Zrovna včera mi dcera kamarádky, která hledá s manželem bydlení řekla, že v realitní kanceláři ji nabídli byt 2+1 výměra 56 m2 ve starém panelovém domě za cenu 6.5 milionů korun, a to už po slevě. Tak jsem se ze zájmu podívala kolik stojí takový byt novější z roku 2010 a ten nabízeli za 8,6 milionu korun , a je to 2+ kk. Jedná se o byty v Brně , stěhovat jinam se nemohou kvůli mamince, která už potřebuje výpomoc. Takže ty byty byly za " socika " sice také na pořadnik , ale cenově dostupné .
Ale za socíku jste si ani žádný byt koupit nemohla, jenom pronajmout. Byt v osobním vlastnictví neexistoval. Byl byt státní, městský nebo družstevní.
Stejně tak si můžete byt dnes jen pronajmout, nemusíte ho kupovat abyste bydlela.
Nechápu dnešní myšlení, že abych mohla bydlet musím ten byt koupit.
Vysvětlete proč si myslíte, že díky okupaci jste dostali byt. Žvaníte hlouposti. To jako sověti vystříleli třetinu republiky , že najednou byly
volné byty? Třeba já ve straně nebyl a byt jsem dostal. Asi proto, že v Ostravě nebyl takový nápor čekatelů na byt jako třeba v Praze. Tam i dnes bydlí rodiny s dětmi v garsonkách. Co se týče členství v KSČM tak taky žvaníte. Měl jsem kamarády a spolupracovníky kteří byli v KSČM řadovými členy. Jediné co z toho měli bylo to, že platili stranické příspěvky tuším, že to bylo 2% z hrubé mzdy.
Tak nějak přemýšlím pane Ryška, proč když nám mimo jedné vilky všechno zabrali a podle vás bylo bytů dost, aby všichni mohli důstojně bydlet, nám kvůli nadměrným metrům nastěhovali do domu úplně cizí lidi do pokoje pro služky ?
Že by to s těma bytama nebylo zase tak růžové, jak se nám dnešní pohrobci zločinecké organizace snaží vnutit?
U politických filmů se dá počítat s tím, že se do kina nažene školní mládež.
Autoři jako Jiří Mádl většinou tvoří pro kritiky a vezou se s pomocí politiky, lepší jsou ovšem díla tvořená pro lidi.
Jen pro pořádek, v půlce srpna má školní mládež ještě prázdniny a až do září to v kinech určitě nebude.
Já i syn máme třeba novodobou historii moc rádi a na film se těšíme. A opravdu tam syn nepůjde se školou, ale se mnou nebo s kamarády.
Na politické filmy nás honil úplně jiný režim. Mám tři děti a ani jedno nikdy nebylo se školou na politicky motivovaném filmu. Pletete si časy :)
Mocniny a odmociny...8.třída...to není SŠ🙂 ale přeji synovi, ať se daří!!
Ano to vím, jen jsem tím chtěla říci, že ne všechny obory jsou stavěny na matice a ne všichni mají matiku rádi. Syn zvládá na SŠ matiku na trojku, ale bere to jako nutné zlo. Lví podíl na tom má covid, kdy děti nemohly chodit do školy a distanční výuka byla nedostatečná.
Ani jsem nevěděl, že je maturitní obor cestovní ruch. Asi nějaká odborná střední škola, ne klasické gymnázium. A jinak máte pravdu, stejně je maturita z matematiky nepovinná, tak co. Dnes stejně skoro všechno spočítá průměrná kalkulacka, a to i bez internetu. Spíš jen divadelní komedie. Dost smutné.
Ano, je to odborná škola. Je to vlastně obchodní akademie se zaměřením na cestovní ruch. V tomto oboru je do jisté míry matika také důležitá, ale spíše základy. Určitě nepotřebují mocniny, odmocniny...... O gymnáziu jsme neuvažovali ani na vteřinu, protože syn některé předměty opravdu nemusí, ale v jiných zase vyniká. Maturita by asi měla být podle toho jaký obor se studuje. Asi nemá smysl maturovat z matiky, když studuji jazyky a stejně tak asi nemá smysl maturovat z jazyků, když studuji průmyslovku.
DŮLEŽITOU ČÁSTÍ! Netřeba v článku hledat pře o tom, kdo s kým a za kolik. Paní autorka to napsala přesně a výstižně, jde cítit její opravdová zkušenost.
O našem školství by se dalo debatovat hodiny a hodiny. Jistě je co zlepšovat, ale vaše kritika k autorce článku je nekonstruktivní. Jak byste bez takových lidí chtěl to naše školství měnit k lepšímu?
A teorie o tom, kdo na to nemá??? Kdo na to nemá, ať na střední školu nechodí...a není to myšleno finančně. Dříve, kdo na to měl, 2x spočítal Bělouna a nemusel ho připravovat celý ansábl. Jenže dnes se shazuje učňovské školství, ručičkama se pracovat nechce a hlavou nedá.
Matika je určitě důležitá a já mám matiku třeba ráda, ale nemyslím si, že ten kdo 2x nespočítal Bělouna nemá na střední škole co dělat. Jsou děti, které jsou třeba dobré na jazyky a matika je zase až tak moc nebere a stejně tak obráceně. Syn třeba bere matiku jako nutné zlo, ale domluví se mimo češtiny dvěma dalšímy jazyky a je úspěšný v dějepisu a zeměpisu. Volba maturitního oboru tak byla jasná - cestovní ruch. Bělouna by určitě nespočítal, ale na střední je spokojen a s dobrýma výsledkama. Podotýkám, že na JPZ jsem syna připravovala syna doma a žádné kurzy jsme si neplatili. Obávám se, že pokud by měl být měřítkem studia SŠ pouze Běloun, mohli bychom se připravit o spoustu nadaných lidí, kterým ale matika zase až tak moc nevoní a přesto jsou úspěšní ve svých oborech.
Pokud by dítě mělo strávit celou pubertu nadměrných šprtáním, aby se dostalo na gympl, aniž by samo chtělo, pak samozřejmě nemá lézt na gympl. Ale to mnohým rodičům nevysvětlíte. Raději dětem zakáží sport a koníčky, aby měly čas na každodenní učení, na gympl se pak možná dostanou z míst pod čarou a následné studijní úspěchy nejsou nic moc.
Přesně, můj názor.
Syn dělal přijímačky vloni, ale ne na gympl, nýbrž na odbornou SŠ.
Rodiče by měli dětem pomoci si ujasnit své přednosti, ale i své hranice.
Sám syn na gympl nechtěl, protože ví že některé předměty přímo nesnáší( myslím i že trochu vinnou covidu a tristním chozením do školy). Nakonec jsme položili na misku vah předměty, které ho baví a jdou mu, proti těm ostatním. Nakonec si zvolil cestovní ruch, protože už na ZŠ perfektně zvládal zeměpis, dějepis a slušně také jazyky.
Zatím to vypadá na dobrou volbu a jen čas ukáže kam ho nohy zavedou.
Gympl by pro něj byl očistece, protože rád a hodně sportuje. Pokud by musel sport omezit kvůli gymplu, byl by nešťastný a podle toho by teké vypadali výsledky.
Nedělejte z toho drama a nepodlehejte manipulativni psychoze 🤣🤣
Nikdo neupira nějaké nevesele dětství, nicméně soustřeďte se na daný problém....
Dluh jim vznikl už za plnoletosti a jen díky tomu, že jako plnoletí si nebyli schopni přebírat poštu....
Chcete mi namluvit, že z nich dětský domov udělal v dospelosti nepoužitelné analfabety??? 🤦♂️
Vy si nedokazete převzít poštu???
Můžete mi sdělit jaké máte právní zkušenosti s vymáháním pohledávek?
Mýlíte se, dle článku dluh vznikl v letech 2019 - 2022 i když místo prokazatelně opustili již v roce 2018. V té době bylo klukům 14 a 13 let. Pokud žijí v dětském domově, předpokládají, že tam mají i trvalý pobyt. Děti školou povinné, věci jako trvalý pobyt a jiné neřeší, protože od toho mají rodiče. U dětí v dětských domovech se musí starat stát, obec, dětský domov. Lze těžko očekávat, že děti hned jak dovrší 18 let začnou pátrat jestli náhodou někde něco nedluží, nebo jestli jim nechodí pošta někam jinam než bydlí, obzvláště když se o ně stará stát, obec, dětský domov.
Však v pohodě. Jaké si to uděláte, tak to budete mít. Já také nikoho k ničemu nenutím. U nás nechce hlídat nikdo. Nikdo nehlida. Já jim ale na stáří také nepomohu.
Já s tím také nepočítám, protože i kdybychom hlídali vnoučata, tak by nám ve stáří nejspíš stejně nepomohli. Doba se mění rychle a spoléhat na pomoc ve stáří nelze. Proto si na stáří zaplatíme slušný penzion s dobrou péčí a o to méně budou děti dědit.
Takže vy stará unavená paní Fryčová, každý nemá v 60 letech tak špatnou kondici jako vy jak píšete a ten nenávistný přístup naštěstí také. S Vámi se do dialogu ale pouštět nemám zájem. Máte své přesvědčení a nic s vámi nehne. Tak dobře, proč ne. Máte na to právo stejně jako ti ostatní co ten váš nesrdečný komentář jak ovečky kvitují. Je mi Vás ale líto. Spokojený člověk se snaží pochopit, poradit a ne hatovat.
Takže mladí manželé si potřebují po celotýdenním kolotoči odpočinout, ale staří manželé ne. Tak to jste teda zabila 🙂
Co??? Naší generaci hlídali 70 a 80 prarodiče víkend co víkend. A byli snad unavení? Ale vy jste strašně potřebovali hlídaní aby jste si žili svůj život...to je fakt směšné.
To tedy asi jak koho. Nás teda prarodiče nehlídali a naši nás tahali všude sebou. Moje děti občas hlídala tchýně (naši pracovali v zahraničí) a měla za to zaplaceno a finančně jsme je podporovali a pomáhali až do jejich smrti. Moje děti chtěly děti a hned věděly že se mnou jako hlídací babičkou počítat nemůžou. Mám odpracováno 34 let a ještě dalších 15 před sebou. K tomu velký dům, ještě jednoho syna školou povinného. Nikdo mne nemůže nutit hlídat vnoučata a už vůbec ne společenské konvence. Až budu v důchodu, tak proč ne, ale to už budou vnoučata plnoletá.
Paní je stejná jako moje tchyně. Brečí, jak je strašně unavená, ale v zápěstí dodává, jak každou volnou chvíli maká na zahradě.. To není o tom, že by prarodiče neměli sílu, byli unavení. To je o prioritách. Prostě je pro ně zahrada důležitější, než vnoučata. Moje tchyně to tak taky má. Nejdříve zahrada, pak umyta okna, vypucovany barák a pak až možná vnoučata. Nutno podotknout, že na zahradě sází kytky, hrabe trávník, nic co je potřeba nutně udělat. Okna umyva i 3x do měsíce a tak podobně. Prostě zcela zbytečně se vyčerpává věcmi, co nejsou důležité. Ale pak je unavená a nemá čas na vnoučata, protože přece chodí do práce.
Sorry, ale mám dvě vnoučata a nehlídám ani jedno. Svým dětem jsem hned na začátku řekla, ať nepočítají s tím, že budu hlídací babička. Nebudu!!! Vychovala a zabezpečila jsem tři děti, jedno je ještě na střední škole. Mám svou práci, svou domácnost a své koníčky. Není mojí povinností hlídat vnoučata. Ráda je uvidím, ráda si s nima pohraju, ale zatím hlídat nebudu. Nemám na to čas a už vůbec nesnesu, aby mě někdo k něčemu nutil.
U truhláře robotizace? Možná u velkosériové výroby, ta už ale s opravdovou truhlařinou nemá nic společného.
CNC stroje dnes má nejedna menší truhlárna. I u zakázkových truhlářů jsou některé části (třeba kuch.linky, vestavěné skříně) typizované, zbytek se vyrobí dle zaměření. CNC stroje se nevyužívají pouze ve velkosériové výrobě.
Hodně závisti. Pro pravidelné odběratele se upravují ceny - je to stálý zajištěný odbyt a zisk. A navíc by si paní závistivá měla spočítat, kolik vyjdou potraviny na uvaření, elektrika a plyn k uvaření. Oni si totiž tito lidé toto jídlo ve většině případů dělí na dvě porce, oběd a večeři. A že paní brala čtyři? Paní chytrá, a vy víte pro koho to brala?
Za 700,- navařím pro tříčlennou rodinu na čtyři dny včetně snídaní a večeří. Takže i kdyby dělili pořád jsou ve ztrátě.
Takže ... Máme nekvalitní základní školství, a potrestáme za to děti tím, že musí dělat zkoušky z něčeho, na co je to základní školství nepřipraví. Spravedlnost si představuju jinak.
To, co tu máme, je přesně důvod k odlivu bystřejších dětí na víceletá gymnázia (pokud má to dítě štěstí na rodiče).
Tady je ve školství špatně úplně všechno, včetně Cermatu. Kdo to nevidí, vůbec by neměl být pedagog.
Že přijímačky nějaké dítě zachrání před katastrofou a díky nim může studovat místo učňáku, je v tomhle srabu fajn. Ale fakt to neznamená, že jsou naše přijímačky ok. Nejsou.
Potvrzujete to vlastními slovy - musíte děti na přijímačky PŘIPRAVIT. To by ale nemělo být vůbec nutné, měly by být připraveny ze školy.
Promiňte, ale veškerá příprava na přijímací zkoušky u mého syna byla, že dělal doma cvičné testy cermatu. Jeho škola ho připravila dobře. To, že je to na jiných školách tristní, je bohužel o personálním obsazení školy.
A například také nebyly ty idiotské reklamy, kterých dokáží stanice narvat do pořadů zasebou třeba čtyři a to i opakovaně.
Ano, máte pravdu reklam bylo poskrovnu, ale možná to bylo i tím, že se nebylo až tak moc čím chlubit. Nicméně jste mě připoměl moji maminku, která za komančů hltala každou reklamu na zrnitých rakušácích a později nadávala jak pes, že všude cpou tu stejnou reklamu 🙂
Jak už bylo zmíněno, každá škola hodnotí jinak. Po vyhodnocení výsledků se můžete podívat na ty seznamy. Protože téměř každá škola započítává prospěch ze ZŠ, je vidět, jak ti na prvních místech měli samé jedničky. Jedete dál, bodů za test ubývá, potom jich ubývá ještě víc, ale v kolonce prospěch stále vidíte samé jedničky, někdy i u těch, kteří v testu dali dohromady třeba 20 bodů. A to je opravdu hodně málo.
Ano rozdílné hodnocení na ZŠ je opravdu propastné.
U nás to bylo spíše, že syn s průměrem 2 předhonil v testech děti s průměrem 1.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Hrozný pálky si ty banky účtují, jen co je pravda:
Odkaz
Odkaz
A tohle je ta nejhorší(volně dostupná) nabídka, s obratem se bude jen lepšit...
Ale jasně že tady zloděj brečí o třech až pěti procentech z platby a ten obrovský měsíční nájem...
Další zlodějskej vidlák, co asi neumí hledat na netu, tak má pocit, že ty pohádky o 3-5 procentech z platby mu bude někdo věřit...
Ale i tak nechme klidně karty stranou, platba přes QR kód na účet okamžitou platbou je problém proč?
No samozřejmě že jde o zlodějinu, jiný důvod není, tady se už nedá o poplatcích ani fabulovat...
3 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ok, tak ať banky účtují ty poplatky nám co kartou platíme. Při desítkách až stovkách transakcí je to pořád docela darda. A taky se nedá věřit všemu co mají banky na internetu napsané. Většinou vám potom vysvětlí, že to vlastně je trochu jinak
4 odpovědi