Uhlí a jádro jsou nejdražší 1kWH jádro 3,4 kč/1kWh , uhlí 2,4 kč/1kWh, plyn zde je to dle cena plynu v roce 2020 to byla 1,3 kč/1kWh vítr na pevnině 0,9 kč/1kWh slunce 0,8 kč/1kWh. To jsou podklady z roku 2020 mezitím došlo ke zlevnění solárních panelů a ke zdražení plynu.
To jsou podklady nějakých zelených bláznů ne? My postavili FVE 200 kW na střeše za 4,5 mil a těch 0,8 Kč/kW jsme měli letos výkupní cenu a návratnost je nikdy. Tyhle peníze stačí tak na úrok z úvěru a poplatek za jistič. Takže to vaše číslo je hovadina….
Malá úvaha k článku:
Zajímavé je, že většina půdy je pronajatá. Tedy může se stát, že při rychlé změně strategie, což u jeho systému v byznysu není nic neobvyklého, prostě půdu vrátí a ať se majitel stará. Jelikož majitel obvykle nebude mít na to strojní, ani finanční prostředky, tak vznikne klasická situace. Dobře, tak nám to prodej, ale za cenu, kterou ti nabízíme, ne kterou si řekneš. Varianta dvě, sniž nájem a budeme hospodařit dál. Varianta tři, chceš hospodařit sám a nemáš prostředky? Pronajmeme ti je , včetně našich dalších prostor. Varianta čtyři, nejde ti to a jseš v krachu ? Vidíš, jak to neumíš, jdi do insolvence a my to potom, jako dobrodinci koupíme, abychom ukázali, že bez nás to prostě nejde. Varianta pět, tu vůbec nezkoušej, že bys ty vrácené pozemky chtěl prodat někomu jinému! 🤔😉
Trochu bujná fantazie, o pozemky bojují zemědělci po celé republice, takže pokud není pachtovné mimo mísu, zájemce se najde vždy….
Líbí se mi na tom dvě věci: První to, že se využívá teplo z výroby elektřiny na vytápění. Druhá věc je, že se na bioplyn používá i senáž, což je dobře kvůli omezování chovu hovězího dobytka (jinak by produkci našich luk neměl kdo sežrat).
Problémy: Chápu, že někdo si zvolí technologicky náročný, ale efektivní způsob vytápění. Ale proč chce, abychom jeho topení platili z daní?
Problém 2: Je už jednoznačně potvrzené, že bioplynky nejsou jenom pračky na naftu? (Ve smyslu nafta do traktoru + do výroby všech technologií, na pole kukuřici a co ty výsledné kWh? Dá to víc, než kdyby se ta nafta a elektřina spálily rovnou?
Dá to o hodně víc. Naše BPS 710 kW, kdyby jela na naftu, tak si vezme tak 120 až 130 litrů za hodinu, za rok krát 8500. A celý náš podnik spotřebuje 270 tis litrů nafty a produkce zemědělských komodit k tomu není úplně malá….
Tepelné čerpadlo má smysl ale nesmí se zdražovat elektrika.Hodně známejch,který si tuhle kravinu pořídili a maji jinej zdroj tohle odpojujou.Jeden muj kamarád říká,když jdu kolem té bedny,tak jí pohladím a říkám si milé čerpadlo,stálo jsi mně 350000,ale jsi k ničemu.
Ať si k tomu pořídí FVE s baterkama a uvidí ten koncert 😃👍
Jistě , ale ta pole jsou přecpaná chemií a vlastně , vypijem si to tak jako tak . PS : pole na kterém je dostatek " statkových hnojiv " zadrží cca 350l na 1kubický metr , u těch dnešních (polí) je to cca 45l .
To záleží hlavně na typu půdy. 300 dokáže spraš, ale u písčitých půdy je to 60….. A najděte si kolik je celkem kukuřice, kolik na siláž a kolik z toho pro skot, ať tu pořád neblekotáte nesmysle 😃😉
A co se nepodilime?
Zaplatim distribucni poplatek, kdyz odebiram a zaplatim distribucni poplatek, kdyz posilam do site. Takze zaplatim distribucni poplatek dvakrat a vy co nemate FVE tak jedenkrat. A to z toho pretoku zaplatim dane statu. Takze rovnou platim trikrat. Tak si to nechte. Zapaltim distibucni poplatek za pretok plus dan a vy za tu samou elektrinu zaplatite distribucni polatek za spotrebu. Tak a ted mi reknete jestli je to nefer nebo fer. Zaplatim tolik, ze se to temer nuluje. Nebo si myslite, ze 30-60 haleru za kWh je balik? Kdyz dostanu za 800kW, 303kc za mesic je to hodne? Asi ne, to vic dostane napr CEZ od Vas, kdyz Vam to prodava. Ted si vemte, ze je cena na trhu zaporna a Vam to stejne proda za plnou cenu a me zaplati 1haler za 1MWh.
To jste asi jedinej v republice, kdo platí distribuční poplatky za prodej elektřiny 😉
Nezlobte se mně, ale tento "vědec" , zde kritizuje, ale zároveň není sám schopný dát odpověď, proč se například pěstuje málo bílé řepky.
Já tu bílou jebku jednou měl, odrůda Witt. Výnos při stejné technologii o 40% nižší než klasický hybrid a blýskáček tam byl jako první. Další rok jsem osivo raději vyhodil, než bych vysel zbytek 😃
nemáte pravdu - podle rozpočtového určení daní náleží celá daň z nemovitosti obci.Pracuji v obecním zastupitelstvu takže to náhodou vím.Z naší obce nepracuje v družstvu ,které obhospodařuje převážně náš katastr ani jeden člověk.V zemědělství pracuje cca 3% práceschopného obyvatelstva ČR.Ale třeba z dotací z EU do této oblasti směřuje celých 40% unijního rozpočtu.
Ty peníze stát ubral jinde 😉
Super odpověď.Konečně jsem se od Vás dozvěděl co trápí zemědělce.Od doby co jezdili po cestách traktory na protesty (na to peníze byli) jsem nebyl schopen pochopit,co vlastně zemědělci chtějí.
Zatím mě to připadá takové desatero:
A teď jen jeden požadavek těch, co Vaše výrobky kupují:
Taky mám rád pohádky..
Když máte rád pohádky, podívejte se na ceny zemědělských komodit v roce 89 a dnes a to samé udělejte s cenami potravin v obchodě. Jistě si všimněte, že tu držkujete na špatnou skupinu. Navíc např u pečiva tvoří jeho cenu pšenice jen asi že 16% a paradoxně cenu u brambor v obchodech tvoří cena zemědělců ani ne z 50 %
Má pravdu že malí můžou prodávat a uživí je to ale ve velkém to není možné na druhou stranu malí nikdy nedokážou konkurovat cenou a dodávat řetězcům a dotace mají na západě také tak ať je zruší všude
Dotace jsou v jižní Americe, USA atd. Pokud otevřeme trhy, abychom mohli vyvážet auta, a zrušíme dotace v EU, stejně nás tu zavalí dotovaným jídlem z druhého konce světa….
Bez dotací by chleba stál 200,- pak by jste zase nadávali že je všechno drahé. Tak jak z toho ven co chytráci?
Ani náhodou, na chleba je třeba 800 g pšenice, dneska tedy asi 4 kuruny, v dobách nejvyšších cen 7 Kč. U nás jsou dotace asi 10% příjmů, takže žádná apokalypsa by se nekonala…. Ale musel by se nějak ochránit trh proti dotovanému zboží….
To najde, ale zdaleka to není taková sranda jak se zdá. Provozujeme masnou výrobu, tak to trochu znám. Lidí chodí moře, ale že tvoří 50% všech nákladů naše vlastní čerstvé maso, počítané za ceny na jatkách, to nás krapet zaskočilo. K tomu mzdy a odpisy, a ty výrobky prostě musí stát raketu…. Nicméně kdo rád kvalitu, přijde si na své….
500 hektarů je přece dost, průmer v EU je 130ha, takže má pravdu v tom, že stát nemá ty velké giganty podporovat, ti si pomůžou díky velikosti- ať se jedná o techniku, velkonákupy hnojiv a přípravků, vyjednávnání při prodej produkce. A to vaše "více než rok" jasně ukazuje, že vy pocházíte z těch velkých, kteří furt křičí, že mají málo...
130 ha je průměr ČR, EU 20, možná méně 😉
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Vzhledem k tomu, že jsem bývalý rozhodčí...tohle je ofsajd. Každý dotek míče je přihrávka...a všichni hráči soupeře byli daleko před brankovou čarou. Hráč, který následně centroval vybíral zpoza hřiště....
6 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Takže když de kope roh, míč při rozehrávce bude 20 cm od lajny a já jako zakončující hráč budu v bráně na lajně, tak se bude pískat ofsajd jo? To by bylo pěkně trapný…..