Ano a to je ten problém, který bude mít družka nebo druh po smrti toho druhého. Takže já bych holkám poradila, žádné "Na lásku nepotřebujeme papír". Na lásku možná ne, ale život je život. Stát se může cokoliv a když se s vámi tchyně, která vám po celou dobu nemohla přijít na jméno, začne hádat o majetek po synkovi, je to na blázinec.
Ano, na lásku papír nepotřebujete , na majetek však ano. To se tak taky klidně může stát, že se u dědického řízení sejde manželka i družka 🙂 Stačí aby zemřelý nebyl rozveden, neměl děti, nebyla právně platná závěť a nežil s papírovou manželkou, ale ve společné domácnosti s družkou 🙂
1. Muži pracují více přesčasy.
Našlo by se toho mnohem víc. Existují logické důvody, proč muži mají více peněz, když se ty peníze nesmyslně všechny sečtou a porovnávají se ženami.
Je zázrak, že to není více než 17,9 %. Jen blázen se tomu může divit.
Četl jste někdy knihu V pasti pohlaví ? Tam najdete odpověď, proč tomu tak je. Vřele doporučuji.
Pokud by dům nebyl v SJM, ale jen jeho, žádný soud by nebyl a ani tento článek by neexistoval, jak už jsem napsala. Celá pointa článku je, že dům je v SJM, ale prostředky na jeho pořízení poskytl muž.
S tímto s Vámi právě vůbec nesouhlasím..... Ale nebudu se dohadovat. Třeba přijde pokračování a v něm celé rozuzlení případu 🙂
mějte krásné dny a pozor na "majetek" 🙂
Takže bez půl domu žádné dítě? Ženy jsou jen inkubátory, děti nechtějí? Ano, jsou ženy, jako Vy, udělají inkubátor a za čas se rozvedou. Úspěšný manžel pak obě děti a exmanželku dorakvičně živí a ještě jim přenechá majetek. Takový je přece Váš plán, stejně jako mnoha Vám podobným.
No, ono takových frajerů, co si pořídí manželku jen jako inkubátor(nebo ještě lépe jenom přítelkyni), bez nároku na jakýkoliv majetek , a po čase ji vymění za mladší model, neb starý již není plně funkční, a poslal by ji nejraději pod most a ještě ji obral i o děti, je také mnoho. Takže ano, pakliže bych měla někomu porodit děti, tak jedině s krytou zadnicí majetkem. A myslete si co chcete. Ono těch žen, které končí v azylových domech, protože rodí děti z lásky, je více než dost.
Ano, ptáte se správně. Protože jde o zhodnocení těch 171 tisíc, které byly jeho, což asi prokázal. Dům je v SJM, ale jemu jde o vypořádání, protože do pořízení poskytl své prostředky, které se zhodnotily. Podle mě to ale nebude tak jednoduché, protože nejde jen o to, kdo dal na počátku na ten dům peníze, ale jak se v průběhu manželství o dům starali, jak ho zhodnocovali, kolik přispívali, co všechno platili... a to už šlo ze společného, takže i dům se už zhodnocoval za dobu manželství. Já bych to uzavřela asi takto, asi nikdo nepředpokládal, že se bude rozvádět, tak se to neřešilo, kdo na něj dal svoje peníze. Bude ale těžké posoudit, kolik by měl muž dostat. Zřejmě mu stojí za to se soudit, protože polovina hodnoty domu a k tomu 171 tisíc mu nestačilo.
já si právě myslím, že dům v SJM není, jinak by to nebylo takto složité. Majetek je vždycky složitý, nikdy není jednoduchý. Mnoho lidí ho vůbec neřeší a pak se hrozně diví.(Ač se jedná o manželství nebo i o dědictví..) Mnoho lidí ani netuší, co je SJM.... tohle je téměř vždycky peklo 🙂 Proto už mám, a vždy budu mít, majetek pouze svůj.
Cituji z červeného textu: ,,V roce 1990 koupil za své peníze muž rodinný dům za 171 tisíc korun.,, - to neznamená, že byl psán na něj, pouze to byly jeho peníze.
,,Když se v roce 2017 rozváděl, od soudů se dozvěděl, že při vypořádání společného jmění manželů dostane z DOMU,, - z toho jasně vyplývá, že dům byl v SJM, ,, jehož hodnota vyrostla na takřka 10 milionů, právě těch 171 tisíc a zbytek se rozdělí mezi něj a manželku rovným dílem. Zasáhl až Ústavní soud.,,
Vy uvádíte další situace, které nejsou uvedeny v článku. Když se nad tím zamyslíte, tak je jasné, že soud by vůbec nebyl a žádný článek by nevznikl.
a proč by jinak zasahoval Ústavní soud tedy ? a smetl rozhodnutí soudů nižšího stupně ze stolu ?
Jasně to vyplývá z toho červeného textu pod nápisem článku. Dům byl v SJM, ale nebyl koupen z prostředků v SJM. Stejně jako já to pochopilo mnoho diskutujících. A podle mě teda, pokud by nebyla nemovitost v SJM, zůstala by tomu, komu patřila.
Právě že je napsáno, že muž koupil za své peníze dům. Z toho mi plyne, že byl psán jen na něj a chápu, že v průběhu dalších x let bylo do domu pak investováno z prostředků SJM. A ani to, že dům není v SJM neznamená, že zůstane tomu, komu patří. Koupíte za pár šušní ruinu( kterou již před manželstvím vlastníte), do které potom již v průběhu manželství a z prostředků v SJM nasypete mnohem víc peněz, než byla pořizovací hodnota nemovitosti, a po 30ti letech se jdete rozvádět. Nebo to mohou být i prostředky manželky, které získala z dědictví a tím pádem do SJM nepatří. Nedávno se takto rozváděla moje kamarádka, která měla s manželem ještě navíc tři děti. Dům byl psaný jen na něj, ale za doby trvání manželství jej dali komplet dohromady. Tahanice o dům- psycho. Naštěstí to dopadlo tak, že muž jí polovinu daroval a druhou polovinu od něj koupila přes kupní smlouvu( aby ho mohla vyplatit z půlky domu). Ale měla štěstí na právničku a ta se dohodla s právníkem protistrany na tomto postupu. Pokud by byl dům v SJM, tak by to bylo jednodušší.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Mam jedno dite a i kdyz jsem byla pozadana o ruku, neni pry na svatbu cas. Pritel chce druhe dite, ale abych znovu absolvovala tehotenstvi a porod, nevyspani, nepretrzita pohotovost, dlouhodobe kojeni, kdy Vam mleko neustale nekontrolovatelne vyteka z prsou, a za to mela prijem v porovnani s tim, kolik by mi dali ve firmě, kde jsem pracovala, jen 15%, tak to me moc nelaka. Pritel pomuze maximalne jen tak, že diteti dá do ruky tablet, jinak si vydělává penize pro sebe (konci na jeho účtě), i když říká, že vydelava pro rodinu. Kdybychom se rozešli, půjdu s prázdnou. A nesezdanych páru třeba s jedním ditetem je tu spoustu.
2 odpovědi
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Jste blázen, že jste šla už i do prvního dítěte. Za Vašich podmínek bych "přítele" poslala tak akorát do patřičných míst, a ne mu rodila děti.