Pelci, ještě stále jste nebyl ošetřen? Dokud tam totiž byli tito vládci a země nepoznala dovoz demokracie západem, byl tam klid a mír! Ten už tam nikdy nebude stejně jako v podobných zemích! A za to vámi zmiňovaní opravdu nemohou! Za to nesou vinu pouze USA! A že vraždili náhodné lidi z ulice? Hysterko!
Klid a mír, myslíte těch posledních 14 let občanské války? Všechny ty masakry za vlády Háfize? Jestli tady někdo potřebuje ošetřit, jste to vy...
Nikdo a nic ženy nenutí na tu mateřskou jít. A nikdo nezakazuje ženě při mateřské pracovat. Nikdo jí nezakazuje zřídit si nějaké soukromé hlídání.
Matkám se z daní nás všech platí mateřská, platí se školky, porodné, všemožné slevy a úlevy... společnost nároků.
V 19. století nebraly nic. A mívaly třeba deset dětí.
Samozřejmě, že na papíře je nikdo nenutí. Ale fakticky tohle u většiny lidí vyjde jako jediná možnost, protože se tady na alternativu může málokdo.
Myslíte, že ty matky nebyly ekonomicky činné? Většina z nich před dítětem pracuje, takže tohle všechno se financuje i z jejich daní. A je v zájmu státu, aby se to financovalo, když nebudou děti, nebudou noví daňoví poplatníci.
Kubek má pravdu. Cimický si podle mne zasloužil i větší trest. Jednak byla jeho činnost velmi dlouhá a pak zneužil ty nejzranitelnější oběti - své pacientky. Co může být horšího. Já bych považoval za přiměřených 15 let. To říkám s plnou odpovědností jako lékař - gynekolog s dlouhou praxí. Znásilněných žen jsem viděl hodně. Až na úplné výjimky byla drtivá většina fyzicky více či méně poraněna. O psychických následcích ani nemluvím. Nikdy jsem ale neviděl ani jedinou, která by tzv. vytuhla a nebyla schopna se nejen bránit, ale ani důrazně vyjádřit svůj nesouhlas. Obávám se, že zde jde o další projev pokrytectví progresivismu a fanatického liberalismu dnešní doby, který je ochoten uzavírat kompromisy s jakýmkoli zlem, i v podobě nesmyslných nařčení, ke kterým tento přístup nutně povede. Na druhou stranu jsem přesvědčen, že soucit si zaslouží jen ty oběti, které samy projevily soucit s možným utrpením příštích potencionálních obětí tím, že trestný čin nahlásily. Těm, které to nenahlásily, to bylo očividně lhostejné. Vymlouvat se na hostilní naladění společnosti k obětem, je nejen nesmysl, ale hlavně pokrytectví.
Pane doktore, je fajn říct, co jste viděl nebo neviděl ve své praxi, ale mě byste si uvědomit, že většina znásilnění se nehlásí. Tudíž není možné dělat objektivní závěry z toho mála co vám prošlo pod rukama a dělat z toho pravidlo.
Druhá věc, znásilnění nerovná se soulož.
a Vy máte děti? "odklidit" dítě ve věku 1 1/2 roku od matky je morbidní a rozhodně to na dítěti zanechá následky
Ano, mám. Žijeme v Nizozemí, tady je normální "odklidit" dítě do jeslí v jeho půl roce. Nutno podotknout, že i běžná pracovní doba je o něco kratší, než v ČR, a rodiče malých dětí pracují obvykle ještě o něco méně. Obě děti tam od mala chodily, u mladší jsem si mateřskou o zhruba čtvrt roku protáhla. A nevšimla jsem si, že by tady byly děti nějak zvlášť poznamenané.
"Mít dvě nebo tři děti v Česku znamená vypadnout téměř úplně z pracovního procesu a být nuceně doma dlouhá léta"
Nuceně? Snad dobrovolně, ne?
A není to náhodou účelem v mnoha případech? Že lidi chtějí vypadnout z toho pracovního procesu? Problém, je spíš v tom, že dnes chtějí lidi mít všechno. Jít na mateřskou a nejlépe dál dělat kariéru jako by se nic nezměnilo. Pak to taky vypadá. Ani jednu z těch věcí nedělají pořádně a trpí pak obojí.
Ano, nuceně. Protože leckterá maminka by se ráda do práce třeba na pár hodin týdně vrátila, ale u nás to udělá jen horko těžko.
Je zajímavé, že v někde to jde, jen se musí stát trochu snažit rodičům ulehčit život a ne jim házet klacky pod nohy. Když se přiměřeně zapojí oba rodiče a stát podpoří aspoň vznik dostupných dětských skupin, není to zase taková věda.
Matky by měly být doma s dětmi nejméně do tří let a stát by jim to měl umožnit. Pracovat na úkor péče o děti nepřináší nikdy nic dobrého. Ty tři roky se to dá doma vydržet, i když rodičovská dovolená byla vždycky nízká vzhledem k cenám. Ideální by byl nějaký přívýdělek z domova pokud to situace dovolí. Ale strčit dítě do školky ještě s plínkami, ráno ho tahat rozespalé z postýlky, aby zakoušelo už od mala nepohodlí, jedna viroza za druhou, to fakt není dobré.
to není řešení.
Jestli chce někdo zůstávat takhle dlouho doma, tak mu nic nebrání, ale měl by si to financovat ze svého. Pak se nemusíme divit, že mají ženy nižší mzdy a důchody, když se může klidně stát, že téměř na 10 let naprosto vypadnou z pracovního kolektivu - i když mít tři děti už není dnes až tak časté. V dnešním světě je Česko (a Slovensko) naprostá rarita, nikde jinde takhle dlouhá rodičovská není. A nezdá se mi, že by zbytek světa nějak strašně trpěl. Za ideální model považuji skandinávský, kdy je mateřská rok a půl s tím, že si dalších šest měsíců může vybrat otec dítěte. Ať tak či onak, tři roky jsou prostě moc a měly by se zkrátit.
Nevýchova je oblíbený omyl všech těch moderních rodičů, kteří si myslí, že dítě si vybere cestu samo. Ano, tu nejjednodušší, ne vždy žádoucí. Dítě ve třech letech neumí rozpoznat, co je správně a co je žádoucí a co už ne. To mu musí vnuknout a určit rodič. A když je rodič líný, vznikají dnešní dvacátníci, kteří mají plnou ústa práv, ale povinnost, nebo dokonce pracovat, to ne, to v žádném případě. To potlačuje svobodnou osobnost.
To si trochu pletete. Dnešní dvacátníci prošli z větší části ještě tou klasickou výchovou, kdy byl na každý problém lékem výprask nebo křik. O nějaké nevýchově tady je slyšet tak posledních deset let.
Samozřejmě, že dítě potřebuje hranice. Jinak z nich vyrostou "bezhraniční" spratci. Potřebujeme dospělé s hranicemi, zásadami a charakterem, ne bezcharakterní šmejdy. Čímž nechci říci, že nebudou, ale pak se třeba nestane to, co jsem zažil - šli jsme na výlet a před námi spadlo dítě na kamenný chodník. Lidí jak sra .. ek okolo a všichni se tlemili. Instinktivně na pomoc vyrazil kromě mě pouze .... Němec, který se na to nemohl dívat. Rodiče šli asi padesát metrů za dítětem, byli jsme blíž.
Tak ta vaše příhoda ale nemá nic společného s nějakým stylem výchovy. To spíš vypadá, že rodičům na tom dítěti moc nezáleželo, když ho nechají jít kdo ví kde za nimi.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ono to není jen o ženách a lékařské péči. Ale i o návrhu věci každodenní potřeby. V kanceláři nejsem schopná mít ergonomický posed doporučený lékaři ( chodidla na podlaze, kolena do pravého úhlu) - protože židle nejde nastavit níže (a to nejsem trpaslík - mám na ženu přiměřených 165 cm). Prostě při standardizaci pracovních židlí dle mého názoru na parametrech pracovali výhradně muži. Minimálně polovina žen, pokud by se na dané standardizaci podílely, by měly připomínku, že židle je pro ně příliš vysoká. Stejný problém - opačná část těla: bezpečnostní pás v autě, i když si jej nastavím do nejnižší polohy, mi vede místo přes hrudník přes krk. Rozhodně si nemyslím, že při čelním nárazu je to optimální poloha. Opět - na ženy se nemyslelo. (A mohu potvrdit - dělám ve vývojovém centru pro automobily: ještě cca 10-15 let zpět ve vývojových odděleních ženy prakticky nebyly. A mám velkou radost, že se to mění.) Tak snad si za pár let koupím auto, kdy mi konečně pás nepovede přes krk a chodidly při sedu na kancelářské židlý dosáhnu na zem! 😃 Dámy a dívky - fandím vám!
8 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Přečtěte si v textu zmíněnou knihu Neviditelné ženy. Zjistíte, že žijeme ve světě navrženém a uzpůsobeném potřebám mužů.