Otázka, kterou by si měla položit, je i to, v čem já jsem jedinečná?
Ony tyhle snaživky většinou spláčou nad výdělkem, opravdu se z toho vytratí radost. A pokud já mám málo radosti ve svém životě, pokud ji téměř neznám, je dost těžké "nezávidět", opravdu ze srdce to lidem přát...
Ne, že by to nešlo vůbec, ale je to taková vyšší dívčí.
Pokud mám já sám něčeho dostatek, toho, co mi život naplňuje, pak přeju ostatním, že i oni mají naplněný život, třebas něčím jiným.
To není sobectví, je to naplnění základní potřeby života. Samozřejmě s tím jde i srovnání hodnot, priorit, atd. atd. - a často nějaké změny. Ale dá se to.
Tak to je, každá kultura má svoje... káva v Itálii je prostě super, a třeba v Arménii, Turecku taky, i když úplně jiná.
U nás to holt lidem nevadí, jsou zvyklí na něco jiného (a Američani jsou ještě horší) - já se třeba bez mučení přiznám, že si dám raděj to, co se tady nazývá "lungo" nebo "americano" (kafaři, zabijte mě), protože klasické espresso mě neuspokojí.
A doma jedu "turka", jen když mám opravdu chuť a náladu, dám si kávu z džezvy nebo mocca konvičky.
Ano, jsem barbar. Ale prostě mi to tak chutná.
Co se týče dortů či pečiva, mám pocit, že je povinnost uvádět zmražené polotovary, takže stačí číst. Nakonec, 90% národa cpe cukroví do mrazáku, tak co 😄
A zrovna velmi kvalitních kaváren a cukráren je v Praze mraky, souhlasím ale, že ne v obchoďácích, to se holt musí do ulic.
Bože, něco si o MLM nastudujte, to, že tohoto systému někeré firmy zneužily, obzvláště na našem trhu - případně to, že se sem přenesl v té čisté americké kulturní podobě, která tady nefunguje (protože jsme jiný trh se svými specifiky), neznamená, že je MLM celé špatně.
Pravda je, že je ideální ho kombinovat s jiným příjmem, a že to není zadarmo, je to práce jako každá jiná, o své zákazníky se musíte starat, ideálně je i vzdělávat, atd.
Nešla bych do firmy, kde je "povinný měsíční odběr", a dneska už jich to většina ani nechce. Ale u dobré firmy se zákazníci vracejí, protože jim produkt prostě vyhovuje.
Osobní zkušenost z vašeho výčtu mám s GW, LR, Euronou, já třeba beru nějaké přípravky i od Missivy, Bewitu, atd.
Ne proto, že by mi je někdo letadlem nutil, ale proto, že mi vyhovují, mají pro mě přínos, a jsem s nimi spokojená. Stejně jako někdo kupuje například "svou značku kosmetiky" v pevném obchodě.
Kdo proboha jí k vývaru s játrovými knedlíčky či kulajdě chleba? Tady se naopak chleba k jídlu nejí téměř nikdy, to je francouzský zvyk, ti mají bagetky skoro ke všemu... předkrm, salát, po jídle sýry - a kolikrát i během hlavního chodu.
Poprvé jsem to taky viděla ve Francii, doma by mě to nenapadlo (kromě opravdu případu, kdy jsme měli polívku s chlebem jako hlavní chod k večeři).
Tak pokud je to adekvátně placené, pár let se to vydržet dá, když je to v oblasti, která vás baví, jste mladý a nadšený a potřebujete a chcete zkušenosti - a něco si našetří do základu.
Já, sice ne až takhle intenzivně, ale běžně dvanáctky a trochu víc, pár let pracovala. Bavilo mě to, ale víc než těch pár let se pro většinu lidí nedá a nemá smysl - aspoň tak to teď vidím i zpětně.
Pak přijde vystřízlivění v lepším případě, vyhoření v tom horším.
OC Smichov to stejné, a nevím ani o tom, že by se to dalo někde odečíst.
To stejné Mc Donalds dole, tam se teda odečíst dá, ale nově omezili platnost. Podle mě nezákonné, protože když si dám jídlo vevnitř, je ze zákona povinnost mít toaletu, a to bez podmínek dalšího nákupu.
Ale tak to je, rejžuje se na všem... skoro už tam nechodím, to, aby lidi utráceli peníze, by chtěli, ale služby k tomu ne...
Sice trochu dlouhé, ale souhlasím. Asi jsem už stará generace, ale u nás se pokládalo za neslušnost u společného jídla třeba i číst (natož koukat do mobilu). Dát dítěti mobil v restauraci znamená ho učit nevhodnému chování - z mého pohledu, pro hodně lidí je asi dneska normální, že spolu jdou na oběd či večeři a místo povídání koukají všichni do telefonu.
Ano, taky to občas dělám, s kamarády, se kterými chodím často, když se třeba bavíme o událostech, které si na mobilu ukazujeme, atp. - ale na rodinných setkáních spíš ne - tam se věnujeme jeden druhému. A učíme to i děti.
Bože, ať si podcasty natáčejí, proč ne? Já to stejně poslouchat nebudu, a "neférovost" mi v tom nepřijde, potenciál oslovit posluchače je téměř nelimitovaný, a i velmi kvalitní podcast se dnes dá natáčet s minimem nákladů - takže nevidím důvod, proč by ho veřejnoprávní média neměla mít, pokud chtějí.
Naopak, já žádnou vyváženost a "pojistku" demokracie nevidím, protože žádná neexistuje, média, a to bohužel ta veřejnoprávní obzvlášť, se stala ideologickým nástrojem, který nepřipouští otevřenou debatu. Ať už to maskují jakýmikoliv "dobrokakánkovskými" řečmi.
Zdaleka nejsem generace Z, ale třeba aspoň částečně volnou pracovní dobu a práci z domu chci taky. Stejně tak jako se mi už nechce moc dělat přesčasy (natož zdarma). Ale třeba ty přesčasy jsou hodně i věkem, dřív mě daleko víc bavily nové příležitosti, dneska už si víc vybírám.
Ale jestli si místo bytu kupují kabelky za sto tisíc, a zároveň prý "šetří", moc "smart" mi to nepřijde 😄
Dobrej blábol... "Cítila se nepříjemně"? Sorry, ale její pocity jsou její zodpovědnost - ta to, že je má a že je komunikuje, nese zodpovědnost ona.
On za to, že respektuje vyjádření ne.
Budem žalovat lidi ta to, že se "cítíme nepříjemně", když se na ně podíváme? Náš přístup a naše pocity jsou naše zodpovědnost.
A ta slavná "cancel culture" je jen vznešené pojmenování toho, čemu se dřív říkalo lynč.
A přehazování zodpovědnosti za sebe sama na někoho jiného.
10
Sledujících
0
Sleduje
10
Sledujících
0
Sleduje
To je zas hloupost nad hloupost - neznám řidiče, který by chtěl řídit, když se necítí pohodlně. Takže pokud ho něco omezuje v pohybu, logicky si to pořeší.
Myslím, že to posoudí líp řidič, než policajt. Ale tohle je směřování celého tohohle hujerství - učinit lidi nesvéprávnými, nepřemýšlejícími, omezit zdravý rozum a přirozenost - a k tomu patří tisíce a tisíce nesmyslných nařízení tohoto typu.
1 odpověď