Že člověk v tísni přispívá na obnovu trávníku, na kterém stal kemp, to je teda gól. Ještě, že jsem téhle organizaci nic neposlala, to bych teď byla naštvaná, na co to poslali. “Člověka v tísni” si teda přestavuji jinak, například jako ty lidi, kterým to vzalo dům i se všemi věcmi a nemají náhradní bydleni. A že mu nikdo z obce neprisel na pomoc? A proč by chodil, když má kamose s bagrama? Nám po pojistné udalosti také obec nabidla dočasně ubytování, ale zbytek jsme si zajišťovali sami ve spolupráci s pojistovnou.
Kde jste vyčetla, že člověk v tísni přispívá na obnovu trávníku?
Stojí tam rodinný dům s pozemkem, který byl i zároveň pronajímán jako bezkemp. Nevíte, ale soudíte?
Na jednu stranu je to strasna tragedie a chapu, ze clovek chce obnovit svuj majetek, svuj domov tak, jak byl. Ale na druhou stranu on si stezuje, ze z obce mu nikdo nepomohl, ze my vsichni danovi poplatnici prispeli jen 70 tisic (prispevek statu), clovek v tisni prihodil 50 a on bude obnovovat pozemek, ktery vzala voda v 97, ktery vzala voda letos a ktery vezme voda zcela urcite znovu. Einstein rekl, ze delat stejne veci a ocekavat jiny vysledek je definice silenstvi. Pokud se v miste neplanuji velke protipovodnove stavby, prehrady a nebo jine, nedal bych mu na obnoveni ve stejnem miste zadny prispevek, jedine prispevek na realokaci celeho jeho projektu na vyssi mista.
Relokaci by musely projít téměř celé Karlovice, Mnichov, Široká Niva, Heřminovy, Brantice a tak dále. Kam by asi všichni šli? A hlavně za co? Nikdo nikomu nic nedá na to, aby se člověk mohl přestěhovat.
jestli to z textu chápu, rodinný dům pána zasažen nebyl a v noci má kde spát? Pak si myslím, že může mluvit o štěstí ve srovnání s mnoha jinými, kteří potřebují pomoc naléhavěji
Díky kamarádům, kteří přijeli dobrovolně pomáhat a jezdí s centrálama, vysoušečema, benzínem, vodou, bagrama atd., tak může pomáhat alespoň i sousedům, kteří jsou na tom minimálně stejně. Také jde o to, že co začali předpovídat záplavu, začal se o vše starat a chystat tak, aby to barák zasáhlo co nejméně. 😉
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Radsi bych hlasoval pro vyssi prispevek postizenym na realokaci, napriklad aby obec zmenila uzemni plan a rozhodla o vyvysenych mistech, ze budou stavebni pozemky a ty pak rozdat lidem, co meli baraky u potoka. Na novou stavbu by jim pak stat prispel a pripadne i puvodni pozemek napriklad odkoupil.
Vsude proste neni mozne udelat protipovodnove zabrany a kde ta voda byla vicekrat, tak bude zase. A neustale nad tim plakat a nadavat, ze stat prispiva malo na znovu a znovu a znovuobnoveni, to proste podle me neni reseni.
Nerikam ze tohle ma snadne vychodisko a je to pripad od pripadu, ale konkretne tento clanek je o chlapikovi, ktery si stezuje na nedostatecnou pomoc a to uz resi fakt VELKE zaplavy podruhe pouze za svuj zivot.
To proste nema smysl opakovat. Ta voda prijde. Mozna za rok, mozna za 35 let, ale kdyz se nic dalsiho neupravi, tak to bude stejne znovu.
To by se podle me melo resit na vladni urovni a ne jen proste lidi zasypat par desitkama tisic Kc kazdeho a nechat je, at si ty ruiny zase obnovuji.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Rozumím a souhlasím. Voda může znovu přijít, tedy jednou přijde určitě.
Otázkou je, zda by se stát do něčeho takového hnal a upřímně o tom dosti pochybuji.
Dokonce někteří, a to hlavně staří lidé by rádi šli někam jinam mimo dosah vody, ale jsou rádi že jsou rádi a to hlavně s almužnou, kterou mají i když dřeli celý život. Není kam a když už by, tak není za co. Veškeré finance vložili do svého baráku a nemůžou si dovolit odejít. A ano, stát případně nějaké vyplatí ale pouze na úkor toho, aby postavili suchý poldr atd., který by byl v dosahu jejich obydlí, ale ostatní se musí zařídit sami.
Není to vůbec jednoduché a ani nebude. Minimálně je potřeba udělat veškeré možné opatření. jenže.... pouhé jakési "srovnání" koryta do "původního" stavu bude trvat minimálně deset let. A co ten zbytek? Bůh ví.......