Obecně lze souhlasit, protože škrty pouze podvážeme ekonomiku. Nicméně úspory lze najít i ve státním rozpočtu a rozpočtovat podle cílů je správné. Tak jako byl správný příměr mezi výdaji v kapitole 307 a zvýšením obranyschopnosti. Mimochodem na to jsem upozorňoval ve výboru pro obranu drahně let. Problém, který nastane v případě zvyšování daní (tato vláda daně zvyšuje a zvyšuje i příjmy prostřednictvím zvýšení rozličných poplatků). Jde totiž o to, které daně budeme zvyšovat. Pravice, ale i progresivní levice šahá na daně nepřímé. Tím ovšem daní všem, tedy i těm nízkopříjmovým či seniorům. Podle mne se má celý český daňový systém reformovat tak, aby se více zdanily vyšší příjmy a aby se zvýšily daně z nemovitostí. Tady je problém v tom, že daně musí být progresivně nastaveny tak, aby nevyvolávaly další nespravedlnosti či šedé zóny.
Ve Zlíně nám je už zvýšili opravdu mohutně !
Na druhou stranu, praktický lékař může poslat recept pacientovi na dovolené na druhé straně republiky. No a nebo mi může e-recept poslat někdo z rodiny a já mu léky vyzvednu cestou z práce.
Chyba není v českém e-receptu, ale naopak v neexistenci jednotného unijního e-receptu.
Já nekritizuji český e-recept, ale to, že není provázaný s okolními státy, jak nám pan ministr Válek tvrdil.
Opravdu verite, vsemu co se pise v novinach?
S EU se to koordinuje a do budoucna se s tim pocita.
Česká aplikace eDoklady je důležitým mezikrokem pro zavedení evropské digitální peněženky. Její podoba se nyní na evropské úrovni finalizuje. Bude platná napříč celou Evropskou unií a bude obsahovat i další dokumenty a certifikáty.
Co bude evropská peněženka obsahovat?
• Prezenční identifikace i bez připojení k internetu a vzdálená autentizace do online služeb
• Zdravotnická data – vystavování, držení a prezentace zdravotních dat, jako je eRecept, výpis ze zdravotní dokumentace apod.
• Digitální řidičský průkaz a mobilita – uložení digitálního Evropského Řidičského Průkazu (EDL) a souvisejících potvrzení (profesní školení řidičů nebo zaplacení pojištění či mýta)
• Vzdělávání – ukládání a držení a prezentace digitálních potvrzení o dosaženém a absolvovaném vzdělání
• Cestovní data – potvrzení nezbytná k cestování (potvrzení o očkování, letenka, pas, potvrzení o ubytování v cílové zemi atd.)
E-recept v sousedních zemích nefunguje, víte to ?
Já Vám odpovídal pouze na otázku jakou jste se ptala. Tedy z čeho se dělá máslo. Samozřejmě levněji nevyjde. Ale za to je mnohem chutnější a ani to nezabere tolik práce. A pro tu chuť si klidně připlatím...
Já původně reagovala na někoho jiného (tedy neptala jsem se vás), vy jste se do naší debaty vmísil a já si toho hned nevšimla.
Diskuze ovšem nebyla o tom, jaké máslo je chutnější, ale o tom, že je drahé. Takže naše následující diskuze je trochu mimo mísu. :-)
Když na něco nemám, tak to za tu cenu nekupuji. Na vině jsme i my spotřebitelé a naše rozežranost. Proč by nestálo 70 Kč když se to stejně kupuje. Holt si odepřu máslo a pochutnám si na něčem jiném však toho je taková kvanta, až tomu jde hlava kolem. Osobně nechápu ochucený jogurty, kupuji bílý a doma nadělaný marmelády ze všeho možnýho co kolem roste.
A máslo doma děláte z čeho ?
Demokracie, tento systém má mnoho výhod, ale i pár nevýhod, jednu z nich popisujete. Nedávno jsem byla nucená jít na pracovní úřad, měsíční prodleva před nástupem do nového zaměstnání. V počítači dohledali, že jsem na pracáku byla naposledy před 21 lety. Máme velmi nízkou nezaměstnanost a věřte, že lidi, které jsem tam potkala, jsou opravdu nezaměstnatelný. Před pár lety jsem měla 15 let živnost, ani jednoho týpka bych si do své provozovny nevzala, a to ani tehdy, kdyby mi ho úřad nabízel zadarmo. Ti lidé za to mnohdy nemůžou, jenže z něčeho žít musí.
Vidíte, a mně v celém životě nikdy nenapadlo nepracovat a jít si pro nějakou podporu. Po rozpadu projekční kanceláře, ve které jsem pracovala jsem byla ochotná vzít jakékoli zaměstnání - s vysokou školou jsem se zajímala i o pozici uklízečky. Nechat se živit podporou mi bylo hanba.
Stále si myslím, že peníze by zdravý člověk měl dostávat pouze za odvedenou práci.....
Velmi dobře jsem váš příspěvek pochopila. Před pár lety jsme na zdrávce dostali zadání, napsat seminární práci o politikovi, kterého máme nejraději. Já si k údivu všech, vybrala Karla IV. Lucemburského. Mimo jiné, se mi líbil důvod, proč nechal postavit hladovkou zeď. Aby lidé nedostávali podporu bezpracně,..tak nechal postavit úplně zbytečnou zeď. Uvědomte si, že máme demokracii. Musíme si vybrat, buď demokracii nebo totalitu. V demokracii nelze k lítosti vaší a i mojí, aplikovat totalitní zákony! Ano daně odvadim v Německu, kdybych pracovala v Čechách sebe ani syna bych neuživila. Příjem z pronájmu nemám, kdybyste četl celé vlákno, dozvěděl byste se, že jsem svůj byt pronajala za 7 tis a ten "zisk" jsem použila na nájem o trochu většího bytu pro mě a syna.
Je spousta potřebných prací (v lesích, na polích, ve službách, charitě) - nechápu tedy proč dávat zdravým práceschopným lidem podporu.
6
Sledujících
7
Sleduje
6
Sledujících
7
Sleduje
smutné čtení. Na druhé straně když se podíváme pravdě do očí : přijde li RUS našich 20 tisíc vojáků převážně štábních bude zajato během pár dnů a ostatní ?Staří neudrží zbraň a někteří ani moč.A mladí chtějí přece dobře žít a proto nebude koho odvádět.Kritika Ukrajiny je neférová - Rusko je moloch a vidíte kdo všechno za ně bojuje .Ukrajinci jsou hrdinové ale zůstali nakonec sami.Bojová technika která se válela ve skladech už je v trapu a nová je drahá takže se budeme tvářit , že už není co poslat....
3 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Nemusíme se tak tvářit, ono to tak je.
1 odpověď