Proč by to nemyslel vážně ? Lidé kteří normálně pracuji mají 3 týdny dovolené a jinak pracuji a za mě dříve ve škole jsme také neměli tolik volná!! Jen o vánocích a 2 měsíce v létě ještě jsme poslední týden o letních prázdninách chodili do školy pomáhat rozdávat knížky a jiné pomůcky na lavice ! Žádné ředitelske volno a další tak neříkejte že jsou učitele tak strašně zatěžování!! Jen chtějí víc a víc za méně práce!!
Zaměstnanci s plným úvazkem mají ze zákona nárok na 20 dní dovolené (= 4 týdny), zaměstnavatelé mnohdy poskytují 25-30 dní + někdy sick days. Stačí se pozeptat v širší rodině a podívat do inzerátů s nabídkou práce. To jen pro pořádek.
Dobrý den, bylo by slušné nelhat a podávat pravdivé informace.
1)prázdniny byly 2 dny- ne týden
2)pokud chtěl mít učitel volno- musel mít ušetřenou dovolenou
3)na VOŠ a VŠ se řádně učí
4) v řadě škol sice nebyli žáci, ale učitelé ano- dělali inventarizace(oni kromě výuky spravují pomůcky pro výuku), měli různé vzdělávací akce, pracují na úpravách ŠVP v souvislosti s digitálními kompetencemi; pokud se dělají nějaké stavební úpravy ve škole, tak balí-uklízí-vybalují.
Je otázka, kolik učitelů mělo skutečně volno.
Lidi jako vy přímo nesnáším. To vás nenapadlo, že to třeba nedával fyzicky a ostatní mu prachsprostě utekli a nechali ho v nouzi? Tomu teda říkám tým. Nechat kolegu samotného v nouzi. S nima bych dělat nechtěla.
Možná by bylo dobré pořádně číst. Oni skončili v sedle a ON SÁM POKRAČOVAL na vrchol. Nebyla to jejich chyba. a uklidit po sobě v přírodě by mělo být normální.
Vy si opravdu myslíte, že zdanění podle věku zvýší porodnost? 🙃dnešní generace lidí, kteří nemají děti z fin. důvodů mají 1-2 auta,myčky, pro děti potřebují sedačky, nositka, chodítka, chůvičky...Jsem z generace rodičů- ještě nedůchodců. První auto ve 35 a ještě 14 let staré, zahraniční dovolené kdysi jedna za pár let, doma se šilo, zavařovalo, přešívalo, restaurace jen jako velký svátek...je třeba být skromnější a ne chtít mít ve 25 životní úroveň jako generace rodičů- oni už totiž 25 a více let pracují a šetří. Kdo si děti přeje, ten je má (pokud zdraví dovolí) a obvykle prarodiče, které by jste rád zdanil, svým dětem pomůžou.
Nechodíte po chodnících, kde svítí veřejné osvětlení, neznáte silničáře, nejezdíte po silnicích, nechodíte na náměstí, nevyužíváte snad jiné veřejné statky? Jedním ze znaků veřejného statku je nevylučitelnost ze spotřeby... tak na totiž je daň použita. A je logické, že nebudou vybírat "obecní daň" za tyto veřejné statky ode všech jmenovitě, ale od jednotlivých majitelů nemovitostí, protože za a) jsou bohatší a žijeme v solidární společnosti a hlavně za b)ony všechny ty obecní statky a služby zvyšují cenu Vaší nemovitosti. Takže z toho platíte daň.
¨Proč by se neměly vybírat daně na veřejné statky ode všech? Všichni je používají. A majitelé nemovitostí využívají veřejný prostor (náměstí, parky, hřiště) většinou méně, protože UDRŽUJÍ nějaký kus krajiny jinde (sečou, pečují o stromy, někdy o vodní plochy, uklízejí sníh, často uklízejí i pásy obecních pozemků na společné hranici...) + udržují nemovitosti = takže nemají tolik volna, aby zde trávili čas.
Stát či obec (příjemci té daně) vám zajišťují silnice, chodníky, školy a školky, sportoviště, parky... To vše zvyšuje hodnotu vaší nemovitosti a to vše je potřeba zaplatit.
Dobrý den, silnice, chodníky, školky, parky VYUŽÍVAJÍ i ti, kteří žádnou nemovitost nevlastní (nejen neplatí daň z nemovitostí, ale neplatí daně z materiálu a služeb, které s údržbou a zhodnocením nemovitosti souvisí, nepracují ve volném čase na údržbě nemovitosti; také někdy nepracují vůbec nebo berou sociální dávky
Nejprve úprava, aby mohl učit každý, kdo má VŠ s podmínkou doplnit do 3 let dps, protože je málo pedagogů. Pak snížení ph max o 5%, protože je mnoho úvazků. Nyní povinnost studentů pracovat zdarma, protože jednak potřebují praxi a jednak chybí učitelé. Tato rozhodnutí během funkce posledního ministra. Opravdu v tom máte na mšmt jasno?
Všude se píše, že české děti mají špatnou fyzickou kondici, málo pohybu po škole, problémy se zády a podobně. Když ale třeba dítě v 6 třídě má školu do 16:30, má kupříkladu ještě nějaký kroužek a také by se rádo šlo projít, zablbnout na hřiště, nebo teď v zimě sáňkovat, tak kde potom má vzít ještě čas na domácí úkoly. Já bych rozlišoval mezi dny, kdy dítě končí kupříkladu v 12:30 a kdy končí pozdě a ty dny bych nedával domácí úkoly. Celé školství u nás je podle mě nastavené špatně, protože kolik dětí chodí do školy rádo a těší se tam? A zúžit jim celý život jen na učení je podle mě úplný hřích proti dětské duši. A to jsem četl studii, že by děti měly alespoň dvě hodiny denně po škole běhat venku a hrát si. Pak se všichni diví, že i úroveň našich branných složek je nižší než byla před lety, že je tolik diabetesu mezi dětmi. Můj názor je ,že by ve škole mělo být zábavnou formou předáno co nejvíc a ve dny kdy mají dlouhou školu vůbec neměli být úkoly zadávány. Děti musejí mít prostor také na svůj volný čas podle svých představ, na hraní a také na nějaké aktivity s vlastní rodinou a nemohu chodit spát v 11:00 večer.
Asi žádné dítě nemá v 6. třídě výuku do 16,30. Jsem na střední a i tady žáci končí v 15,15.
Napadlo vás, že Jadran má někdo rád? Jezdím tam od 5-ti let, ne každou sezónu, ale po vyzkoušení jiných moří již jinam nechceme. Jezdíme daleko, na Pelješac nebo do Vela Luky. Není tam nic (atrakce), je tam čisté moře, hornatý terén, skalnaté pobřeží s malými plážemi, plno slunce, žádné medúzy, klid. Prosím všechny, pokud se vám tam nelíbí, jeďte jinam! Pokud jste arogantní a hulváti, taky jeďte jinam. Vždy se k nám chovali hezky, ale možná je to jen vzájemné.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Spousta skol pridala 2dny jako reditelske volno a tim skutecne jen zkomplikovala situaci rodicun,kteri si nekolik tydnu navic (vetsinou maji 4-5tydnu)vzit nemuzou.Muzeme pocitat-9 tydnu letni+2 tydny zimni+1 tyden jarni+neco pred Velikonocemi+nejaky ten den v kvetnu,kdyz reditele daji volno a prodlouzi 1.nebo 8.kveten+ty podzimni min 2 dny(az cely tyden )...3 mesice volna bezny zamestnanec (ne ucitel)skutecne nema.Uz ctu argumenty,ze delaji doma pripravu+skoleni atd,ale to neucitel casto take...A navic spoustu veci"hodi na rodice"at uz financne nebo casove.Jako skvely priklad jsou prijimaci zkousky na stredni skoly,kdy 90% skol na ne deti nepripravuje a rodice je musi ucit nebo spise jim zaplatit pripravu,na kterou je stejne musi aspon vozit...
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Také občas připravuji žáky ZŠ na přijímací zkoušky z matematiky (9.třída). A světe, div se! Nemusím jim vysvětlit žádné nové učivo, které by nebylo na ZŠ. Jen je nechat počítat - cvik dělá mistra.