Bude fajn, pokud evropske automobilky nebudou zivotne zavisle ani na exportu do Ciny, ani do Ruska. Tento prumysl by mel mit pevnou podporu hlavne na evropskem trhu. Tak snad ten nezvladnuty greendeal a cla Cine nakonec Evropa zvladne. Ku prospechu domaci ekonomiky, pracovnim mistum i historii automobiloveho prumyslu v Evrope.
Jestli chcete takový automobilový průmysl, tak musíte počítat i s tím, že se hodně smrskne.
Fakt ,že Trumpův tým chce zrušit daňovou úlevu pro nákup elektromobilů je jen další důkaz toho, že přesně ví, co škodí světu i obchodu a že se pokusí s tím něco udělat.
Trump je pro Zemi světlo na konci tunelu....
Zruší úlevy a napaří cla na konkurenci 😄 Tesla tím pádem bude mít doma teplo a klídek. O nějaký svět a obchod tady nikomu nejde.
Ale odpovídá. Zjitěte si něco o statistice v USA. Nezaměstnanost se počítá ze základu POČTU OBYVATEL USA . Ovšem legální migrant NENÍ OBČAN, proto není do nezaměstnaných započítáván. Legální migrant je totiž třeba člověk s pracovním povolením. Ostatně j ako i u nás - např. zde legálně pobývající Ukrajinec, který nemá práci, se také do nezaměstnanosti nezapočítává.
V USA se počítá z legálních obyvatel hledajících práci, nemusíte být občan.
ALe nestoupne. Protože řada těch legální migrantů práci měla, ale přišla o ni poté, co Bidenova vláda začala ilegální migranty podporovat a ti sebrali práci těm legálním. Podle vaší teorie tedy měly v posledních letech náklady na nelegální pracovníky klesat a tím tedy i klesat ceny. Jenže ono to bylo přesně naopak - po přílivu ilgeálů ceny v USA nepřetržitě rostly. Takže tento vás názor je pravým opakem REALITY.
To by znamenalo, že tam chodí armáda nezaměstnaných legálních imigrantů, ale to tak nějak neodpovídá statistikám o nezaměstnanosti. A pokud tvrdíte, že zaměstnanost nelegálů je vyšší (zaměstnavatelé tak v reálu mají výdaje na práci nižší) a ceny rostou, pak ten růst nebude primárně hnaný růstem ceny práce.
Zkuste si můj příspěvek přečíst znovu - třeba ho pochopíte. Tu práci ilegálů by dělali legální přístěhovalci z Latinské Ameriky, kteří za ni budou vděčni a nemají důvod ji odmítat, protože z té mzdy často ještě živí své příbuzné, co zůstali doma.
To je hezká teorie, ale náklady na legálního pracovníka jsou naprosto jinde než na toho nelegálního i v USA. Takže pokud k tomu dojde, stoupne konečná cena spousty věcí. Navíc USA má nezaměstnanost někde kolem %, což taky není o tom, že by mohli pracovníky přehazovat vidlema.
Ale no tak... Když dítě neumí udělat domácí úkol, je to chyba školy?
Za prvé, my jsme měli někdy tak těžké DÚ, že je udělalo jen pět deset nejchytřejších dětí ve třídě. A nikomu to nevadilo.
Za druhé, když je dítě hloupé, neudělá ani jednoduchý úkol. Za jeho hloupost ale škola nemůže.
Za třetí, normální je, když rodiče nenechají růst své dítě jak dříví v lese, ale podporují je a pomáhají. A když nestačí, nenechávají jeho výchovu a výuku jen na škole. (Jinak řečeno, pokud si děcko neví s DÚ rady, pomohou mu s látkou, doučí. A pokud ani to nestačí, dají ho do zvláštní školy, kde se nebude cítit tak hloupé a neschopné.)
Ale to je ten nesmyslný trend, ražený opičími matkami, že dítě za každou cenu musí mít krásné dětství.
A tak malý princ doma nemusí hnout prstem, pěkné kapesné, vše se točí kolem něho, a tak z něho roste sebestředný egoista, který v mateřské školce bere dětem hračky, v základce vyrušuje a neustále si stěžuje na paní učitelku, a po škole má ručky dozadu, žádný plat mu není dost dobrý a tak většinou nepracuje, a názorově je to socan jak vyšitý, protože mu jde jen o dávky od státu místo o vlastní budoucnost.
Normální je, že dítě látku chápe a je schopné udělat úkol doma bez pomoci. Jestli je ochotné, to už je naprosto jiná věc.
Tihle lidé, co jsou proti domácím úkolům, mají dvojí problém:
a) jsou hloupí,
b) neumí udělat ani úkol ze základní školy.
A tak rozprávějí, že děti se mají učit jen ve škole.
Podstata školního učení je ovšem v tom, že učitel žáku ve škole novou látku vysvětlí, ale zafixovat si ji počítáním příkladů musí žák hlavně doma. Tak to bylo a je, protože je to nejefektivnější způsob, jak natlouci do malých hlaviček něco nového.
Rodičovští mudrlanti, ignoranti, kteří o výuce nic neví, ale přesto spěchají dát na plac svůj bezcenný názor. Kdyby ovšem byli soudní a měli trochu sebereflexe, tak to neudělají. Bohužel nemají.
Úkol je na procvičení probrané látky. Pokud ho dítě není schopné udělat samo, tak je prostě něco špatně na straně školy.
To Jistě, ale když jste neviděla jak se mají to bohatí tak jste se chtěla mít líp ale bylo to něco neuchopitelného. Dnes to máte neustále před očima. V Africe před 30 lety měli pocit že boháč má 5 krav a dnes vidí jak žijou lidé v Evropě Americe a částečně i v Asii a chtějí to také, proto jich tolik končí v Evropě. Ono totiž ty války tam byly vždycky, a není to to co lidi žene pryč.
I to hnaní pryč za lepším není nic nového. My jsme ostatně přesně výsledek takového pohybu. Ono i dneska je bohatství něco neuchopitelného. Oni viděli ty paláce, kočáry a luxusní hadry naprosto stejně jako my dneska vidíme na instáči vily, bouráky a značkovou konfekci. Většina lidí je pevně přesvědčená, že je to super život bez povinností, mráčků a starostí.
Nečekal bych že dokáže internet takhle rychle poškodit lidstvo. Dokud lidi neviděli těch pár bohatých byli vlastně ve své průměrnosti spokojení. Teď se chce mít každý jako ti bohatí, ale to z ekonomického hlediska není možné. A tak tady začínáme mít velké množství nespokojených a depresivních lidí. A to nakonec vyústí ve velkou tragédii.
Lidi vždycky chtěli být bohatí a nespokojenost spojená občas s velkou kapkou násilí není novinka internetové éry.
Stále sejný scénář. Feminismus, ženy se chvástají samostatností, ale když je chlap nepozve a všechno nezaplatí, tak na rande ani nejdou. Paradoxem je to právě v USA, kde je oproti třeba nám mnohem více žen v domácnosti. Jinými slovy, je mnohem běžnější, že žena tam finančně čerpá z mužových finančních prostředků, přesto je tam novodobý feminismus na vzestupu. Jaké pokrytectví.
Ono je to dané i tím, že tam pořád významná a vlivná část populace považuje za jediný správný styl ženu doma. Tím, že USA neprošly populačním a ekonomickým otřesem dvou světových válek, se tam pořád střetává ortodoxní křesťanský svět před první světovou s tím moderním a vytváří dost agresivní a pro nás zvenčí pokrytecké prostředí.
Nepochopil. Nejde přece o to kam Harris jezdí, ale o to jaký má volební program. Trump má velká cla na čínské výrobky, zastavení imigrace. Přestat šikanovat heterosexuálního muže.
To právě střední nižší třída v USA potřebuje. A to jim Kamala ani neslibuje. I pokud by slibovala, nic v tomto směru neudělala. Trump alespoň něco.
A není to výmysl. Díky Trumpově administrativě mého zaměstnavatele nekoupila podivná čínská firma!
Ano Trump je tlučhuba a egocentrik. Měl ale America First někdo jiný, slušný, skromný? Neměl, protože by ho levičáci utloukli. Proto nezbývá občanům USA kterým se žije hůř než jejich rodičům než zkusit Trumpa.
Doba je ale zlá, společnost jde cestou autodestrukce, Trump nevyhraje! Bohužel!
Za Trumpa byl dovoz z Číny i přes jeho politiku nejvyšší. Šedá ekonomika založená na nelegálech drží americké stavebnictví a sociální služby. Šikana heterosexuálních mužů je právě ten úpadek bílé dělnické třídy. Sexuální menšiny za to opravdu nemohou a jejich opětovné nahánění nikomu slušnou práci, auťák a manželku na zmlácení nepřinese.
S těmi problémy dětských skupin je to sprosťárna, ale co se týká zkrácení doby pobírání rodičovského příspěvku, tak od začátku píšu, že toto přece neovlivní, aby se matky vracely po 3.roce dítěte do práce ( o což vládě tímto jde). Rodičovský příspěvek je stále stejná celková suma (navíc se oproti dřívějším rokúm zvýšila), ať již si její vybírání zvolí na rok, 2, 3 nebo - jak to šlo dosud- na 4 roky. Většinou ten celkový rodičák rodina pobrala dříve a matka byla doma ještě i 4.rok. A když k tomu ještě není dost míst pro tříleté, tak se tuplem matka do té práce nepohrne.
V roce 2017 se nevracelo po třech letech do práce jen zhruba 30%, takže "normální" to rozhodně není. Typická česká matka jde do práce nejpozději ve třech letech dítěte.
Ono je to i tím, že pro spoustu mužů je řízení koníček a jistá forma odreagování a docela dost žen naopak řídí, protože prostě musí. Většinu jízd mají po okolí s babičkou na palubě nebo s dítkama mířícíma do školy/kroužků. Dost často si řidičák dělají později právě kvůli nutnosti domácího taxikaření. Takže ano, jsou to většinou držitelky ŘP.
Podle mé mnohaleté zkušenosti daleko větší rozdíl než mezi muži a ženami je mezi řidiči aut s pokrývkou hlavy a bez ní. Je jedno, zda jde o klobouk, kulich nebo kšiltovku – jak má řidič něco na hlavě, jede většinou příšerně. U žen jsem si všiml hlavně toho, že mnohé nejsou schopny současně odbočovat a ještě dávat blinkr.
Odbočovat bez blinkru je český národní sport, který nijak výrazně nesouvisí s pohlavím řidiče.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Kanada ma z meho hlediska nejblize k totalitnimu rezimu z celeho zapadniho sveta , teda mozna Australia je jim v patach. A kdyz ma tak ohromne zdravotnictvi pros Kanadane jezdi do USA kdyz potrebuji rychlou zdravotni pomoc ?
3 odpovědi
1
Sledujících
1
Sleduje
1
Sledujících
1
Sleduje
Ono to s tím ježděním za péčí je pravda oboustranně. V USA je opravdu nej a rychlá. Problém je, že jenom pro ty, co na to mají. Takže bohatí z Kanady míří do USA a střední třída z USA zase do Kanady nebo Mexika.
1 odpověď