Tady by bylo řešením, kdyby v záplavových územích musel být povinně ze zákona účastník řízení příslušný vodohospodářský úřad a nebýt jen dotčený orgán, který může být úmyslně opominut.
Účastníkem vždy při umisťování bývá obec a ta může být s investorem jedna ruka. Příští zvolené zastupitelstvo si pak může maximálně rvát vlasy.
Pane doktore, kdyby Vám někdo řekl, a bylo to navíc uzákoněno, že od prvního září budete jako kardiolog operovat např. klouby nebo oči, a to bez odborné atestace a s novým přístrojem, který si nemáte možnost vyzkoušet a zcela sám, udělal byste to? Zdá se to absurdní? Ano je. A přesně tak absurdní je celý nový systém stavebního řízení včetně portálu a nového zákona. Paskvil a kočkopes.
I kdyby portál začal fungovat, s novým SZ (naprostý paskvil a kočkopes) a hromadou nových vyhlášek a dalšími povinnostmi přenesenými na stavební úřady, povolování nemůže být a nebude rychlejší. Jak např. může být rychlejší řízení než souhlas, kdy navíc účastníkem je ze zákona obec? Všechna zjednodušená povolování se zrušila. Byly zrušeny vodoprávní stavební úřady a komunikační také. Musely se dělat zvlášť zkoušky odborné způsobilosti a nyní se to přehodilo na obecní úřady a zkoušky ze dne na den být nemusí a stačí ta na stavební zákon a správní řád. Územní rozhodování se opět vrátilo na obecní úřady, to je spousta práce navíc. Každý účastník se musí ověřit v registru, přečíst všechny technické zprávy (vydají na knihu) zkontrolovat celou dokumentaci. Přečíst všechna závazná stanoviska a vyjádření a vyjádření vlastníků sítí, vše zapracovat do povolení. A to je jen zlomek práce úředníka. Navíc nyní nelze vytvořit souvislý text, ale jakési části, které se teprve nakonec vygenerují. Nyní se podá jedno podání nespecifikované, takže opět spousta práce. Inženýring se přenesl na úřady, chybí komunikační mezičlánek. Máte 21 pracovních dní v měsíci a na úřady chodí na jednoho úředníka cca 5-15 podání žádostí o povolení a spousta dalších žádostí měsíčně. Jsou to jednoduché selské počty. Jak stíhat? Mají se úředníci naklonovat? Je podstav. A proč to nikdo nechce dělat? Na výběrová řízení se napříč republikou nikdo nehlásí. Tabulkový plat jak pokladní v supermarketu.
Ale v médiích se stále mluví, jak to vše bude rychlé. Nezaznamenala jsem, že by byl na debatu pozván někdo přímo ze SÚ.
Prosím Vás lidi, lhůty se nemění, jsou stále stejné! Média papouškují nesmysly z ministerstva.
Stavební úřad kromě stavebního zákona pracuje zároveň se lhůtami ze správního řádu. Lhůta není tedy 30 dní od podání, ale 30 dní od doplnění perfektní žádosti. Takže, nepodáte-li perfektní projekt a vyjádření dotčených orgánů a bude-li jim stavební úřad dokumentaci posílat, řízení se přeruší. Ty výkřiky do tmy, že povolení bude za 30 dní je úplný nesmysl. I nyní, pokud jsou podání bezvadná se lhůta dá zkrátit na minimum.
Digitalizace je ten nejmenší problém, horší je, že byl zcela překopán stavební zákon a příslušné vyhlášky, že byly zrušeny speciální úřady , jejichž úředníci museli mít speciální zkoušku odborné způsobilosti a teď by to najednou měli dělat i všichni ostatní. Je to podobné jako kdyby jste řekli např. doktorovi s atestací na ušním, že od zítřka bude bez atestace operovat kolena. Absurdní? Ano, přesně tak absurdní jsou i všechny změny kolem stavebních povolování, které proces nezjednoduší, ba naopak. Chytré hlavy co nový zákon schvalovali, např. taxativně zadali okruh účastníků, jako je obec. Obec byla účastníkem jen v případě územních rozhodnutí, nyní se vše má povolovat jedním povolením, takže tam spadla i obec. Jak ale potom povolovat zjednodušeným řízením, když byste si měli předem sehnat souhlas obce? A tak dále a tak dále. Bude se stále narážet na nové nesmysly.
Pracuji na úřadě, takže vím, že datová schránka nám ušetří čas a úřadu peníze, ale nutit ji i lidem, kteří si jen přivydělávají a malým živnostníkům, mi přijde už moc. Nejde jen o to mít zřízenou DS, ale také je nutné mít tiskárnu na vytisknutí, a navíc, pokud jde o dokument, který je třeba mít k nějakému právnímu úkonu, je třeba si ho jít ověřit na czech point. A není to zadarmo. Nechala bych to rozhodně na dobrovolnosti. Pokud stát občanům něco nutí, je to již na pováženou.
Úřady obecně mají spíš problém dohledat některé občany, kteří na své uvedené adrese v registru nebydlí a ti si datovku určitě nezřídí, protože nechtějí být dohledatelní, takže tady to problém vůbec neřeší.
citace: "spěchám kolem městské pláže. Lidé po ní běhají, procházejí se, usmívají se. Mžourají do slunce. Dodržují rozestupy. Nejpozději při odchodu z písečného pásu si ihned zakrývají ústa rouškou. Usedají do kaváren, které obsluhují zákazníky venku. Pravidlo zní: obsadíte stůl a dostanete nápoj, snímáte roušku. Stoly jsou rozestavěny tak, aby splňovaly vyžadované rozestupy."
U nás se nesmí rouška sundat ani v parku, pouze když sportujete, což je naprostý nesmysl, pokud se nepohybujete v davu. Tak co to tu srovnáváte? U nás nemůžete ani do té kavárny na terasu apod. A pokud vidíte, že se tam lidé usmívají, tak asi tu roušku na ústech nemají ,že? Tak nepište, jak češi nic nedodržují. Nemůžeme nic.
V první řadě by měl multisport přestat parazitovat na nás, poskytovatelů sportovních služeb a začít proplácet adekvátní částku. 100kč max., je v dnešní době výsměch a pro mnoho fitek nevýhodné a likvidační. Ovšem ne každý, si může dovolit kartu odmítnout a nepříjímat, protože kde neberou multisport, tak logicky nejdu, když tu kartu mám. Jako benefit, perfektní věc. Ale pro nás, podnikatele, kteří ji musíme přijímat, je to opravdu nevýhodné. Ovšem bez ní, bychom na tom byli někteří ještě hůř, takže bohužel přijímat musíme. Multisport mi nic navíc nedá, jen kontroluje a vyhrožuje a kasíruje pokuty. Žádnou neklamu realně neudělá a v systému je tolik subjektů, že ty menší se tam jednoduše ztratí. Komunikace s multisportem katastrofální. Každý půlrok někdo nový, kdo Vás má jakože na starost, ani neví co po něm chcete, něco po nich chtít je vždy problém a výmluvy... Multisport zrušit a nebo nastavit nové fér podmínky!!!
A kdy tedy smíme dýchat čistý vzduch s dostatkem kyslíku, jen doma? To abychom měli stále otevřená okna. Na cestě do práce, v práci a na cestě z práce roušku a sundat jí jen doma? Do práce i z práce se snažím pokud to jde chodit pěšky, nejezdit tramvají, už několikrát se mi s respirátorem udělalo zle, takže teď ani to? Respirátory za 20 min. úplně mokré. Ústní bakterie se nám pěkně namnoží a to dýcháme zpět. A až se oteplí? Hrůza. Kam se ztratil zdravý rozum?
Naprosto souhlasím. Stává se z toho obrácená diskriminace! Předesílám, že nemám nic proti seniorům, tedy těm rozumným. Ale kam se podívám, všude hromady seniorů, bez ohledu na denní dobu. V obchodech, v dopravě.... V televizi se probírá jak je stařečkům smutno, a toleruje se jim všudypřítomné pobývání. Ale děti se zavírají doma, pracující populaci se omezí možnost pracovat a tím živit své rodiny, ale také stát. Proč se naopak neomezí pohyb seniorům a lidem ohroženým? Proč jim stát prostřednictvím úřadů nezajistí nákupy a podobně a nenechá ostatní normálně fungovat, samozřejmě s rouškami a jinými opatřeními. Přitom kdo často ty děti doma hlídá, když nemohou rodiče? Prarodiče. Je to sice Sofiina volba, ale přece není možné nechat si na desetiletí zlikvidovat ekonomiku a s tím celé rodiny na úkor ohrožené skupiny, která od státu bere, ale již nemůže dát. Pracující jsou ti, kteří nyní vydělávají státu peníze a z nich se platí i důchody. A až nebude z čeho, co potom? Mám devádesátiletou babičku, téměř osmdesátiletého otce, a mám o ně strach, ale toto je již likvidační. Mám taky členy rodiny, kteří celý život sportují a nyní jsou v tomto velmi omezení. Přitom sportem si posilujeme imunitu a jsme celkově zdravější a odolnější. čím víc stresu a čím méně pohybu, tím spíš máme šanci onemocnět. Znám pár lidí, kteří pravidelně sportují, jak jen to jde, byli v přímém kontaktu s nakaženými, ale neonemocněli a ti pozitivní co sportovali ani nepocítili, že jim něco je. V práci převážně sedím a již výrazně pociťuji bolesti zad, a nejsem sama. 6ádné masáže, bazén, nic. Nechte nás žít !
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tak nevím, ale autor se asi nenamáhal si aktualizovat podklady a nebo se více zajímat o realitu než o obecné výkřiky vlády a spol.
Digitalizace stavebnictví není nic jiného než pouhá změna systému povolování, která se třeskutě nepovedla. V první řadě naprosto zkomolený a špatný nový stavební zákon, který ne že urychluje, ale naopak veškeré povolování zásadně prodlužuje! Sloučení stavebního a územního řízení není žádná novinka, tak se povoluje už několik let - společným povolením stavby. Jedno razítko na povolení bylo vždy. Ta ostatní razítka jsou a vždy budou na podkladních stanoviscích, rozhodnutích dotčených orgánů a vyjádřeních správců sítí. Asi každý chápe, že bez toho to zkrátka nejde. Že si stavební úřad zažádá sám je z praktického hlediska naprostý nesmysl. Dotčené orgány potřebují komunikovat s někým, kdo stavbu dobře zná, což v té chvíli rozhodně není SÚ. Posuzování dokumentace na monitorech je také kapitola sama pro sebe. Délka trvání řízení je stále daná stejně, nicméně se odvíjí právě od kvality podané dokumentace a zpracování podkladů pro SÚ. Řízení se táhnou díky účastníkům což jsou často účelově založené spolky, díky námitkám, různým posudkům a odvoláním. Procesně jsou SÚ doslova zavaleny změnami spousty vyhlášek, přidaly se jim další povolovací procesy jako je vodoprávní, komunikace apod. Často prakticky nelze zjistit jak vlastně postupovat apod... metodika MMR , škoda mluvit. A že je málo bytů je naprostý nesmysl. Bytů je spousta, ale lidé na ně finančně nedosáhnou ani jako vlastníci, ani jako nájemci, tak se převážně pronajímají na krátkodobé užívání.