Premiér má pravdu. Pokud nevěříte, stačí si zajet na Balkán. Ne k moři, ale do vnitrozemí, do vesnic v horách nebo podél Dunaje a budete mluvit jinak. Porozhlédněte se po Srbsku, Severní Makedonii, jak tam žijí lidé. A řek u vám, ti lidé, i když se nemají tak dobře, jako my tady, tak nefňukají a jsou daleko srdečnější, než my.
A Vy se podívejte do Slovinska, nesaháme jim ani po kotníky. A jak na tom byli dřív .
V tom je Maďarsko bohužel na úrovni rozvojových zemí.
Kdybych se teď přestěhoval do Dánska, Švédska, normálně tam budu fungovat anglicky, klidně rok, dva, pět, než se naučím jazyk. Není problém. Lidi, kteří tam pracují dva roky a fungují anglicky, znám. Všichni, ale naprosto všichni tam mluví plynně anglicky a nepřijde jim to ani trochu divné. Můžete přijít na úřad, do banky, kam chcete a spustit anglicky a není problém. I žebrák umí anglicky.
V Maďarsku jste bez maďarštiny v řiti i jeden den, základní lámanou angličtinu umí 10% lidí, děs běs. Ani mladí se nechytají.
ČR je tak na pomezí, není to nejlepší, ale dá se. Mladší generace je na tom už slušně.
Ale na západě Maďarska se v pohodě domluvíte německy.
Jaké polovině? U nás bydlí ve vlastním cca 80% obyvatel. Víc lidí si odepisuje úroky hypo z daní (na tohle doplácíme z daní fakticky taky), než pobírá příspěvek na bydlení. To vám nevadí?
Nebo o tom jenom nevíte?
Úroky z hypo dělají pár tisíc ročně, doplatky na bydlení dělají často několik tisíc měsíčně a to je rozdíl. Kromě starých lidí berou ty doplatky hlavně ti vychcánkové, co si nechtějí brát hypo a raději sosají od státu.
Jenže tohle prostě neovlivníte.........To máte stejné jako s dávkama, proč je neustále dostávají lidé kteří nikdy pracovat nebudou.... ? Také to táhneme všichni ti, co chodíme do práce a točíme ekonomiku! Zapomeňte na to, že by mělo být všechno společné ! Pokud chce někdo pokoj s nadstandartem, něbo něco víc, tak ať si připlatí, na tom nic špatného nevidím a je to v pořádku ! Když si koupíte auto, tak si další věci též připlácíte, protože to v základu není !
Lepší pokoj si můžete připlatit již dnes, ale s dostatečným předstihem, tj ne u akutní péče.
Jen taková drobnost.
Přeložení voleb by stálo desítky milionů, scházeli by se vláda, poslanci, senátoři, protože na volby je zákon. To není fesťák, který přesunete jen s nějakou menší námahou.
Vše by se muselo dělat znovu, včetně tisku volebních lístků. Ztráta času, peněz všeho. 99% Česka nemá problém.
Nenapadá vás, že ty zbytečně vyhozené peníze se mohou použít na něco užitečného?
Asi ne. Budete dál mlet svou.
A víte Vy kolik dobrovolníků je daleko od domova a nepojedou domů kvůli volbám. Asi měli požádat o voličský průkaz.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Pokud máte kojence a předškolní dítě, tak to opravdu nejde dohromady. Matka po porodu si potřebuje i během spánku kojence na chvíli přes den lehnout. 3-4leté dítě ideálně potřebuje 3,4hodiny aktivně strávit mimo domov, to se s režimem kojence a matky, která v noci málo spí nebo téměř nespí neslučuje. Ale to jistě sám z vlastní zkušenosti znáte.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Předškolák jde ale do školky, má tam přednost.
1 odpověď