Stávající důchody se stále zvyšují a dnešním pracujícím se zase zvyšuje jen věk odchodu. Ono se jinak dělá se slíbeným důchodem ve věku 58 let, jinak se slíbeným ve věku 70 a více. Divím se že ještě někdo v Česku dělá a že nejdou jinam. V dnešní době bych šla studovat nějakou germanistiku a šla bych dělat do Německa a dále.
Lepší si informací sám najít, než se někoho ptát, pak to dopadne takto, někdo o tom napíše článek, ve škole by se smáli jak hloupí. Bohužel je dnešní doba taková, ani zeptat se nemůžete, budete za hloupého. Prostě si jen spletla čísla, příště bude více přemýšlet než aby se spletla. Ve škole jsme měli moc chytrého spolužáka, rodiče ho velmi chválili, paní učitelka se zeptala, když budeš mít 6 kusů a 5 kusů, kolik budeš mít? Nevím. Chytrý šesták, moc chytrý, těch početních problémů měl více. A taky jiná zkušenost, psali jsme test a já jsem dostala 1// , a spolužačka dostala 4!, ale ona šla narozdíl ode mě na gympl.
Mě vadí, že na samoobslužné nezaplatím stravenkami, nebere to hotovost, nepamatuji si všechny druhy pečiva a pak je tam hledat, obsluha mi musí schválit alkohol, takže tam několikrát několik minut čekám až to schválí, pak neočekávané zboží, za které mě to křivě obviní, a riziko chyby a následky z toho, třeba zadání špatného rohlíku je krádež, i když to člověk neudělá schválně, navíc člověk chodí do různých obchodů a v každém je ta pokladna jiná. Pak třeba protivná prodavačka když mě seřvala za to, že jsem na samoobslužné načetla zboží a pak jsem šla na normální pokladnu protože jsem chtěla platit hotově.
Takže, brát stravenky, brát hotovost, zjednodušit schválení alkoholu, u pečiva by měla být možnost si vzít lístek s čárovým kódem na pečivo a ten lístek pak nechat na pokladně, u ovoce to samý. Pak poučit prodavačky aby nebyly protivné na ”zákazníky-brigadniky „ .
Článek je soupis lží, paní celý život pracovala, pak byla několik let na pracáku, tak asi nepracovala, pak její výše důchodu a výše plateb tak jí něco musí zbýt. Pak syn nechtěl do školky tak byla doma, jak nechtěl? Furt málo, jiní důchodci mají na starosti barák a zahradu, to to mají ještě horší a těžší, nejezdí jim k baráku třeba hromadná doprava po pěti minutách dotovaná odevšech. Babička jí taky vepřové a všechny druhy masa, ale to dostane od rodiny, nevím jak by vyšla kdyby to musela kupovat, nechápu jak ti co mají nejvíce brečí že mají málo. Paní měla celý život na to, aby vymyslela nějaký plány na důchod, třeba si mohla pořídit statek, vychovat děti aby chovali krávy a pak by měla hovězího na celý život, pak by měla i tunu rajčat, paprik a všeho. Ale bohužel, nejde mít vše. Když nemá vzdělání tak se nevyplatí bydlet ve městě.
Zajímavé, řidič nesmí ani omezit chodce, a pak mezi chodci jezdí něco co nemá povinnost brzdit když mu tam chodec vejde, dokonce má právo se rozjet i když je chodec před tím, podchody nejsou všude, třeba v Brně jen na jedné zastávce. Tahle přednost šalin a autobusů je k ničemu. Když to chce jezdit po městě tak by měli být ohleduplnější. Bylo by třeba v pořádku aby vám tramvaj zabila babičku, která spadla bohužel na koleje, když vám jede zrovna umýt okna a nádobí? Nebo děcko zakopne a kvůli tomu ho zajede šalina? Nebo se může vysypat nákup nebo něco, nebo se může rozbít kočár s děckem a něco spadne do kolejí a šalina to ohleduplně rozjede. Známého babička kdysi spadla, naštěstí na chodník tak ji šalina nerozjela, rozbitý kočár s děckem jsem taky viděla, vysypaný nákup taky, není to nic co se nemůže stát, ale jak je i toho šalina tak je konec. Tohle se platí z daní, platí to i co to nevyužívají.
A kdyby místo autobusu bylo auto tak zase budete nadávat na řidiče auta, jenže to byl autobusák tak ten za to nemůže. To jsou názory, to je nablito. Vozidlo se rozjíždí i přes to, že před ním někdo je. Měl třeba zatroubit, to by chodce vyléčilo. Chodec tam sice neměl co dělat, ale kdyby to byl důchodce co spadl tak by taky nebylo správné ho přejet.
Jenže důchodci neberou jen důchod, ve městě ještě berou příspěvek na bydlení a mají dopravu zdarma, i když mají vše v docházkové vzdálenosti. Někdo by pak argumentoval tím, že ve městě musí zaplatit úklid chodby v paneláku, ale na vesnici si musí chodbu uklidit sám, a ještě k tomu posekat trávu, nakrmit králíky a slepice, a shrabat listí, na to jim nikdo příspěvek nedá. Na vesnici si skoro nikdo nestěžuje, ale ti co mají vše, mají furt málo.
Chcete furt platit kartou, ideálně zrušit hotovost a takto to pak dopadá. Já bych vám žádný peníze nedala, hotovostí jsem zaplatila skoro vždy když jsem si vzpomněla, kromě pokladen které byly uzpůsobeny moderním lidem, kartou to párkrát nešlo, kdysi mi selhala karta v mobilu, pak nejel terminál, pak ho zaměstnanec stratil, pak byl vybitý, pak nejela elektřina.
Moje babička mě hlídala, i prababička a ona mi vyprávěla, jak hlídala svoje vnuky. Díky tomu se k babičce chovám slušně a občas jí pomůžu. Dnešní duchny chtějí jen brát, v dětství u babičky, pak svoje děcka hodit babičce, a když je řada na nich aby se podíleli tak nemají čas, musí si nechat udělat nový kozy a jet na dovolenou a aby je ještě děcka vezly na letiště. Ale aby se k nim někdo choval slušně to chtějí, furt úcta a pokora, ale oni nejsou schopní nic. Jak má mít člověk úctu k nejakýmu cizímu důchodci? A proč bych měla mít vůbec k někomu úctu? Tu nemám ani k vlastní babičce.
Mě nedávno ze samoobslužných vyhnali, protože mi nešlo naskenovat zboží. Normální pokladny měli otevřené 2 a pak 3, tak jsem čekala jak kráva. Kdybych nekupovala nic důležitého, tak jim to tam nechám. Měli by si rozmyslet co chtějí, buďto nechtějí dělat na pokladně, tak mají mít funkční kódy na zboží, a nebo otevřít více normálních pokladen.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tohle není jediný problém u pokladny, někteří mají v odkládací části nákup který prošel pokladnou, pak si nákup uklízí a pak teprve chtějí platit a je jedno jak. Lepší by bylo zaplatit hned jak prodavačka řekne cenu, a pak si začít balit nákup, mezitím může vzít prodavačka dalšího. A to že si neumíte spočítat hotovost a musíte platit hodinkami není nic k chlubení, taky dělám s penězi, a jen jednou se mi stalo že jsem si špatně spočítala, ale vždycky to počítám 2x a napodruhé jsem to spočítala správně takže jsem i správně vrátila. Myslím že s penězi se člověk seznámí v první třídě a počty do tisíce se zvládají na prvním stupni ZŠ.
1 odpověď