Daň z blahobytu. Děti se rodily za válek i v chudobě. Calhounův experiment v praxi. Ti co se nechtějí množit, budou nahrazeni těmi, co se množí. To je příroda.
Za válek neměly ženy na vybranou, chlapi souložit chtěli a ze z toho bude další hladový krk, mnohdy neřešili. A nezlobte se, ale děti tehdy nestály tolik, co teď. Teď už se za péči nepovažuje dítě jen nakrmit, ošatit a vyhodit na celý den ven - díky bohu. Já mám děti dvě a měla bych i víc, kdybych mohla, jakože naneštěstí nemůžu, ale ze všech stran slyšet, jak jsem vlastně přítěž pro společnost, od prechytralych babek, jak jsme líné a nic dnes neděláme správně, z práce jsem musela odejít, hledat další znamená zas plno kecu, jak se budu věčně flákat, protože nemocné děti, jak budu obtěžovat svým nižším úvazkem, do toho finanční situace, situace ve světě… někdy se o svoje děti vlastně hrozně bojím, co je do budoucna čeká. Jako lidi i jako budoucí matky.
Nejvíce? - pry ano. Ale je to v podstatě jen polovina. Jako u nás, jako i jinde. Je zajímavé pročítat příspěvky třeba podobné vašemu, kdy tahle těsná nadpolovina je jednoznačně většinou a jedním šmahem nerespektující tu těsnou nadpolovinu třeba u nás, kde tím pádem skončila demokracie...
V textu je 80 %. To je docela veliká polovina.
Jídlo je materiál, jako každý jiný. Zbytky nejsou toxické, ani jinak závadné. Je celkem divná úvaha, že když budeme jídlem šetřit, že - budeme šetřit planetu? Nebo že bude víc jídla pro "potřebné"? Ani jedno. Když se bude jídlem šetřit, že nebude tolik zbytků, tak budou nižší objednávky a produkce potravin se prostě sníží.
No ano, a tím se šetří planeta.
No nevím jak vy ale mít větší dítě na které prostě už sedačka není, tak ho má člověk asi nechat chodit pěšky? Nebo vy víte jak ho nacpat do sedačky kam se prostě nevleze. Hezky se to píše ale špatně řeší.
Do šesti sedmi let může jezdit proti směru. A potom místo podsedáku v kvalitní posměrné bytelné sedačce až do puberty.
Z toho co se všude děje a můžeme se dočíst... mi vyplývá jediné.... chlapi způsobují na světě obrovská traumata a veškeré zlo co tu máme. A to jen díky jejich zvrácenému chtíči. Evidentně po*no a možnost tam se vym*sturbovat do aleluja, vůbec nevede ke klidnějšímu klimatu na planetě. Spíš naopak.
Nojo, stačí se podívat, kdo vyvolává války, kdo víc vraždí, kdo znásilňuje, kdo způsobuje víc dopravních nehod, kdo drancuje planetu, kdo páchá genocidy a jiná zvěrstva kvůli vlastnímu egu a s naprostou neúctou k životu. A v posledním století - považte! Ženy se do toho světa nějak konečně prosadily. Au. Jak jako jít na mateřskou, to je komplikace v pracovním procesu, který s tím nepočítá. Jak jako žena na vedoucí pozici, jaktěživo to byli chlapi. Jak jako domácí násilí a znásilnění, vždycky musely držet zobák, ne?
Uf, díky bohu za mého úžasného muže. A jiné slušné.
Tátové o syny, synové o táty, matky o syna, sestry o bratry, ženy o muže a takto lze ve výčtu ztrát kombinovat takřka do nekonečna. A bude to pokračovat, dokud bude válka. Nemusela být, kdyby nebyl zájem, a když už začala, bylo ji možno zastavit jednáním. Nebyl zájem. A tak konflikt eskaluje. Každou raketou, každým granátem, každým dronem. Ještě jich bude moc bezhlavých, než to skončí.
Ano, ze strany Putina nebyl absolutní zájem ani o jednání, ani o to stáhnout se z cizího území a ukončit konflikt, který sám začal. Takže bohužel válka pokračuje dál.
Škoda mladých životů na jedné i druhé straně. Kdo má zájem na tomto hnusném zabíjení? Proč se už dávno nejedná o příměří a komu toto vyhovuje? Každý si může odpovědět sám, stačí se jen trochu zamyslet.
Proč už se dávno nejedná o příměří? Protože Putin nechce. Komu toto vyhovuje? Putinovi. Ještě máte nějaké otázky?
Možná by neškodilo podívat se trochu do historie, třeba červenec 1983 - 13 tropických dnů, rok 1994 - 15 tropických dnů. Rok 1947 29. července Teplice rekord +38,6 st.. Poděbrady 30.7. 1994 +37,8 st.
Ale NEJDE o to, že někdy v nějakém roce byla naměřená nějaká teplota. Jde o to, že vy mluvíte o náhodném roce, kdy v nejteplejším měsíci v roce byly tropické dny, a používáte to jako argument. Ale potom následoval třeba studený srpen a dalších pět let tropických dní bylo jen pět a méně. Teď máme stav, kdy v zimě skoro nemrzne, v dubnu teploty stoupají ke třicítkám, tropické dny jsou i v červnu a v srpnu, je jich v červenci mnoho každý nebo téměř každý rok, pokud není tropický den, je i tak horko, ne třeba 20 nebo dokonce 16 °C (jako v oněch 80. a 90. letech). Nemůžete argumentovat tím, že před 50 lety bylo jeden den v červenci horko nebo že byl jednou za deset let teplejší rok. Jde přece o průměrnou teplotu v jednotlivých měsících jednotlivých let, o to, že tropických dní přibývá a jsou zde každoročně atd.
No jo, on u soudu pak skoro každý brečí, jak hrozně "nechtěl" a jak je mu/jí to "líto". Ale nutil je někdo překračovat rychlost/pít za volantem/vjíždět do zákazu (viz přejeté dítě na odrážedle v Brně) atd.? Od toho jsou pravidla. A spousta lidí je všude - nejen na silnici - všelijak překračuje a překrucuje. A když se pak něco stane, to je údivu.
V létě 92, 94 a 98 byli teploty nad 35. dle dat z Klementina takže ne jednou ale několikrát.
Melete tady o čtyřicítkách. Znovu opakuji. Ano, v roce 92 na některých místech jednou nebo dvakrát skočila teplota přes 35 °C. Na jeden den. Potom další rok ne. A další rok se to stalo jednou. JENŽE ZBYTEK TOHO LÉTA UŽ BYLY TEPLOTY MNOHEM NIŽŠÍ!! Kdy naposledy jste v červenci zažil max. denní teplotu třeba 20 nebo 16 °C??
Teď je to každý rok a x dní v létě.
Právě jsem to sem posílal. v letech 92 -94 a 98 bylo v létě nad 35 stupňů to bylo moje dětsví. 2012 bylo uplně největší vedro co pamatuju přes 40. a od té doby to nepřesáhlo. takže ano. vlastně celý život pamatuju že tyhle vedra v létě byli. To ukazují jak čísla, tak má paměť. Co tam máte dál?
Ano, některá léta teplota sahala přes 30 °C. Některá. A jen pár dní. Teď je to každé léto a těch dní přibývá a přibývá. Já si zase pamatuju, že jsme každou zimu chodili bruslit za barák. Třeba 14 dní v kuse každý den byl led na bruslení. Moje děti už ani bruslení nezažijou, už hodně let u nás děti na rybníce prostě nebruslí, protože není na čem. Moje zkušenost je irelevantní, ale vy jste sežral moudrost světa?
13
Sledujících
0
Sleduje
13
Sledujících
0
Sleduje
Stará finta žít na hromádce. Jeden z rodičů má trvalé bydliště u svých rodičů. Je vyšší přídavek na dítě a kdoví co ještě. Obce kde papírově nebydlí přicházejí o peníze.
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Pane Bože, my s mužem taky nejsme sezdáni, máme dvě malé děti a není to žádný kalkul, prostě jsme se zatím jen nevzali, souhrou různých okolností.