Dvě různé války? Panebože.. člověče.. nauč se fakta a potom můžeme diskutovat.. pošli mi nějaké odkazy a vyvrat mi to co píšu.
Už jsem poslal. Ale klidně znovu. A ano, ve Vietnamu byly dvě různé války. 1946-1954 Válka Francie o udržení Indočíny jako kolonie a 1957-1975 Válka Severního Vietnamu proti Jižnímu. Odkaz
Mimochodem, Rusko platí lidi jako Vy, kteří brojí proti OZE, protože to znamená míň prodané ruské ropy, plynu, jaderného paliva a míň staveb JE VVER 1200 od Rosatomu.
OZE znamená naopak více ruského plynu, protože OZE jsou nespolehlivé každý kilowat OZE musí být zálohován kilowatem plynové elektrárny. Jadernou elektrárnu dokáže postavit spousta jiných podniků než rusové. Jaderné palivo se dá sehnat bez problémů.
Tak především palivo z JE je smrtící po dobu 100 000 let a po tu dobu musí být izolováno. Lopatky jsou nebezpečné jako igelitka, nebo boty. A některé lopatky se recyklují. Jaderná mafie ale bude pořád lhát jako Vy.
A ten odpad z nemocnic, kterého je několikrát větší množství? Zakážete taky rentgeny a jadernou medicínu? Lopatky se nerecyklují. Není to možné. Jaderný odpad lze uložit zcela bezpečně. Místa je na tu trochu dost.
A OZE neprodukují žádný jaderný odpad. Nesrovnávat staré železo z tubusu s radioaktivními prvky.
OZE neprodukují jaderný odpad, ale tuny toxického, v mnohém nebezpečnějšího. Lopatky VTE nelze recyklovat, proto se rovnou na místě zakopávají. Skvělé řešení. Patří k tomu tisíce tun plastů, a dalších odpadů. JE produkují naprosté minimum jaderného odpadu. Velká část se navíc také recykluje. No a důležitý fakt, který ekofanatici zamlčují - drtivá většina jaderného odpadu nepochází z jaderných elektráren, ale z nemocnic a průmyslu. Jaderná elektrárna je nejčistší zdroj s nejmenším ekologickým zaměřením. Zato je velmi levný a zcela by vyřešil energetickou soběstačnost Evropy. No a to se samozřejmě dlouhodobě nelíbí rusku, které proto platí lidi jako vy.
V řiditelných zdrojích mají cca 80 GW, což by bez problémů pokryto jejich spotřebu. Stačilo na ten překlep v jednotce upozornit a nemusel jste z toho vyvozovat nesmysly.
Nevím, jestli jste si toho všiml, ale předmětem diskuze je otázka, jestli Němci mají dostatek záložních zdrojů aby dokázali být v případě nutnosti soběstační. Že by to bylo na úkor ceny je evidentní. Nic jiného v tom nehledejte.
No evidentně nemají. Nebo jsou extra hloupí a vytahují cenu elektřiny nahoru a to i sobě. To tedy dělají každopádně. Důsledky jsou dost katastrofální - desetitisíce propuštěných lidí a firmy stěhující výrobu do USA. Pokud je vaše tvrzení pravdivé, pak jsou Němci ještě větší hlupáci, než jsem si myslel.
Polovina JE kvůli poruchám nebyla v provozu. Bylo to neplánovaně naplánováno.
Á už lžeme, protože to jinak nejde, že? Při pravidelných údržbách se zjistilo, že je nutné udělat větší rozsah prací. To není porucha, ale u velkých a složitých systémů běžná věc. Ale to je hloupým lidem jedno. Nebo jim to spíš vyhovuje, protože si můžou skutečnost ohnout, aby jim vycházelo co potřebují. Každopádně, fakta jsou taková, že po 50ti letech provozu přišla větší údržba a JE pojedou dalších padesát let 24/7/365. Na pár hektarech. Zatímco OZE za tu dobu budou stokrát vyměněny, spotřebují stokrát víc potřebných surovin, zůstane po nich milionkrát víc odpadu atd. atd.
Předloni se stalo co? Myslíte PLÁNOVANOU údržbu? Po její dobu se samozřejmě musí snížit výroba. Ale fakt je ten, že Francouzi mají elektřiny díky jádru dostatek a vyvážejí. Němci díky uzavření JE a spolehnutí se na nespolehlivé OZE mají elektřiny nedostatek a dovážejí. A ještě nádavkem tím zdražili elektřinu celé EU. Výborná práce. To nemohu říct...
Je celkem jedno, zda a jak a čím si Putin protiřečí. Po odborné a praktické stránce, pokud si člověk přečte, nebo shlédne vysvětlení opravdových znalců a zbraňových expertů, pak se dozví, že se o té zbrani moc konkrétního neví, že jsou možná různá variantní řešení, že nosiče s odpalovací rampou jsou k dispozici, jako spousta různých komponent a vyrobených dílů, takže je možné okamžitě začít montovat různé varianty této zbraně, či pokračovat ve výrobě. Raketové kontejnery jsou pro výrobu celé zbraně to nejjednodušší a nejlevnější, takže dokončení montáže a rozjezd výroby této zbraně je velmi rychle možné.
Co je významnější, že zájem o tuto zbraň a její komentáře poněkud vyvracejí snahu o bagatelizaci jejího účinku a je evidentní, a že politici i vojáci Západu berou tuto zbraň, tedy její rychlost, přesnost, kapacitu a variabilnost s velkým respektem. Takže si přejme, aby zůstalo u jejího odstrašujícího efektu a nebyla zapojena do boje s kapacitou až 36 samostatných jaderných náloží.
Á právě nám bylo sděleno, co si rusové přejí, abychom si mysleli - "Bojte se a nechte nás dělat si co se nám zamane"
Mít nedostatek zdrojů a mít nedostatek levných zdrojů je rozdíl. Němci mají v řiditelných zdrojích (uhlí, plyn, mazut, biomasa) instslováno zhruba 80 GW, ale využívají zhruba polovinu z toho, protože i v okamžicích, kdy levnějších zdrojů není dost a cena vystřelí nahoru, umí ostatní země dodat levněji.
Ano, ostatní země umí dodat levněji a proto mají drahou energii. Jinak konečně aspoň přiznáváte, že OZE je nespolehlivá a způsobuje problémy, které by nemusely být. Jo a pokud mají instalováno 80MW, pak skutečně nedostatek zdrojů. Prostě plácáte kraviny bez znalosti problému jako každý ekofanatik.
americane tam byli, ponevadz je o to pozadali Francouzi. posledni Francouzi odesli z Vietnamu v roce 1956 a dalo by se rict, ze to bylo na oplatku, pokud odejdou ze severniho Vietnamu Cinane, jenze prezidenta Ngo stale podporovali americane, kteri ho v roce 1963 poslali do kytek. nekdo pise, ze ne a nekdo zase, ze ano. co z toho plyne? americane tam byli aktivnejsi a to doby, kdy se pokousel Ho Ci Min sjednotit Vietnam. to znamena nekde od roku 1953. nejednalo se jen o dodavky zbrani. je to velmi komplikovane tema. nikdy jsem netvrdil, ze o to pokousel Ho Ci Min. budu ovsem stale tvrdit, ze v 56 mely nastat volby, ktere nenastaly a od te doby byl Ngo a jeho vojaci vyrazneji podporovan americany a to vojensky. zbytek je jednoducha historie. Tonkinsky zaliv, La drang atd.
Prosím prosím, dejte sem JEDINÝ důkaz přítomnosti Americké armády ve Vietnamu před rokem 1957. A to už beru období, kdy tam nebyla armáda, ale pouze instruktoři a specialisté. A pak bychom se měli bavit o tom, že války ve Vietnamu se aktivně účastnil i SSSR. Američané do války vstoupili až v roce 1964. Do té doby pouze pomáhali Jihovietnamské armádě. Ve zbytku komentáře už se vymlouváte a kličkujete, protože nic komplikovaného není. Pouze se snažíte vše zamotat, abyste nějak vyrobil argument potvrzující vaše tvrzení. Fakta jsou jasná - Američané vstoupili do již probíhající války ve Vietnamu v roce 1964. Tečka. Francouzi odešli v roce 1954. Tečka.
neuvedl jsi zadne fakta a nepredlozil jsi zadne dukazy jako ja. jedine co jsi zde uvedl jsou tve domnenky a napul pravda. ja jsem ti zaslal nekolik web side, ktera se opiraji o fakta, ale ty tyhle fakta proste nechces prijmout. tyto fakta jsem ti nasel zamerne i v cestine, ale plno jich je v anglickem jazyce. takze mi zde zadej odkazy, ktere si prectu anebo hloupe nelzi a neurazej nejakymi nadavkami do komunistu. pokud v tom chces nadale pokracovat, tak te docela chapu. toto delaji zasadne lide, kteri nemaji zadnou konstruktivni odpoved podlozenou zadnym faktem a ty jsi mi doposud zadny takovy nepredlozil
Dal jste tady odka na JEDINÝ text. Vy si asi ani neuvědomujete, že lžete nebo to berete jako běžnou komunikaci. Nedal jste tady žádná fakta, jen vaše tvrzení, že Američané přepadli Vietnam. Chcete zdroje? Prosím, tady máte kompletně odzdrojovanou historickou práci. Odkaz
Proto na to taky nikdo nespoléhá. Němci mají dostatek vlastních řiditelných zdrojů, které ale využívají podle toho, jak je potřebují. Elektřinu často dováží, protože je to levnější a ne protože by si ji neuměli vyrobit sami.
Jistě. A vysokou cenu energie a její nedostatek mají prosté protp, že je to baví. Zkuste jinou pohádku. Téhle nevěří ani batolata.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Po 90 letech a živá zkušenost? Kolik je těch "živých", kteří to pamatují? 🙂
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Živých ani ne, ale jejich uvědomění o téhle části jejich historie je velké.
1 odpověď