Musíme si to rozprostřít i na ostatní prázdniny - vánoční (letos tuším 8 dní), jarní (5 dní), velikonoční a podzimní (po 2 dnech), pololetní (1 den). No a občas se stane, že si člověk vezme třeba jeden den v průběhu roku (rodinné svatby, pohřby, promoce, nějaká blbá nevolnost atd.)
No vidíte. A rodiče, kteří pracuji v normálním režimu mají 25 dnů dovolené a s dětmi co mají 3, 5 měsíce prázdnin to vyřešit musí. Často pracující za úplně jiné peníze než je uváděný prumer, nemají hlídání a přesto musí. Otázku co s dětmi o prázdninách opravdu učitele řešit nemusí.
Hasičů si vážím,ale už nyní mají supr plat. Znám 2 a moc jim to přeju.i Nebýt populistů typu ANO, SPD a podobných, tohle vydirání se neděje. Všichni státní zaměstnanci teď natahují ruce. Jejich platy jsou již nad průměr. Není kde brát, je to samozřejmě na dluh. Po vládě ANO zůstaly jen dluhy a tato vláda v populismu bohužel pokračuje. Budou to splácet ještě naše vnoučata, bohužel.
Znáte platovou tabulku 1? Zkuste si ji pro zajímavost otevřít a podívat se za kolik pracuje největší část státních zaměstnanců. Kolik je nástupní plat pro vysokoškolský vzdělané lidi, kolik berou kuchařky a všichni manuálně pracující. Zjistíte, že ten průměrný plat nevidí ani z rychliku. Nevěřte slepě průměrům co se uvádí. Nebo se nechte na těch báječné placených místech zaměstnat a pak dejte vědět jestli je to tak super a máte nadprůměrný plat.
To s těmi čísly, kolik naberou vojáků realita je ještě horsi, počítají tam i "vojáky" jejichž pozice v kanclu by mohl klidně dělat občansky zaměstnanec 😂 jinak to jak vedou nábory je hodně zastaralé, k tomu strava na Vyškově hrozná, chtějí atlety a jídlo pro prasata 😂
Jenže občanský zaměstnanec tam do kancelare nenastoupí, protože žádný vysokoskolak nebude dělat za 25000 hrubého. Bez změny platové tabulky c.1 je nereálné místa obsadit.
Vychovatel ve vykonu trestu VŠ 20 let praxe 29840 v tabulce to je 10/8 stejná tabulka jako maj uklízečky kuchařky sokolníci knihovnice atd... Stačilo by tak málo zrušit tu tabulku číslo 1
Většina státních zaměstnanců je placená v této tabulce. Je to smutné jak si stát váží lidí kteří pro něj pracují. A taková místa obsadit absolventy je nereálné. Vysokoškoláci v dnešní době chtějí nástup 50000, auto, mobil, notebook.
Ano, a děje se to na doporučení školky, pediatra, nebo jako aktivita rodičů, kteří chtějí dětem jen "prodloužit dětství"? Myslím si, že pokud tam jdou z iniciativy rodiče, nevezme žádný dětský psycholog na sebe riziko, že ho pak rodič bude "lynčovat" za to, že odklad nedoporučil, tak to raději doporučí....
Anebo rodiče rovnou naklušou s právníkem, protože jen jejich názor je správný a v poradně vše napíšou, aby si nedělali problémy.
1) Mnozí rodiče vnímají dítě školou povinné jako zátěž, protože by se mu museli více věnovat, takže šoupnout ho místo toho do školky je pro ně pohodlnější.
2) Mnoho dnešních šestiletých dětí opravdu není psychicky, sociálně a bohužel ani motoricky zralých na školní docházku, protože už v útlém věku tráví čas hlavně pasivně s PC nebo mobilem, nečtou, nemluví, nehýbou se.
3) A pak je tu různá kvalita ZŠ. Pokud by mělo dítě nastoupit do nějaké příšerné spádové školy, ale rodič ví, že když rok počká, bude ho moci dát na jinou a lepší ZŠ, tak si ten odklad prostě vydupe.
Souhlasím, jen tedy ta šance na lepší školu se za rok nezmění a zas budou rádi, že je vezme spádová škola. Úroveň školství je kapitola sama o sobě. Ale zas je to fungování státu, tam musí začínat podpora a vývoj vpřed. A v neposlední řadě o kvalitě učitelů a jejich lásce k dětem a jejich vzdělávání. Učení není práce pro každého.
Tak upřímně....někdy je mi líto těch učitelek na ZŠ s tím, co dostávají za děti,které opravdu nejsou na školu ani připravené a ani zralé. Každoročně máme mnoho dětí ve školce, které v 5-6 letech neumí pořádně mluvit,některé mají vážnější vady, neumí stříhat, kreslit, neznají své příjmení a adresu či alespoň přibližně své bydliště a další výrazné potíže. Myš a snažíme dohánět co nejvíc, ale doma ty děti nedělají nic.. Je to tak jedno z deseti, kterému se doma věnují a dělají s ním něco. Čekají ,že vše pak vyřešíme my a během pár měsíců dožene mě to, co se roky zanedbávalo. Není výjimečné,že se dítě v šesti letech neumí obléct nebo nezná barvy, tužku drží jako dvouleté.... A pak přijdou do školy a mají se učit psát psacím a vyplňovat nějaké úkoly, když doma nedělali nic. Teď je konec září a zrovna včera jsme se bavili, že máme ve třídě deset dětí, které by nutně potřebovaly logopeda. Rodiče to ví a neřeší to. Ono se řekne zrušit odklady ,ale to by se také muselo změnit hodně dalších věcí. Dostatek
PPP, povinnost předškolní docházky od 4 let ,aby děti umělý aspoň něco, dostatek MŠ....
Bohužel, vždyť je to vidět na dětském hřišti, maminky na mobilu, svému dítěti se věnuje jedna z 10. A pak těch 9 z 10 řekne, že dítě není připravené do školky a školy, dítě nepotřebuje řád, o všem rozhoduje samo, školství je špatně atd. A pak v dospělosti, po takové výchově, se samozřejmě rozhodne, že pracovat je zbytečné.
Děti na tom vždy vydělají,jsou chytřejší ,větší ,vyspělejší a možná se vyhnou i šikaně která provází nejbezbranější.
Chytřejší tedy nevím, u syna ve třídě to tak nevypadá, určitě starší neznamená chytřejší. Ano, šikaně se vyhnou, ve vyšších ročnících v pubertě budou šikanovat mladší spolužáky. Za mě jsou odklady zbytečné a je opravdu málo dětí které ho opravdu potřebují.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Na rozdíl od někoho si na sebe vydělají,tak proč nepřidat.
1 odpověď
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Samozřejmě, že vydělávají. Při těch cenách co jsou zákazníci nuceni platit...
1 odpověď