Jojo, oni totiž všichni ti boháči čekají jen a pouze na takovouhle. Ti co si to bohatství vypracovali sami, nemají z velké části čas na to se o něco takového starat, protože makají na svém byznysu. A ti co mají prachy a mají na něco takovéhleho čas, to většinou rozhazují z toho, co vytvořily předchozí generace. A za chvíli to vymění za nový model.
Navíc, těch ve vatě není zdaleka tolik, kolik holek, co by ty milionáře chtělo 🙂
Hele, je mi 45, tak něco pamatuju. U prarodičů bylo hospodářství, tak vide, hrábě, lopata, kosa ... už jako kluk, ale vždycky mi to děda ukázal, vysvětlil, naučil.
Přijel kamarád z Prahy, z bytu, bez chalupy. Čumí na nářadí a nejen že neví, jak se s tím dělá, ani mnohdy ani to, k čemu to je...to bylo před 30 lety. Neházejme to na "dnešní mladý", ono když to viděli max v pohádce, nemůžeme očekávat, že to budou umět tak nějak sami od sebe
Je to cyklicky se opakující záležitost, každý rok. Jen je otázka, na kolik to vyleze.
V kilogramu másla musí být minimálně 82% mléčného tuku, tedy minimálně 82 tukových jednic. Dnešní cena tukové jednice je kolem 10 ct, tedy cca. 2,50. Takže jen v surovině 2,50 x 82 = 205 korun pouze v surovině, bez zpracovatelských nákladů, balení, logistiky, bez daní, bez marží kohokoli.
Spočítáno jinak, na výrobu kg másla je potřeba ca. 21-22 litrů mléka, takže zase podobné náklady 22*11,50 (citované v článku) = 253 korun. Z mléka zbyde pak "bílá voda" kterou nikdo nechce (kdo dneska pije odstřeďák???)
Takže milá paní Maláčová, pokud nezačnete dávat sama mléko, asi se s těmi cenami moc udělat nedá, prostě klasická nabídka a poptávka.
Musím říct, že se mi tyto názory hodně líbí. Žijeme ve svobodné zemi a každý je odpovědný jen a jen sám za sebe, za svá rozhodnutí. V dobrém i špatném. To je svoboda.
Možnáalixko nesouhlasím ohledně zlata, že je jen pro velká portfolia, ale zase soukromý názor (jetov podstatě to jediné, co dokáží žít a mizet za Kopecký v případě velkého průšvihu
...dům si nevezmu, akcie si nevezmu, dluhopisy si nevezmu a peníze z banky většinou taky ne).
Jistotu investice nikdo nemůže garantovat, obzvlášť jakýkoli úřad (ČNB promine, ale je to spíš velmi specializovaný úřad než banka). Zisk je z investic muj, proto je moje vlastní i riziko...v opačném případě by byl zisk, pokud by nesl riziko, třeba tě ČNB. A tak Nero správně
Půl procenta reklamací, z toho 2/3 neoprávněných ... ponechme stranou tu neoprávněnost a to, že určitě část lidí reklamovat nic nebude, protože si chce aspoň trochu užít dovolenou a ne si navíc k nespokojenosti se službami kazit ještě řešením reklamace... a tak řekněme, že má Čedok pravdu a jsou to 2/3...takže, půl procenta x 0,33 = 0,165% oprávněných reklamací. To je 1,6 zkažené dovolené z tisíce ...
Asi pracuju teda v nesprávném sektoru, nejdřív automotive a teď potraviny a my nehrajeme na desetiny %, ale na desetiny PPM ... (1 ppm = 1 chyba z milionu). Jednotky už jsou vztyčený ukazováček a desítky ppm totální prů... a konec spolupráce...
Ohánět se tím, že mám 1650 ppm a jak jsem dobrý, no jak říkám, asi dělám ve špatném odvětví...
EDIT: už dlouho jezdíme na dovolené bez cestovky. Ubytování na přímo, doprava na přímo, služby v místě taky na přímo. Za případné nedostatky a chyby si můžu pak nadávat jen sám sobě
Částečně souhlas, částečně nesouhlas. Největší chybou této vlády je špatná komunikace.
Krypto se řeší. Sice bych to čekal od Pirátů, ale řeší ho ODS. Ale nekomunikuje se o tom, jen v odborných kruzích, bohužel. AI se také řeší, i když ne tak jako krypto, ale zase, nulová komunikace.
Obrovskou práci vláda a Piráti (ministr Lipavský) odvedli v oblasti zahraniční politiky. A tak dále. Ale komunikace je hrozná....
Sice mi do 55 chybí ještě 10 let, ale odpracováno (a odplaceno na pojistném) mám skoro 25 let. Do důchodu bych měl jít v nějakých 66 - 67 letech, podle posledního návrhu, ale než půjdu, tak se tohle číslo určitě mnohokrát změní. Takže budu mít odpracováno nějakých 47 let. A nevěřím, že na důchody bude. Takže skoro 50 let odvádět s vidinou, že že o mě se stát nepostará.
Průběžný důchodový systém je přežitek. Vzhledem k demografickému vývoji je prostě nezvládnutelný. Když ho Bismarck kdysi zavedl, na 1 důchodce pracovalo 10 nebo i víc pracujících. Už dnes se mluví o nějakých 2-3 pracujících. A bude hůř.
Tahle vláda to konečně alespoň začala řešit. Jestli úspěšně? To se uvidí časem, s odstupem 5 -10 let. Ale pokud by se to nechalo "vyhnít" tak za pár let na ty důchodu skutečně nebude, nebo se budou muset zvedat hodně daně pracujícím s vidinou toho, že budou platit víc, aby pak méně dostali.
Rodiče si Oltcita koupili myslím v roce 1988, byl to RL. Do nějakých 60-70 tisíc super, a ani moc nežral. Pak z nějakého důvodu nechal táta rozpůlit motor a asi se něco nepovedlo, protože pak začal "žrát jak kráva".
Zvládli jsme s ním Rakousko, Itálii i přejezd pro Grossglockner, kde tátův kamarád měl s "Fáčkem" problém a "Olda" to vzal v pohodě.
Dělat na něm ale cokoli bylo za trest, ke všemu strašně blbej přístup.
Naši ho v 1993 vyměnili za formana a jezdil s ním děda až do smrti v roce 2005, respektive 2004 (děda umřel těsně po Novém roce 2005).
Na svou dobu to bylo povedené a dobré auto, tedy alespoň co se týče "východního bloku".
Je tolik možných variant. Mohli jsme se s jinou civilizací minout v čase. Můžeme být my těmi prvními co jsou nejdál. Nebo právě v tenhle okamžik nejdál a jinde třeba teptve vynalézají písmo nebo objevují oheň. Jiná forma civilizace nemusí mít vůbec strukturu a formu, jakou my si pod výrazem "vyspělá civilizace" představujeme (biologicky i sociálně). Nebo jsme se neminuli a setkali (zvláštní vyobrazení a sošky atd ze starověku) a tyto civilizace se již v mezičase stihli zničit nebo prostě jen upadnout...
Těch variant je nepřeberné množství včetně toho, že žijeme v "Matrixu"...
Chorvatsko miluju. Obzvlášť Stáří Grad na Hvaru. Nostalgie a vzpomínky. Ale chci svůj luxus a ne vařit v apartmánu.
Stáří Grad je poslední roky luxusní resort. A drahý. Když chci lepší hotel, pohodlný transfer z letiště a vyhled na moře, večeře v hospudkach, tak prostě ta cena neodpovídá. Takže naposledy v roce 2019 a týden ve 3 ( 2 dospělí a dítě) s dopravou kolem 100 tisíc. Dneska je to 2x tolik. Za to se můžu válet na Madeiře nebo Kanárech...a tak jsem propadl kouzlu přírody a rybolovu a jezdíme ke kamarádovi do Švédska, kde nejdražší položka je chlast, který mu vezeme.
Jeho lovecká chata je nam k plné dispozici, loď taky, večer grilujeme kecame a pijeme, co víc si přát.....
Článek na který reagujete byl "trochu zvláštní" ale bohužel i Vy částečně fabulujete, nikoli však s daty, ale vytváříte alternativní historii. Stav který v článku popisujete je fakt. Jaký by byl vývoj dál kdyby bitva na Bílé Hoře dopadla jinak je již ovšem spekulace. Je potřeba si uvědomit, že začínala 30-ti letá válka a ta mohla přinést cokoli, co dnes nedokážeme predikovat.
Že katolická část populace utiskovala tu nekatolickou je ovšem fakt. A minimálně pro tu nekatolickou část populace se jednalo o "značně nekomfortní" dobu.
Vaši předci se odebrali do exilu. Moji přímí předci (Václav Jiří Holoubek - Peristerius) pod nátlakem konvertoval ke katolicismu (i když nikdo dnes nedokáže asi říct, jak moc to byl nátlak a jak moc oportunismus) a X-krát prastrýc má jeden kříž na Staroměstském náměstí (Šoltys z Felsodrfu). Ne, nebyla to radostná doba, i když posuzovat ji z dnešní perspektivy není jistě jednoduché a otázka je, zda správné.
Každopádně tvořit alternativní historii je velice nebezpečné a ošemetné.
Před mnoha lety jsem poznal slovo "prepper". A zjistil jsem, že jím vlastně jsem, i když jsem to nevěděl.
Původní význam a hnutí vzniklo v USA v době po druhé světové válce, kdy nebyla úplně jistota, že nenastane jaderná válka mezi USA a SSSR. To bylo asi opodstatněné v dané době, i když zpětnou optikou víme, že zbytečné.
Být "prepperem" není nic jiného než se vracet k postupům našich prarodičů. Mít ve spíži víc jídla než jen na další den, umět si něco vypěstovat, i kdyby to mělo být jen rajče na balkóně, umět si udělat haldu věcí, které většinová společnost jen nakoupí - počínaje třeba marmeládou a konče vím já ... každý dle svého vkusu a možností.
Sedět na hromadě konzerv a krabicích střeliva a očekávat SHTF je nesmysl.
Pracovat na sobě, učit se třeba rozdělat oheň ocílkou a pazourkem nebo moderním křesadlem je na druhou stranu zábava, i pro děti. Mít pár záhonků je zase dobré pro zdraví, jednak v plodinách a jednak pohyb na čerstvém vzduchu a protažení těla. A tak bych mohl pokračovat. Musí to člověka bavit ta cesta a ne se hnát bezhlavě za cílem, což skončí právě těmi konzervami a náboji...
Mám za sebou zkušenost, kdy se mě ve firmě potřebovali zbavit, ale vyhodit mě nemohli (situace byla komplikovanější vzhledem k tomu, že firmu koupil nový vlastník, kde jsem byl takový styčný důstojník mezi původními a novými majiteli a měl jsem plnou podporu a důvěru nových majitelů, což úplně nevyhovovalo novému lokálnímu vedení firmy).
Takže mě vyhodit nešlo, ale nastavené "pracovní podmínky" byly takové, že jsem raději odešel sám. Peklo na zemi jsem odmítal snášet. A odchodem jsem si určitě nepohoršil 🙂
Nemá cenu se zuby nehty držet tam, kde mě nechtějí. Ale musí se to brát jako výzva a příležitost, ne jako újma a příkoří.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
No, je to oprášení jedné staré "studie" s americkým profesorem. To ale neznamená, že to učitel z Kolína nemohl znát a použít v praxi...to nevím. Jednu chybu mají tyhle "experimenty" ale společnou. Vždy se najde n každém kolektivu několik jedinců, kteří se budou snažit a vždy jedinci, kteří se snažit nebudou za žádných okolností, otázka je, kolik to bude vyjádřeno v procentech nebo ppm???
To nemění nic na tom, že masa se zachová podle tohoto experimentu. A tomu bude odpovídat i výsledek jaký je naznačený v tomto experimentu. Celek jako takový půjde dolů. A to jsme si vyzkoušeli a doufám, že nám to stačilo.