jsou lide i dnes kteří nemakají a mají se perfektně. někteří neviděli práci 30 let. a zde je ta chyba.
Záleží na tom, co si představujete pod pojmem "mít se perfektně". Vzhledem k tomu, že píšete 30 let, nejspíš narážíte na privatizaci. Ano, dal se získat zajímavý "základní kapitál" ale kdo na něm pak tvrdě nemakal, tak v lepším případě dnes nemá nic, v horším obří dluhy a v tom nejhorším je někde na dně přehrady, nebo případně je jeho sud už vytažen...
No, je to oprášení jedné staré "studie" s americkým profesorem. To ale neznamená, že to učitel z Kolína nemohl znát a použít v praxi...to nevím. Jednu chybu mají tyhle "experimenty" ale společnou. Vždy se najde n každém kolektivu několik jedinců, kteří se budou snažit a vždy jedinci, kteří se snažit nebudou za žádných okolností, otázka je, kolik to bude vyjádřeno v procentech nebo ppm???
To nemění nic na tom, že masa se zachová podle tohoto experimentu. A tomu bude odpovídat i výsledek jaký je naznačený v tomto experimentu. Celek jako takový půjde dolů. A to jsme si vyzkoušeli a doufám, že nám to stačilo.
Jojo, oni totiž všichni ti boháči čekají jen a pouze na takovouhle. Ti co si to bohatství vypracovali sami, nemají z velké části čas na to se o něco takového starat, protože makají na svém byznysu. A ti co mají prachy a mají na něco takovéhleho čas, to většinou rozhazují z toho, co vytvořily předchozí generace. A za chvíli to vymění za nový model.
Navíc, těch ve vatě není zdaleka tolik, kolik holek, co by ty milionáře chtělo 🙂
Matka, 90 let, také nemohla na SŠ. Vzdala se jí ve prospěch svého bratra, když jim řekli, že jedno dítě z rodiny. Začala pracovat v "čochtárně", po svatbě v zemědělství, od založení JZD jako dojička a ošetřovatelka skotu - 7 dnů v týdnu vstávala ve 3 ráno a do 7 večer prakticky nezastavila (ráno a večer krmit a dojít, přes den příprava krmiva, připouštění říjných krav, pomoc veterináři, pravidelné kontroly přírůstků (jak dobře krmí), když byla volná chvíle, tak zahrada, málo dovolené, plat mizerný (2000 dostala prvně až po jedné z valorizací důchodu). Podle lékařů nemá ani jednu kost bez zlomeniny.
Vzdělání podobné, práce minimálně stejně fyzicky náročná. Vychovala 3 děti, léta se s otcem k práci starali a nemohoucí tchyni...
Základní důchod má přesto o téměř 7000 vyšší než paní v článku. Chyba asi nebude u těch, co dřeli a mají jen průměrný důchod.
Pane Burda, o tom, že dělat dojičku byla tvrdá dřina polemizovat nelze. Co je ale nesmysl je bídná mzda za práci dojičky. Dojičky byly za minulého režimu placeny velice dobře (otec jako agronom měl cca polovičku co dojička).
Byla to dřina od nevidím do nevidím (i v létě, když je dlouho vidět) a moc lidí se nehnalo jít to dělat i přes na tehdejší dobu velmi slušnou mzdu.
Hele, je mi 45, tak něco pamatuju. U prarodičů bylo hospodářství, tak vide, hrábě, lopata, kosa ... už jako kluk, ale vždycky mi to děda ukázal, vysvětlil, naučil.
Přijel kamarád z Prahy, z bytu, bez chalupy. Čumí na nářadí a nejen že neví, jak se s tím dělá, ani mnohdy ani to, k čemu to je...to bylo před 30 lety. Neházejme to na "dnešní mladý", ono když to viděli max v pohádce, nemůžeme očekávat, že to budou umět tak nějak sami od sebe
Je to cyklicky se opakující záležitost, každý rok. Jen je otázka, na kolik to vyleze.
V kilogramu másla musí být minimálně 82% mléčného tuku, tedy minimálně 82 tukových jednic. Dnešní cena tukové jednice je kolem 10 ct, tedy cca. 2,50. Takže jen v surovině 2,50 x 82 = 205 korun pouze v surovině, bez zpracovatelských nákladů, balení, logistiky, bez daní, bez marží kohokoli.
Spočítáno jinak, na výrobu kg másla je potřeba ca. 21-22 litrů mléka, takže zase podobné náklady 22*11,50 (citované v článku) = 253 korun. Z mléka zbyde pak "bílá voda" kterou nikdo nechce (kdo dneska pije odstřeďák???)
Takže milá paní Maláčová, pokud nezačnete dávat sama mléko, asi se s těmi cenami moc udělat nedá, prostě klasická nabídka a poptávka.
Musím říct, že se mi tyto názory hodně líbí. Žijeme ve svobodné zemi a každý je odpovědný jen a jen sám za sebe, za svá rozhodnutí. V dobrém i špatném. To je svoboda.
Možnáalixko nesouhlasím ohledně zlata, že je jen pro velká portfolia, ale zase soukromý názor (jetov podstatě to jediné, co dokáží žít a mizet za Kopecký v případě velkého průšvihu
...dům si nevezmu, akcie si nevezmu, dluhopisy si nevezmu a peníze z banky většinou taky ne).
Jistotu investice nikdo nemůže garantovat, obzvlášť jakýkoli úřad (ČNB promine, ale je to spíš velmi specializovaný úřad než banka). Zisk je z investic muj, proto je moje vlastní i riziko...v opačném případě by byl zisk, pokud by nesl riziko, třeba tě ČNB. A tak Nero správně
Půl procenta reklamací, z toho 2/3 neoprávněných ... ponechme stranou tu neoprávněnost a to, že určitě část lidí reklamovat nic nebude, protože si chce aspoň trochu užít dovolenou a ne si navíc k nespokojenosti se službami kazit ještě řešením reklamace... a tak řekněme, že má Čedok pravdu a jsou to 2/3...takže, půl procenta x 0,33 = 0,165% oprávněných reklamací. To je 1,6 zkažené dovolené z tisíce ...
Asi pracuju teda v nesprávném sektoru, nejdřív automotive a teď potraviny a my nehrajeme na desetiny %, ale na desetiny PPM ... (1 ppm = 1 chyba z milionu). Jednotky už jsou vztyčený ukazováček a desítky ppm totální prů... a konec spolupráce...
Ohánět se tím, že mám 1650 ppm a jak jsem dobrý, no jak říkám, asi dělám ve špatném odvětví...
EDIT: už dlouho jezdíme na dovolené bez cestovky. Ubytování na přímo, doprava na přímo, služby v místě taky na přímo. Za případné nedostatky a chyby si můžu pak nadávat jen sám sobě
Částečně souhlas, částečně nesouhlas. Největší chybou této vlády je špatná komunikace.
Krypto se řeší. Sice bych to čekal od Pirátů, ale řeší ho ODS. Ale nekomunikuje se o tom, jen v odborných kruzích, bohužel. AI se také řeší, i když ne tak jako krypto, ale zase, nulová komunikace.
Obrovskou práci vláda a Piráti (ministr Lipavský) odvedli v oblasti zahraniční politiky. A tak dále. Ale komunikace je hrozná....
A dnes už jsme konkurenceschopní?
V mnoha oborech jsme světová špička. I když jde o to, jak se na to koukáte. Třeba SCG je jedna z nejdůležitějších světových firem co se týče ručních zbraní a střeliva a celkově jsme ve zbraních na špici. IT ochrana je světová špička. V nanotechnologiích jsme světová špička.
Na druhou stranu, pokud se na to díváte z té strany, že že jsme sice na špičce v mnoha technologických oborech a inovacích, ale nejsme potravinově soběstační, tak to ano. Třeba banány a pomeranče prostě nevypěstujeme. Ale to nebylo ani před 1989...
Sice mi do 55 chybí ještě 10 let, ale odpracováno (a odplaceno na pojistném) mám skoro 25 let. Do důchodu bych měl jít v nějakých 66 - 67 letech, podle posledního návrhu, ale než půjdu, tak se tohle číslo určitě mnohokrát změní. Takže budu mít odpracováno nějakých 47 let. A nevěřím, že na důchody bude. Takže skoro 50 let odvádět s vidinou, že že o mě se stát nepostará.
Průběžný důchodový systém je přežitek. Vzhledem k demografickému vývoji je prostě nezvládnutelný. Když ho Bismarck kdysi zavedl, na 1 důchodce pracovalo 10 nebo i víc pracujících. Už dnes se mluví o nějakých 2-3 pracujících. A bude hůř.
Tahle vláda to konečně alespoň začala řešit. Jestli úspěšně? To se uvidí časem, s odstupem 5 -10 let. Ale pokud by se to nechalo "vyhnít" tak za pár let na ty důchodu skutečně nebude, nebo se budou muset zvedat hodně daně pracujícím s vidinou toho, že budou platit víc, aby pak méně dostali.
ale v to článku jsou citovány informace z ministerstva dopravy
Dejme tomu tedy otázka s konkrétním příkladem:
Na dálnici je svedena doprava do jednoho pruhu, uzavřený je pravý jízdní pruh, levý je průjezdný. Ze zkušenosti víme, že hromada lidí se "cpe" do levého klidně 2 km před zůžením. V levém se vytvoří kolona, pravý je více méně volný.
Vyhláška mi říká, že pokračuji na konec svého pruhu a zipuju.
Zároveň ale "podjíždím" což podle tohohle článku nesmím dělat.
Co je tedy právně?
Mám úplně stejné instrukce z kurzu v Mostě. Dokonce školitel říkal, že si v autě vozí znění zákona, protože už to několikrát musel dokazovat horlivým policistům. To by ale vylučovalo to, co se píše v článku. Z toho totiž vyplývá, že to lze pouze v situaci kdy jsou v obou pruzích kolony.
Přesně tak. Tak osobně si myslím, že spíš budu věřit proškolenému a "oštemplovnému" instruktorovi / školitelovi, než novinářskému článku
4
Sledujících
0
Sleduje
4
Sledujících
0
Sleduje
Hezky napsáno, také bych řekl, že se k blížícím Vánocům zvedá poptávka, což může také cenu výrazně ovlivnit.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Je to tak každý rok, vánoce a velikonoce. A nejen u nás, ale v celé Evropě. Vysoká poptávka způsobí nedostatek suroviny (máslárny jedou na plno co to dá) a jelikož surovinu potřebují, začíná jí být nedostatek. Navíc se právě vánoce (respektive zvýšená poptávka před nimi) setkávají s tím, že v této době je dojivost krav kolem svého ročního minima.
Každý rok je to stejné. Do puntíku. Jen je vždycky otázka, jak se ta cena vstupní suroviny vyšponuje. A přitom by stačilo jediné. Koupit si máslo na cukroví s předstihem. Máslo v mrazáku zcela bez újmy vydrží rok a na pečení a výsledné cukroví to má zcela minimální vliv (já to v chuti nepoznám vůbec).
1 odpověď