Lidi mají tendenci se učit jen to, co skutečně v určitou dobu potřebují. Ať už inženýři, manažeři nebo řemeslníci. Nebudou se učit nějakou přehršli informací,o které ví, že z ní nebudou mít žádný užitek. Mají nějaký základ, ale zbytek se učí jen opatrně a uvážlivě. Je to energetický neefektivní pro mozek i celý organismus. A můžou vznikat i somatické potíže zejména migréna atp.
Aha. Tak někomu se to hodí, že se vždy části populace nebude chtít učit matematika, někomu čeština nebo cizí jazyk, na dějiny se taky vykašleme, protože si je stejně upravujeme😆 a další předměty jsou taky k ničemu. Ano i řemeslník musí leccos umět z matiky, fyziky, chemie.....podle svého zaměření a musí se to naučit včas i ten inženýr, architekt..... jinak když se bude učit chybami a až se mu to bude hodit, tak potěš koště🤭
Opravdu věříte politikovi, který dá svoji košatou firmu a média do svěřenských fondů a hlídají mu to jeho lidi a on stále je beneficient, tzn., že zisky z firmy jsou jeho a tudíž má zájem, aby jeho firma prosperovala?Politik NESMÍ sedět na dvou židlích. Z jedné strany mít politickou moc, aby si z titulu své vládní moci mohl nahrávat svým firmám na úkor jiných podnikatelů a zároveň si nakoupit nejvlivnější média, aby ho nemohla hlídat a z této politické moci týt ve svůj prospěch? Vám nevadí, že vás politik může takto podvádět? Mně ano, velmi.
Politik nemá sedět na dvou židlích - tak to tedy ale sedí naprosto všichni v různých představenstvech, dokonce stíhají přednášet na VŠ, ordinovat ve svých ordinacích......Nechápu jak třeba v Senátu může sedět někdo kdo vlastní sázkovou kancelář a podobně. Ačkoliv máme mít školy apolitické chodí i do MŠ politici? Když už, tak stejným metrem pro všechny.
Proč musí učitel u tabule pořád blábolit o něčem, co dnes v sekundě vyjede každý průměrný chatbot? Všechno je to otázka informací, technologií a financí. Dřív měli informace k dispozici zejména učitelé, dnes je může mít každý žák a student ve stejném rozsahu a kvalitě ve svém mobilu nebo tabletu. Pomocí hypertextových odkazů ve Wikipedii nebo Kiwixu lze nastudovat jakékoli téma i s kontextem a souvislostmi. Možný je i výklad a správná interpretace obsahu, pokud není zřejmý jeho přesný význam. Buď se dá doptat dobrého chatbota, nastudovat online zdroje z referencí nebo zadat pokročilý dotaz do vyhledávače. Možností je mnoho. Takto si lze osvojit téměř každý tematický celek, zvláště pokud jde o popisné vědy. Jak je z textu výše zřejmé, až 80 procent školních procesů lze už dnes efektivně nahradit používáním moderních elektronických prostředků a jejich aplikací. Digitální obsah má mnohé výhody. Pomocí hypertextu lze obsahem brouzdat kontextuálně, najít potřebné souvislosti a vysvětlit obsahové nejasnosti. To bývá častý problém při frontálním výkladu, a proto se žáci často tak málo naučí a i to málo rychle zapomenou. Pokud má žák k dispozici psaný obsah výkladu, tak má větší šanci na osvojení látky než při pouhém pasivním poslechu téhož obsahu. Důkazem je, že básně se učíme z knih nikoli poslechem. Žáci a studenti na školách mají stres a deprese hlavně kvůli špatně nastavenému systému vzdělávání na školách. Systém nauč se a zapomeň je velmi demotivující a frustrující. A tak je tomu často až 20 let. Je to velmi tristní až žalostná situace. A nikdo to nechce vidět, natož řešit.😪
Kdyby to bylo tak moc jednoduché, tak máte pravdu - ale proč tedy děti a studenti, kteří mají ke všemu tak jednoduchý přístup, nic neumí? Brouzdat můžou kde chtějí, ve škole je vedou k tomu jak si informace dohledat a přesto všechno nic neumí valná většina. Žáci a studenti mají deprese proto, že na domácí přípravu kašlou, ve škole neposlouchají a visí na sociálních sítích. Kdo chce, má možnosti a učitel ho může už jen "vést" a kdo nechce, tak si stěžuje na systém.
Semknout se a tvrdě se ohradit/zakročit proti jakýmkoliv takovýmto projevům, na což je potřebu mít odvahu i jako jednotlivec
Samozřejmě - když jedete do muslimských zemí předpokládá se, že budete dodržovat jejich zvyklosit - jako třeba někde nesmí žena do mešit vůbec, někde pustí se zahalenou hlavou, rameny a nohami. Nebudou si zvykat na naše zvyklosti, přinesou si s sebou ty svoje a budou je tlačit aby se stali normalitou v naší společnosti.
Ty národy mají stejné předky i geneticky. Jediný problém je jejich náboženství. Doufám že jednou si lidstvo uvědomí že víra v něco může být v pořádku ale organizování formou manipulativních církvi je vždy zlo a je jedno jestli je to islám nebo křesťanství. Globální zrušení všech organizovaných církví by přineslo mnoho dobra.
Tak v tomhle s vámi souhlasím. Náboženství bylo vždy zdrojem rozbrojů - ona zabedněná víra v cokoliv je problém.
Pokud máte na mysli vlajku státu Palestina, který uznává většina světa a byla oficiálně používána např. na OH, jste dost vedle a je mi vás svým způsobem líto. Myslím, že kdyby někdo roztáhl vlajku Izraele, jistě byste ho pochválil.
Souhlasím, vlajka i území je mezinárodně uznané jako Palestina - proč ale Palestinci sami státní zřízení odmítli - Izrael vzkvéta, lidi pracují, vzdělávají se, Palestina chátrá navzdory přitečených peněz z různých zemí. Takže jo, je mi líto civilů, kteří jejich systém nepodporují. Ale zatím jsem neviděla, že by Izraelci šťastně poskakovali, že se podařilo někoho zabít, ale na druhé straně je jásot naprosto jasný. Takže ne - do škol u nás politika nepatří, ať si jdou vyřvávat na ulice.
OSVČ má náhradu od státu až 15 den nemoci němé zaměstnavatele který mu nemocenskou hradí. Nejak se v tom špatně orientujete. Jen papouskujete že OSVČ málo platí a asi nevíte co.
Ne - vím, že syn si jako OSVČ nemocenskou nepřiplácí a také nečerpá. Když je nemocný, pracuje na tom, co může dělat z domova. Dovolenou si udělá kdy potřebuje, protože hodně věcí z domova udělat může a nebo taky nemusí. Přizpůsobí si den k programu malé dcery a vše funguje jak má. Jako OSVČ si zase můžete dát do nákladů dost věcí, které ale jako zaměstnanec nemůže - typicky cesty autem, telefon a další. A ne, nebudu to studovat, stačí mi vidět moje okolí.
Placení nevím čeho myslíte, ale tady je řeč o odvodech jestli nechápete. Tedy " hodit se marod" to je předmětem diskuze.
Četla jste svůj komentář? Kritizujete, že se lidé hodí marod kolem Vánoc a nějakých svátků - to že si člověk vezme jeden den PN před nebo po víkendu neznamená, že se hodil marod schválně. Třeba jen nechce komplikovat provoz a za tři, čtyři dny se vyleží a je mu lépe. OSVČ si když si bude doplácet PN, tak jí taky dostane - proč by ne.To že to lidi nedělají, protože je to drahé....no jo no, je. Krátkou PN platí zaměstnavatel a jestliže mu zaměstnanec "lehne" vždy kolem Vánoc nebo státních svátků, má určitě možnost si to pohlídat a zkontrolovat.
Ne, to máte naprostou pravdu. To neocení naprosto nikdo. A taky to nebylo rozhodnutí nikoho jiného, než vaše, takže proč by měl? A jak by to měl ocenit podle vás? Je něco, co vám to zdraví vrátí? Byť i by s obrovským pugétem a bonboniérou přišel, stejně máte zdraví tam, kde ho máte. Myslíte, že jsem jako podnikatel platil své zaměstnance za to, že to byli nesmírně obětaví a kvalifikovaní lidé? Ano, to jsem ale oceňoval ve výplatě, kterou jsem jim dával. Ale ty peníze na ten plat museli nejdřív tou prací vydělat. Jistě, večer jsme šli do hospody a seděli třeba u vína a slušné muziky. Ale to nic neměnilo na tom, že placeni byli za to, že odváděli solidní práci v množství a kvalitě takové, aby po realizaci a zaplacení ostatních nákladů zbylo na jejich slušný plat. A taky na můj. Na rozdíl od nich, jejichž práce byla limitována zákoníkem práce a nároky na dovolenou a nemocenskou, já byl v té práci i 18 hodin denně a marodit jsem si prostě nemohl dovolit. A dovolenou - jistě , ale kdo kmi ji proplatil? Ocenil to někdy někdo? řekl mi někdy někdo z těch lidí - parádní firma, tady se nám dobře pracuje? Šéfe, já tady zůstanu odpoledne zadara s tebou a pomůžu ti? Věřte tomu, že ocenění čehokoli je v dnešním světě velice řídká záležitost a je třeba si jí strašně moc vážit, ale nečekat na něj a nespoléhat na něj. Jak myslíte, že ocenili moji zaměstnanci můj zdravotní kolaps? Přiměřeně a jako správní zaměstnanci. Vybrali si výplaty a odešli. A já jim všem poděkoval a rozloučil se s nimi...
No a o tom přeci píšu. Nikde se nedočkáte. Jedna nepřítomnost, jedna chyba a vše dobré je zapomenuto. Ale můžu vás ujistit, že ve chvíli, kdy je ten zaměstnanec opravdu spokojený, nebude mít problém se v té práci zdržet a pomoci, protože ale ví, že když pak zůstane v práci aby to nekomplikoval, někdo to ocení - a věřte, že tohle není o penězích u většiny lidí. Protože když se podíváte na statistiky, výše platu není na prvním místě, je tam firemní kultura.
O možnosti propuštění
bez souhlasu zaměstnance tam nic není.
Zaměstnavatel vás propustí z důvodu, že jste pozbyl schopnosti dále vykonávat svou práci, která vám plyne ze smlouvy - dostanete odstupné. To vás opravdu propustí, protože lékař, který firmě poskytuje pracovně lékařské služby, vás uznal neschopného práce na této pozici.
Jojo. Co je psáno to je dáno. Co by jste si vyjednala to by jste měla. Nikdo vás nenutí být zaměstnancem. Můžete vydělávat sama na sebe nebo i někoho zaměstnat.
Tak byly tu doby, kdy se zákon o zaměstnance nezajímal a růžové to neměli. Takže za mě je dobře, že ho máme. Slušný zaměstnavatel s ním problém nemá a na spoustě věcí se se zaměnstnancem rozumně domluví.
Jako těch nesmyslů v zákoně je celá řada. Ze zaměstnavatelů se dělá démon a vykořisťovatel. A přitom každý do práce chodí dobrovolně. Nikdo nikoho nenutí, do vztahu mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem by měl mluvit zaměstnanec a zaměstnavatel a nikdo jiný.
No to by to dopadlo. Lidi by byli bez dovolených, den ze dne na dlažbě o nějakých podmínkách a délce pracovní doby nemluvě. Jako všichni víme, že zaměstnavatel může zaplatit jen tolik lidí, kolik uživí, ale jsme v Česku prosím, tady se normálně zákony obcházejí a umíme si to obhájit. Ještě že ten Zákoník práce existuje, jinak by zaměstnanci byly sedřeni z kůže.
A já pracuji na osobním oddělení velké firmy a vidím, jak lidé zneužívají PN a jak snadno se k nim dostávají. Mnohdy volají k doktorovi až v to pondělí, že jim bylo vlastně špatně už v pátek... a dostanou PN... takže asi tak. Platí zaměstnavatel. Doktorům je to šumák. Ordinují potelefonu.
No já taky nemám problém dostat neschopenku po telefonu - jen se vždycky diví, že jí chci....ono záleží i na tom lékaři - chceš neschopenku zpětně? Přijď se nechat prohlédnout. Ale automaticky tvrdit, že všichni toho zneužívají není v pořádku. Jestli jste na osobním oddělení, máte možnost u takových lidí si vyžádat kontrolu zaměstnavatelem? Protože jestli někdo v pondělí chce neschopenku od pátku, tak určitě není v práci...Já jsem jednou za svou kariéru nadřízené žádala firmu aby mi zkontrolovala pracovnici - jaké to byly průtahy, to jsem žasla. Takže horší je že se nechce než když to nejde.
1
Sledujících
1
Sleduje
1
Sledujících
1
Sleduje
Když by byli politici, co se výplaty týká, chudáci, kdo myslíte, že by tak hnusnou práci dělal? Myslíte, že je super, být vystavený permanentním hejtům a výhrůžkám? Až budou mít uznání a vážnost, tak to možná někdo bude chtít dělat za symbolickou odměnu.
12 odpovědí
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Prosím, když už argumentují tím, že jim se přidává málo, podívejte se, jak stát umí pracovat - doporučuji mzdové tabulky státních zaměstnanců, konkrétně třeba těch uklízeček nebo kuchařek ve školství, a podívejte se na částky nástupních platů podle třídy a let praxe - řeknu vám co zjistíte - ani stát není schopen dodržet vlastní nařízení o minimální mzdě............takže za mě, až budou dělat svojí práci pořádně, ve prospěch občanů, co je volili, tak je nebude nikdo hejtovat a urážet (nebo minimálně velká část odpadne). A pro případ, že vás napadne argumentovat odpovědností a důležitostí té které práce, tak dopředu upozorňuji, že kdyby přestali ti nízkopříjmoví lidé svojí práci dělat, umřeme v bordelu, smradu, hlady, protože nebude nikdo, kdy by tu práci dělal.