No US nejsou ti kteri ridi cenu ropy, jen samotna SA kdyby chtela tak z hodiny na hodinu snizi cenu ropy o 10 procent. Maji neuveritelne snizenou produkci a ani tak to nestaci, a poptavka uz neni co byvala. Nejlepe to delaji cinane, zadne velke kecy, vsichni bud hybrid nebo full EV. A chteji proste dosahnout bodu, kdy veskera ropa kterou potrebuji bude jen a pouze cinska, z jejich nalezišť. A makaji na tom. Tady v Evropě vsem vadí jak píšete "vazalství", nás kupců ropy (tu od rusů, tu od US, pak od SA), ale EV nebo hybrid je uz pomalu v EU sproste slovo. Takze co vlastne kdo chce ??
Ano, to je bohužel EU v kostce.
Rezervy v tezbe asi stale jsou. Co je vsak dulezitejsi je co se deje v Cine a se zpozdenim v EU. Poptavka v Cine uz bude jen setrvale klesat, pocet prodanych novych hybridu a cistych EV uz pul roku prevazuje nad prodeji spalovacich aut, a Cina proste smeruje k podobnemu stavu jako US, nechteji suroviny z dovozu. A Cina je nejvetsi dovozce ropy na svete, pak EU. Takze kombinace zvysene tezby a snizujici se poptavky urcite udela sve. A prvni kdo z kola vypadne bude opravdu Rusko, jeho tezebni naklady jsou v porovnani s Araby nasobne, a o dalsi odrezani se pak postaraji ruzne sankce.
Celkové těžební náklady Ruska na barel jsou někde kolem 17 doláčů, arabské státy se pohybují mezi 7 až 10 dolary. USA má celkové náklady zhruba 36 dolarů a 60% těžby exportuje. USA nezvyšuje ceny energie dovoz, ale stoupající závislost na vlastní a kanadské dražší produkci. Kdyby nekšeftovali s ropou z okupovaných území, na které mají vyšší marži, a nedařilo se jim prodávat dostatečně draze tu vlastní vazalským státům, tak na tom budou cenově ještě hůř.
A to víte jak? Paní, mě tam žije rodina, asi vím víc, než v telce.
V USA mají statistický úřad. Informace o SNAPu, velikosti populace a spoustě dalších věcí se dají celkem snadno a rychle dohledat i z ČR bez nutnosti spoléhat na info od rodiny. Mimochodem to mají v mnohem přátelštějším formátu než má ten náš.
To tedy nevím. Ale to je omezené množství lidí. V Rusku to bude mnoho miliónů obyvatel. Ale nikdo Vám nebrání, se tam přestěhovat.
Ano, je to omezené, i když ne zrovna malé, množství těch méně šťastných. Že o tom nic nevíte, ale přesto se o tom tak zarputile dohadujete, je smutné. Každopádně je fajn, že žijete v sociální bublině, které se to netýká. Tak hlavně ať to vydrží.
A ptám se, kde? Možná Romové, ale asi to asi ne.
Jakmile jste na hmotné nouzi nějakou dobu, dostanete část peněz ve stravenkách. Netýká se to jen Romů nebo vysloveně problémových případů. V reálu je spousta lidí, kteří takhle fungují. Stačí, aby se vám změnila třeba pracovní schopnost a pár měsíců budete čekat na invalidní důchod nebo dostanete jen částečný.
Jak to víte,že jsou značně poruchové ?? Mám chuť váš příspěvek poslat výrobci aby vás zažaloval pro poškozování dobrého jména . Pletete si plošinu a schodolez a to je sakramenský rozdíl .
Jsme nucení je kvůli dítku používat a nejvtipnější je, když tomu dojde na delších schodištích uprostřed baterka a musíte čekat, až zase nabere šťávu 😄
A co tedy navrhujete? Sociálně slabé bývaly rodiny i za bolševika, ale nikdo to neřešil a rozhodně se o tom nepsalo, protože to nebylo žádoucí. Teď se tom píše pořád v mediích, takže ten problém vypadá větší, ale asi to tak nebude.
Ten problém větší je, protože jsou větší sociální rozdíly. O dětech s klíčem na krku a partách kolem paneláků se už tehdy mluvilo hodně. Částečně se to řešilo tlakem na školy, aby poskytovaly víc mimoškolních "nepovinných" aktivit, a přes lokální samosprávu a zaměstnavatele se tlačilo na problematické rodiny. V hodně problémových místech byly už tehdy obědy a snídaně zdarma, protože to byla jistota, že děti přijdou.
No do háje už. Se mnou se nikdy nikdo neučil, a domácí úkoly jsem doma dělal naposledy snad v druhé třídě. Přesto mám doktorát z Kanady a cenu kanadského průmyslu. Za to rodiče přísně dbali, abych se po škole neflákal a kromě houslí, kam jsem chodil třikrát týdně, jsem souběžně vždy dělal závodně nějaký sport. V basketu jsem v juniorech i reprezentoval. A já garantuji každému, že pokud si děti navyknout denně trénovat, či cvičit muziku, či cokoliv jiného, co podporuje soutěživost, cílevědomost a ochotu tvrdě pracovat, tak ta směšná škola pro ně bude hračkou od základky až po vysokou.
Měla jsem to stejné, ale ono je to skutečně hodně o zázemí. Doma byly knížky. Rodiče se nám věnovali hodně už před školou, včetně financování různých aktivit a výletování. Teď si představte, že byste žil v rodině, kde sotva zajistí střechu nad hlavou a nějaké jídlo. Lidé s horší kvalifikací dělají často několik prací nebo ve službách, kde oba trčí v práci. Na děti nemají tolik času a pokud se navíc pohybují v inteligenčním podprůměru, nejsou u aktivit schopní dohnat ani nedostatek financí na mimoškolní aktivity. A to jsou "jenom" ti chudí, ještě máme úplně asociální skupiny.
A co u nás? Sice zákon vydán nebyl, ale logicky, co dítě v té škole bude dělat, když neumí klapnout česky? To budou mít tlumočníky?
To záleží, kde dítě žije. Pokud někde, kde je nějaké větší jazyková menšina, tak může chodit do třídy s výukou ve svém rodném jazyce. Problém Ukrajiny je v tom, že tohle tam není možné pro žádnou jazykovou menšinu.
Nejsem si jistá, jestli jste někdy viděla nějaké to lidské mládě. Naprostou většinu z toho seznamu normální zdravé dítě zvládá už kolem třetího roku při nástupu do školky. A komplet by ten seznam měl být koncem mateřské školky. Na základní škole se takové věci už učí jen děti, které mají nějaký zdravotní problém.
160
Sledujících
10
Sleduje
160
Sledujících
10
Sleduje
Každý zdravý člověk je sám strůjcem svého štěstí.... 🙂
2 odpovědi
1
Sledujících
1
Sleduje
1
Sledujících
1
Sleduje
Zrovna ty dva případy ze článku jsou i lidech, kteří to zdraví moc nemají. Ať už svoje vlastní nebo osoby, o kterou pečují.