Kdybyste o tématu dost věděla, věděla byste, že ženy, které plánují domácí porod (a zároveň se, logicky, připravují na možnost převozu do porodnice), to dělají v prvé řadě pro dobro dítěte. Krom toho porodit mimo porodnici se dá i neplánovaně a je dobré být na to připraven a vědět, co se děje a co (ne)dělat. Ty, které plánují "být odrozeny" v porodnici, zdaleka tak dobře pripraveny nebývají. Ani na jednu z obou variant.
Boomers rozhodně nejsou jakákoli starší generace, na kterou mladší hledí skepticky až s despektem. Boomers (zkráceno z baby boomers) je početná generace narozených po válce - v letech 1946-1964 - v USA. Přenesene lze použít frázi "ok, boomer", slovo boomer samostatně zatím obecný význam, jaký mu přisuzuje zpovidajici novinář, nemá.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Obecně se se 100% platností nedá u tohoto tématu tvrdit nic a určitě není nic, co by šikovný chlap nezvládl - po materiální i duševní stránce, když se bude snažit (to musí i ta matka). Co je ovšem užitečné respektovat, pokud to lze s ohledem na okolnosti, jsou principy attachmentu, emoční vazby k primárnímu pečovateli, která značně ovlivňuje další emoční rozvoj jedince, protože mu dodávají v prvních letech klíčový pocit bezpečí. Příroda to opravdu má evolucne tak, že dítě matka rodí a kojí, v tom hrají roli hormony, které pomáhají tu vazbu tvořit, upevnovat. Až pak mezi 3.-6. rokem přichází doba, kdy se dítě, bezpečím nasycené a s postupným zranim mozku stále schopnější regulovat své emoce, začíná od matky, resp primárního pečovatele, osamostatnovat. Primární pečovatel může být muž, není důvod, proč by to nezvládl. Ale biologicky ideálně je to matka, ideálně podporovaná otcem, který je od počátku významnou součástí nukleární rodiny. Od rozvolneni té prvotní vazby pak už žádný obecný argument pro uprednostneni matky nevidím. V každém případě by měl vždy být prvořadý zájem dítěte. Ne něčí "práva".