Tohle je zavádějící.
– Diskuze o termínu inteligence je na místě. Pokud se ale autor rozhodl pro to „řešení nových problémů“, tak tam nejsme. Ano, v dílčích úlohách možná, ale nechte ChatGPT napsat složitější kód a fungovat nebude.
– „Halucinuje, kde nedostala data“ – halucinuje i na datech, které dostala. Proto není tak jednoduché jí např. nahrát Wikipedii jako absolutní pravdu.
– Přirovnávat ChatGPT k prvnímu letadlu je zvláštní. Aby se dnešní AI zbavila současných problémů úplně (tzn. více znalostí a schopností aniž by boptnala velikost) potřebujeme úplně novou technologii. Transformery stačit nebudou.
– Dnešní umělá inteligence je skvělá, a nemám problém s tím, když někdo to označení inteligence odargumentuje. Ale další vývoj nepůjde tak rychle jako doteď. Dokonce šéf OpenAI řekl, že se teď už nesoustředí na trénování dalšího většího modelu, ale perfekci transformerů. To ale rozhodně nepřinese takový výkonnostní benefit.
Máme rakety ale chceme něco, co zvládne cestování mezi hvězdnými systémy. Něco, co dnes ani nevíme, jak může fungovat. Teď jsme přistáli na měsíci, a s naší technologií zvládneme třeba i kolonizaci Marsu. Naše sluneční soustava je ale limit.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Takže jak by měly ty přijímačky vypadat? Individuální posuzování každého člověka? Vždyť CERMAT měří právě ty schopnosti, které jsou pro dokončení střední školy důležité – porozumění textu, pochopení vysvětleného výrazu apod.