.
.
Důchodový systém se dostal do absurdní situace. Důchody platíme generaci, která do roku 1989 snižovala hodnotu naší země. Komunisté tak štědří nebyli - kdo neměl po roce 1948 odpracováno, bez milosti dostal důchod k nežití. My jsme ale přebrali systém i když to vedl od desíti k nule. Na tyto důchody pracují mladší generace, aby platili těm, co to zhuntovali, brzké odchody do penze. A sami půjdou později a s menšími penězi.
.
To není v pořádku, jen se to politici bojí pojmenovávat, protože za nepříjemnou pravdu by se voliči pomstili.
klidně bych to podepsal pokud by si stát tolik nebral z mého platu. pokud to nechá z větší části na mě, tak také nebudu od státu nic očekávat.
A pak zjistí, že potřebují dvě auta, aby stíhali rozvézt děti do školek a skol, a udržovat samostatnou nemovitost je měřitelně dražší, než být v nájmu. Žití na venkově dnes levnější není. To bylo za socialismu, který uměle zajistil práci a dopravu, a navíc se nedbalo na ekologii, takže za každou vsí byla černá skládka, a v kamnech se pálilo, co přišlo pod ruku. To už dnes (naštěstí) nejde.
osobně jsme bydlel v Praze. ted mimo Prahu. dojíždím za prací do Prahy. náklady na život jsou mimo Prahu nižší. náklady na dopravu do práce mám vyšší, ale ostatní náklady to vykompenzují. čas strávený na cestě do práce je podobný jako mají kolegové, kteří jsou z Prahy. ono málokdo má ve městě hned u bydlení práci.
A pak zjistí, že potřebují dvě auta, aby stíhali rozvézt děti do školek a skol, a udržovat samostatnou nemovitost je měřitelně dražší, než být v nájmu. Žití na venkově dnes levnější není. To bylo za socialismu, který uměle zajistil práci a dopravu, a navíc se nedbalo na ekologii, takže za každou vsí byla černá skládka, a v kamnech se pálilo, co přišlo pod ruku. To už dnes (naštěstí) nejde.
dvě auta potřebuji i ve městě 🙂 děti se rozváží i ve městě. speciálně Praha. bydlení na malém městě mimo větší aglomeraci potažmo na vesnici je levnější. služby jsou levnější mimo velkou aglomeraci.
Jednou se s tím začít musí. Navíc v ČR musí dojít k obměně mezi venkovem a městem, k tomu ještě nedošlo, takže mimo města paradoxně bydlí lidé s nižšími příjmy, ale mají vyšší výdaje. Také se velmi pravděpodobně změní poměr vlastnického a nájemního bydlení - k tomu ale v ČR kriticky chybějí obyčejné činžovní domy. Nájemní trh v ČR sestává především z malopronajímatelů, a to přináší mnoho rizik pro nájemníky.
kdyby to šlo, tak se tak dávno stalo. mimo velká města lidé nemají vyšší výdaje. i kuli výdajů (především nájem, cena bytu) se lidé stěhují mimo města.
Češi jsou ekonomicky nevzdělatelní. Mají v sobě zakořeněný iracionální zvyk, že investice do nemovitosti je správná. Vůbec neřeší, že se za poslední roky totálně změnil poměr cen nemovitostí k výdělkům a nájmům, a že podle všech pravidel, kterými to lze posuzovat, je dnes vlastnictví nemovitosti nevýhodné. Za standardní situace, kdyby do toho nevstupovala iracionální víra, trh by na to reagoval částečným výprodejem a poklesem cen. U nás zatím ne.
.
Reálně to ale jednoho dne přijde. Domnívám se, že to za nás vyřeší až panelové domy. Nikdo neví, jak dlouho ještě budou sloužit, může to být i velmi dlouho. Ale taky nemusí. Jakmile statik pošle k zemi první panelák pro neopravitelnost, nastane panika na trhu, lidé si teprve uvědomí vrtkavost investice do určitých typů nemovitostí. A vzhledem k tomu, že SVJ nemají ve fondech naspořeno ani na výměnu výtahu, ani na zateplení, tak samozřejmě nebudou mít ani na výstavbu nového domu, nebo dokonce ani na zaplacení nařízené demolice.
.
Určitým řešením by mohlo být vyžadovat po státu, aby po obcích vyžadoval neblokovat výstavbu skrze zneužívání územního plánování a stavebního řízení. Jenže to je utopie. Těm, co už nemovitosti vlastní, vyhovuje, že jim roste hodnota nemovitostí, i to, že se v sousedství nestaví. Sice pak zjišťují, že jsou právě "chudí milionáři", a jejich děti nemají kde bydlet, ale přesto se nikdy nikdo dobrovolně nevzdá svého pohodlí. Každý by chtěl, aby se stavělo, ale ne u něj, ale o obec vedle.
to by platilo za situace, kdy se staví nové byty, které pokrývají poptávku. i kdyby se ted najednou začalo stavet jako pred 10-15lety, tak bude dalsich 10let trvat nez se postavi, na co je poptávka.
Zdravím, osobně mám spotřebu také ca 10 MW a žádné Solary a čerpadla nemám. Jen prostě velký barák. Když to tak vezmu, tak dle článku jsem asi okrádán. Nebo? Prostě bohatší zaplatí víc a chudší míň. Obě skupiny to moc finančně nezasáhne, nebo Vás snad ano?
Ale taky nemáte investici do něčeho, co nechcete. O tom to je. Me stat normami naridil, ze to musím mít.TČ vas vyjde na 200-300tis. Pokud by rozhodnutí bylo na me ,tak si TČ nedám. Pokud bych do TČ šel dobrovolně, tak o tom nediskutuji.
To je asi přirozené, že to platíme každý, bez výjimek. Majitelé tepelných čerpadel získávají výhodu účinnějším získáváním tepla, ale elektřinu nakupují stejnou jako všichni ostatní.
.
Vždycky, když se nějaká výjimka udělá, lidé to velmi rychle zapomenou a začnou to brát za standard. když pak výjimka skončí, považují to za újmu.
jaká výhoda, když mi to nařídí stat? stavěl jsem ted dům a aby se splnili normy, tak bud musite mit fotovoltaiku nebo TČ. kdybych nemusel, tak to neinstaluji.
Každopádne Slováci chceli autonómiu nie samostatný štát. Slováci mali na výber: pripojenie k Hort. Maďarsku, protektorát podobný ako v Čechách alebo vytvoriť samostatný štát s odtrhnutím južných oblasti. Ktorú možnosť by ste si vybrali.? Aby tomu zabránili, komplet celé mužstvo na Slovensku sa zúčastnilo 2 krát mobilizácie aby bránili ČSR. Ako sa zachovala česká vrchuška pod vedením Beneša? mám plán i eroplán. Od samého začiatku vojny na Slovensku rástlo silné partizánske hnutie, ktoré vyvrcholilo SNP. Počas celej vojny bolo vypálených do 200 obci. Podobný osud ako Lidice a Ležáky. Tie falošné neratíva, ktoré uvádzate akoby boli vystrihnuté s učebníc komunistického dejepisu po roku 1945. Kde sme mohli byť nebyť roku 1946, keď v Čechách vyhrali voľby komunisti a na Slovensku demokrati.
Tak za prve chtěli samostatný stat. Za další Tiso byl antisemita. Dobrovolně posílal svoje občany do německých koncetraku. To žádný jiný samostatný stat nedělal. Není pravda, ze by mobilizace na Slovensku byla větší než v Čechách. Během SNP bylo větší počet Slováků na straně Hlinky. Smír se s vaši historii. Měli jste fašistický stat. Stejně tak my si můžeme za komunisty. Sami jsme si je zvolili.
Žiaden samostatný štát ale autonómiu v rámci ČSR .A to je hriech i podľa reakcii časti súčasnej verchušky v Čechách na súčasne samostatné Slovensko mať vlastný štát?
🙂))))) od začátku chtěli samostatný stát. Nepřekrucuj historii. CSR byl umělý stat a neměl žádné historické opodstatneni, tak se zas tolik nedivim. Každopádně chtěli svůj stat a dostali ho.
Slovenský štát bol vytvorený lebo bol k tomu donútený. Beneš a jeho predstavitelia nechceli dať Slovákom autonómiu. Už len pri vyslovovaní tejto myšlienky bolo väzenie. Mali tri možnosti buď samostatný Slovenský štát, buď pripojenie k Hort. Maďarsku alebo protektorát podobný ako v Čechách. Ktorú možnosť by ste si vybrali? Vlasovci, ktorí bojovali na strane nacistov, zmasakrovali 30. apríla 1945 obyvateľov osady Semeteš v obci Vysoká nad Kysucou. Vyčíňali ešte aj v rokoch 1946,1947. Vidím,že detaily budú Vaša dobrá vlastnosť o ktorú sa občas zakopnete. To že sa prebíjali na Západ a pritom vraždili nevinných im v Reporyjich teraz odhalili tabuľu vďaky?
To určitě 🙂 Hlinka a Tiso chtěli samostatný stát už od 20. let……
442
Sledujících
10
Sleduje
442
Sledujících
10
Sleduje
Přesto všechno toho nynější vláda udělala rozhodně víc než Babiš za 8 let jeho vlády. Za něj se akorát přidáválo nad zákonnou valorizaci důchodů, žádné reformy, jen všem přidávat a miliardy tečou proudem do zapomnění. Jestli chceme udržet důchody, stavět dálnice, vysokorychlostní tratě, jaderné elektrárny, modernizovat zdravotnictví a školství je docela srozumitelné, že se dnešní vláda na tohle všechno snaží hledat zdroje a jen neprožírat naší budoucnost jako Schillerová. Díky konsolidačnímu balíčku s námi Evropská komise dnes jako s jedinou ze zemí V4 nezahajuje řízení kvůli překračování deficitu rozpočtu. Je zcela zřejmé, že nynější opozice u moci by nás zadlužila až násobně více než tahle vláda. Přesto je stále spoustu lidí, kteří nejspíš oprávněně říkají, že šetří málo.
Jenže jak to chcete dělat ve společnosti, kde největší opoziční strana chce vyhrát volby se záměrem všechna úsporná opatření zrušit? Šetřit ale jen u ostatních že? Snížit dluh můžeme, buď zvýšením daní nebo omezením výdajů. Jenže přes 90% z těch výdajů je mandatorní, tedy hlavně důchody, zdravotnictví a školství? Když se však rozhodneme o pár let zvýšit věk odchodu do důchodu, zase to všem hrozně vadí a vláda cítí, že jim to na preferencích spíše ubírá. Co pak má politik v takové situaci dělat?
32 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
I mandatorni výdaje se daji snížit. Kupodivu za Babiše ten podíl na celkových výdajích nenarostl.