Končila jsem v práci 6 týdnů před porodem a v podstatě s bříškem jako po pořádné obědě. Neustále poznámky, ať ho beru i do práce. Za 6 týdnů jsem byla jako velryba a následovaly poznámky, jestli se zbytečně necpu. Ne, jen jsem došla do té fáze, kdy už jsem zadržovala i vodu z atmosféry, prostě to má každá jinak.
Překryt deskou viditelně od roku 2017???? Z kapacitních důvodů nevede záznamy o revizi????? Tzn. nikdo nedokáže, jestli se vůbec nějaké revize za posledních 7 let prováděly/neprováděly??? Za mě je to první věc, kterou by měla policie prověřit, kdy proběhla poslední revize a zda proběhla ve stanoveném termínu, a pokud o ní není záznam, pak neproběhla a můžou tvrdit, co chtějí. Tzn. vlastník/provozovatel nesplnil povinnost. Otázkou zůstává, jestli mají vůbec VaK nějaké pravidelné revize systémově nastavené a jak často.
Kdo učí a čí děti učí. Někdo to má nastavené tak, že dítě udělá průšvih, to se stává, následuje trest (napomenutí, poznámka) a doma je potřeba s dítětem probrat co a jak a co udělat pro to, aby se to nestalo. Někdo to má nastavené tak, že dítě sice udělá průšvih, ale u jejich dítěte se to nestává, někdo ho navedl, učitelka si na něj zasedla, takže rychle za ředitelem si postěžovat, kde není trest není potřeba nic rozebírat a dítě má pak pocit, že za něj rodiče vždycky všechno vyřeší, žádná odpovědnost za své chování.
Nevidím důvod, proč by nemohlo dítě 2,5 roku do školky a rozhodně na tom nevidím nic špatného. Pokud se zvládá obhospodařit v základních činnostech, tak proč ne. Problém je spíš nedostatek míst pro tyto děti. Pokud dítě zvládá být v pohodě bez rodiče pár hodin (ideálně otestovat párkrát v nějaké pružné školce), tak je to obrovská pomoc a výhoda. Nechápu kritiku o krkavčích matkách. Když pák vidím, kolik je ve školkách balíčků s prádlem na vyprání, protože se učení na nočník nechalo až na poslední chvíli, učitelky ukazují, jak se drží lžička a musejí děti oblékat a dětem je dávno 3 pryč, tak nevím, jestli to byly opravdu kvalitně využité 3 roky doma s maminkou.
Nemůže za to, jak se narodila. Fyziologicky se narodila jako dívka, cítí se být dívkou. Za to, co v jejím těle provedla příroda, jí nemůže přece nikdo trestat, ale trestá. Vlastně kritizujeme ženu, která se cítí být ženou, za to, že sportuje se ženami. Nejde o trans, takto se narodila. Vzpomínám na Maria Mutolaová, tehdy se žádný testosteron neměřil.
Když jsem byla dítě a chodila s rodiči do "sámošky" tak mě vždy napominali, abych pozdravil a poděkovala. Dnes mají někteří pocit, že když si zajdou do marketu nakoupit, je pokladní součást balíčku nabídky. Co jsem rozsypal uklidí, co jsem nevážil zváží, na co nemám odnese kam to patří. Bez pozdravu, bez děkuji. Co kdyby to byla jejich máma nebo sestra, taky by na ni zvedli hlas?
To jako fakt nikoho nenápadně, že je asi něco špatně, když si někdo s příjmem 30K pronajme být za 28K. Tento příspěvek zrušit. Když budu brát 60K a chtít bydlet v centru Prahy s výhledem na Hrad za 45K tak mi stát ještě přispěje. Nechci platit daně za cizí neschopnost spočítat si na, co mám, a za státní benevolenci pod rouškou dobročinnosti
Ať si na sebe obléká, co chce, ať si chodí třeba nahý, kdo chce, ať se podívá, kdo nechce ať se nedívá, ale vážně na nás musí tento bizár vyskakovat pokaždé, když zapnu net? Mně je fuk, jak se kdo prezentuje, ale když je 8 z 10 zpráv, na které narazím, o LGBT, tak už začínám mít pocit, že bych se jako hetero žena, které nevadí, že je hetero žena, měla začít považovat za menšinu.
Tepláky jsou ještě super. Ale ve třídách sedí některé slečny v tričenkách připomínajících podprsenku a šortky už ani nemůžou končit výš. Kluci zase mají rifle občas tak nízko, že je člověk rád, že vidí jejich spodní prádlo a má jistotu, že kdyby se sesunuly, nezůstane chlapec s holým zadkem. Takže hurá do tepláků.
Tak jako existují babyfriendly hotely a penziony a na druhou stranu zase ubytovací zařízení, kam je povolen vstup až např. od 12 let, by stejně mohly fungovat i stravovací zařízení. Pokud jdu na kafe do podniku s dětským koutkem, očekávám děti, pokud jdu ale na obchodní oběd do restaurace, kde očekávám klid a určitou atmosféru a maminky si u stolu ukazují fotky a suvenýry z dovolených zatímco jejich ratolesti, které samozřejmě nebaví sedět hodinu na zadku, lítají po celém place a div vám nestrčí ručičky do jídla, protože maminka už má sice v sobě kafe a dopíjí druhou decku, ale dítě nejspíš od rána nejedlo, tak to nezkousnu. Odpovědí na můj dotaz, jestli by si dětičky nemohly zkrotit bylo: "když ony tady nemají co dělat", tak to jim snad bylo jasné, už když otevřely dveře.
Máme výhodu v tom, že naše škola nabízí kroužky už v rámci odpolední družiny. Jestli bude dítě do 15:30 v družině nebo na kroužku pak vychází nastejno, samozřejmě s hudebními kroužky pak přichází ještě domácí trénink, ale i tak je fajn, že dítě není o kroužky ochuzeno a po domácích úkolech ještě může vyběhnou s kamarády.
Čtvrtina života v penzi? Slovo "život" by mělo znamenat žít ne přežívat. V 68 letech si to budu určitě užívat po 50 letech v zaměstnání a je jedno, jestli pracuji v kanceláři nebo u pásu. Na počítač už teď někteří kolegové v 62 těsně před důchodem nevidí a u linek, budou při růstu odchodu do penze rádi, že najdou východ z fabriky. Netvrdím, že měl zůstat věk odchodu do důchodu na nějakých 55 letech, jako za našich babiček, ale mělo to svůj význam. V tomto věku se mohli lidé postarat jak o své rodiče (úspora pro státní pokladnu - příspěvky na péči, nemocnice, atd.) a současně pomáhali dětem s vnoučaty (prázdniny, rýmečky atd.). Když nyní odchází v 65, mají rodiče hodně přes 85 pokud jsou vůbec na světě a vnoučata jsou v pubertě nebo čekají pravnoučata.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jasně v USA dýško už součást účtu a dělí si jej obsluha a kuchaři, standart je cca 10 % útraty, bohužel bez ohledu na služby vám to naúčtují skoro všude. Za mě to není nárokovat složka. Jsem spokojená jídlo bylo super obsluha fajn, nechám jim 10-15%. Pokud spokojená nejsem, ozvu se hned. Když vám někdo blbě vymaluje byt, taky mu nedáte nicnavic